Bērnu literatūras jaunumi februāris

Jaunākie izdevumi bērnu literatūrā

BĒRNU DAIĻLITERATŪRA

 

Mazais cālis

Story House Egmont, 2022

 

Iepazīsti cālēnu dzīvi, sekojot līdzi mazā cāļa gaitām. Šī grāmatiņa rosina izpratni un pilnveido vārdu krājumu, iepazīstina ar dzīvniekiem un to vidi, veicina pieķeršanos grāmatām un lasīšanai.

KATALOGĀ

 

Mazais vāverēns

Story House Egmont, 2022

 

Iepazīsti vāveru dzīvi, sekojot līdzi mazā vāverēna gaitām. Šī grāmatiņa rosina izpratni un pilnveido vārdu krājumu, iepazīstina ar dzīvniekiem un to vidi, veicina pieķeršanos grāmatām un lasīšanai.

KATALOGĀ

 

Roc! Ber! Būvē!

Story House Egmont, 2022

 

Iepazīsti celtnieku ikdienu ar šīm desmit skaņām no būvlaukuma! Katrā lappusē interesanti fakti un skaņa.

KATALOGĀ

 

Vau! Mēē! Ņau!

Story House Egmont, 2022

 

Iepazīsti burvīgos dzīvnieku mazuļus – kaķēnus, kazlēnus, pīlēnus, lauvēnus, sivēnus…! Piespied pogas un ieklausies, kā tie ņaud, mēj, pēkšķina un rūc! Interesanti fakti un skaņa katrā lappusē.

KATALOGĀ

 

Kotrīna Zīle. Dvēsele sviestmaižu kārbiņā

Jānis Roze, 2023

 

Kotrīna Zīle, dažādu būtņu pārstāve presei, ir radījusi 10 šermulīgus pastāstus par notikumiem, kas tikpat labi būtu varējuši atgadīties arī tavās mājās, pagalmā vai skolā. Autore pati apgalvo, ka šo tekstu sarakstīšanu iedvesmojuši bērnībā dzirdētie tēta stāsti un negaidītas sastapšanās ar būtnēm.

KATALOGĀ

 

Dagnija Dreika. Lapsaste un vāveršnipis

Apgāds Daugava, 2023

 

Grāmatā darbojas daudz dažādu radījumu – putnu un zvēru, bet lapsa – gudrā, apķērīgā izdzīvotāja un rotaļīgā, taču prātīgā vāvere ir īpaši zīmīgas, grozoties starp niekkalbjiem un dauzoņām, aizvien iznirsot no raibā bara. Vārdu rotaļas attīstīs bērna valodu, 50 jautros dzejolīšos iepazīstinot ar Krauķi Kraukšķi, Krācējblusu, Vāveršnipi un Lapsu mamzeli.

KATALOGĀ

 

Rēli Reinausa. Kā mans tētis atrada sev sievu

Zvaigzne ABC, 2023

 

Keita ir 12 gadus veca un dzīvo kopā ar tēti Stenu un labradoru Fredi. Keitas mamma nomira, kad meitene bija vēl pavisam maza. Kādu dienu tētis paziņo, ka vēlētos apprecēties vēlreiz, un lūdz meitai palīdzību atrast īsto sievu. Tētim piemērotas sievas meklējumos abi piedzīvo virkni komisku starpgadījumu.

KATALOGĀ

 

Jauki stāsti par princesēm

Story House Egmont, 2023

 

Sirsnīgi stāsti bērniem, kam patīk princeses! Draudzība un mīlestība, un brīnumaini piedzīvojumi sastopami šajā jaukajā grāmatā, kas lieliski noderēs lasīšanai pirms miedziņa jebkurā nedēļas dienā.

KATALOGĀ