Bērnu literatūras jaunumi janvāris

Jaunākie izdevumi bērnu literatūrā

BĒRNU DAIĻLITERATŪRA

 

Halina Vdovičenko. 36 un 6 kaķi detektīvi

Latvijas Mediji, 2022

 

36 un 6 kaķi atgriežas! Kaķiem dancotājiem atklājies jauns talants – švīkugrāfija. Viņu mākslas darbi rotā saimnieku kafejnīcas sienas, taču ne uz ilgu laiku… Kurš ņems lietas savās ķepās un uzņemsies izmeklēt gleznu savādo pazušanu? Kurš atklās astoņu liepas koka dēļu noslēpumu? 36 un 6 kaķi detektīvi ķeras pie lietas! Bez jautrības un neticamiem piedzīvojumiem neiztikt.

Katalogs

 

Harijs Petrockis. Otto brīnās

Aminori, 2022

 

Grāmatas galvenais varonis Otto ir zēns, kas visu dzirdēto saprot burtiski. Viņa domas nodarbina siļķe kažokā un viltotais zaķis, bezdelīgactiņas un gaiļbiksītes, kā arī citi vārdi, kas atstāj Otto neizpratnē. Viņš nebeidz brīnīties un uzdot jautājumus pieaugušajiem, kas viņam nespēj atbildēt. Grāmata ar humoru stāsta par to, kā bērns iepazīst latviešu valodu un sastopas ar dažādām viņa izpratnē dīvainībām.

Katalogs

 

Laima Poga. Deserts

Ezerrozes grāmatas, 2022

 

21. gadsimta jaunajai paaudzei ir tiesības dzīvot drošā un labestīgā vidē, kura, savstarpēji sadarbojoties, mācoties no kļūdām, mums jāveido visiem kopā. Pat vislabāk apsargātajā vidē dažbrīd var ielauzties tās negācijas, kas joprojām apdraud mūsdienu sabiedrību. Kad jauniešu ierastajā mierīgajā ikdienā ienāk nežēlība, vardarbība, necieņa pret personību, līdzcilvēku vienaldzība un pasivitāte ir līdzvērtīga noziegumam. Kā pretstatu sarežģītajām, vēl neatrisinātajām dzīves problēmām romāna varoņi piedāvā noturīgu attiecību, draudzības un mīlestības piesātinātu gaisotni.

Katalogs

 

Igne Zarambaite. Melndzelmji

Jāņa Rozes apgāds, 2022

 

Kad sešpadsmitgadīgā Anika atgriežas dzimtajā pilsētiņā, viņu atkal nomāc bērnības atmiņas – nesaskaņas ģimenē, skolā pieredzētā ņirgāšanās. Dziļi iekšienē sūrst senās pārestības, bet ārēji meitene ir pārvērtusies, viņu neviens vairs neatpazīst. Tagad viņa ir nevis Anika, bet Ana. Drīz klasesbiedri piedāvā Anai nedēļas nogales izaicinājumu – kopīgi pavadīt nakti palu ūdeņu ieskautās mājās, kas slavenas ar leģendām un baisiem notikumiem. Šī izpriecu nakts pārvēršas murgā, kura centrā – noslēpumaini pazudusi meitene. Vairs nav iespējams saprast, kas ir īsts, kas aizmirsts, kas sadomāts. Un kas bija par iemeslu tās nakts notikumiem – mistiski spēki, apreibinošas vielas, atriebība? Vai varbūt viss kopā?

Katalogs

 

Evija Zandberga, Dace Znotiņa. Rubīna lapsas medības

Zvaigzne ABC, 2023

 

Fotomākslas studente Aura ir šķietami parasta meitene. Ieradusies Londonā, lai meklētu pazudušo vectēvu, viņa nejauši sastop modeli Rafaelu. Arī puisim piemīt savs noslēpums, turklāt viņam ir dots īpašs uzdevums, kura neizpildes gadījumā sekas būs postošas. Kā var palīdzēt viena vienīga asara? Vai jūtas ir vērtējamas augstāk par pienākumu? Kāda loma ir rubīna lapsai, un vai to izdosies nomedīt? Atbildes Aura un Rafaels pūlēsies atrast gan pilsētas ielās, parkos un baznīcu drupās, gan bezpajumtnieku mitekļos un pamestos metro tuneļos. Viņi nezina, kurp aizvedīs šis ceļš un ka tajā nāksies gan piedzīvot kļūdas un vilšanos, gan iepazīt draudzību un mīlestību.

Katalogs

BĒRNU NOZARU LITERATŪRA

 

Dorisa Rūbela. Drīz es atkal būšu vesels! Izzinoša grāmata bērniem no 2 līdz 4 gadiem 

Madris, 2022

 

Izzinoša grāmata bērniem no 2 līdz 4 gadiem. Kāpēc tu dažreiz slimo? Ko dara pediatrs? Kā saglabāt veselību?

Katalogs

 

Patrīcija Mennena. Saule, vējš un lietus. Izzinoša grāmata bērniem no 2 līdz 4 gadiem

Madris, 2022

 

Izzinoša grāmata bērniem no 2 līdz 4 gadiem. Kas notiek negaisa laikā? Kad rodas varavīksne? Kāpēc snieg?

Katalogs

 

Angela Vainholde. Bīstamie dzīvnieki. Izzinoša grāmata bērniem no 4 līdz 7 gadiem 

Madris, 2022

 

Izzinoša grāmata bērniem no 4 līdz 7 gadiem. Kā dzīvnieki nomedī savu upuri? Vai ir dzīvnieki, kas izliek slazdus? Kādēļ daži dzīvnieki ir indīgi? Ar ko dzīvnieki aizstāvas?

Katalogs