• No 1. marta, apmeklējot Ventspils bibliotēku un tās struktūrvienības, vairs nav jāuzrāda Covid-19 sertifikāts.

Līdz 31. martam paliek spēkā prasība uzrādīt sertifikātu, apmeklējot publiskus pasākumus telpās. Tāpat tiek saglabāti citi nosacījumi – bibliotēkas telpās jālieto medicīniskā maska vai respirators (bērniem līdz 7 gadiem maska nav jālieto, bet bērni līdz 11 gadu vecumam var lietot auduma sejas maskas), jāievēro 2 metru savstarpēja distance telpās un lasītavā starp galdiem. Bibliotēkā nedrīkst atrasties personas, kurām noteikta mājas karantīna vai izolācija vai kurām ir elpceļu infekcijas slimības pazīmes.

Ventspils bibliotēkas mājaslapā 28.februārī publicēta ziņa:  Bibliotēka apkalpos apmeklētājus bez sertifikāta.

  • No 16.februāra ir atcelti jebkādi epidemioloģiskās drošības nosacījumi bērniem publisku pasākumu apmeklēšanai un pakalpojumu saņemšanai. 

Tajā skaitā bērni, kuriem nav derīga Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, var saņemt jebkādus pakalpojumus un apmeklēt publiskus pasākumus. Vairs nav spēkā līdzšinējā prasība bērniem kultūrvietas – tajā skaitā bibliotēkas  – apmeklēt pieaugušas vakcinētas vai pārslimojušas personas pavadībā. Vairs nevajag uzrādīt arī laboratorijas izziņu par skolas skrīninga testa rezultātu.

Tiek saglabāts iepriekš ieviestais nosacījums sejas masku lietošanai bērniem no 7 gadu vecuma. Apmeklējot publiskus pasākumus, kultūrvietas vai saņemot pakalpojumus, bērniem, kuri vecāki par 12 gadiem, ir jālieto medicīniskās maskas vai respiratori, bet bērni, kuri jaunāki par 12 gadiem, var lietot higiēniskās auduma maskas.

Ventspils bibliotēkas mājaslapā 16.februārī publicēta ziņa: Bērni atkal var apmeklēt bibliotēkas.

Vairāk informācijas Kultūras ministrijas mājaslapā šeit.

 

Informāciju sagatavoja:
Aija Volka
Ventspils bibliotēkas Automatizācijas nodaļas vadītāja
E-pasts: [email protected]