Bērnu literatūras jaunumi marts II

Jaunākie izdevumi bērnu literatūrā

BĒRNU DAIĻLITERATŪRA

 

Lilija Berzinska. Ronēns Mākonītis

Latvijas Mediji, 2023

 

Pludmalē ir nolaidies mazs, pūkains mākonītis! Kas tas par zvēru? Drosmīgā Pundurpele dodas to noskaidrot un iegūst jaunu labāko draugu – roņu mazuli, kurš krāj spēkus, lai peldētu jūrā kopā ar savu mammu. Iepazīsti Latvijas piekrastes iemītnieku dzīvi kopā ar viņiem!

KATALOGS

 

Jākobs Grimms, Vilhelms Grimms. Runcis zābakos

Latvijas Mediji, 2019

 

Reiz kādam dzirnavnieka dēlam bija pavisam neparasts runcis. Uzvilcis zābakus, tas devās ceļā un ar atjautību palīdzēja saimniekam iegūt milzu bagātību un apprecēt princesi. Kā viņam gāja un ko viņš satika – to uzzini grāmatā! Bērnu iemīļoto Brāļu Grimmu pasaku par izveicīgo runci zābakos ar dzīvespriecīgām ilustrācijām papildinājusi māksliniece Olga Gogole.

KATALOGS

 

Otfrīds Preislers. Herbe ar lielo cepuri

Zvaigzne ABC, 2022

 

Herbe priecājās par dzīvi, un, kad saules stari izspraucas cauri žagaru kaudzei un ielīst rūķīša istabā, viņš klusībā nodomā: “Cik jauki ir dzīvot pasaulē!”.

KATALOGS

 

Princešu pasakas

Zvaigzne ABC, 2018

 

Atklājiet sev brīnumaino pasauli, kurā mīt nāras, ļaunas raganas un daiļi prinči. Kopā ar Pelnrušķīti dodieties karietē uz balli, paviesojieties apburtajā Ērkšķrozītes ķēniņvalstī un vērojiet uzplaukstam patiesu mīlestību starp Skaistuli un Briesmoni. Šī dārgumu lādīte, kurā glabājas desmit brīnišķīgi ilustrētas Hansa Kristiana Andersena, brāļu Grimmu un citu stāstnieku sacerētas pasakas, neapšaubāmi ieņems goda vietu katras mazas princesītes bibliotēkā.

KATALOGS

 

Paw Patrol. Kucēni glābj baseinu

Story House Egmont, 2023

 

Uh, kāda svelme! Piedzīvojumu līci ir piemeklējis karstuma vilnis, un visi dodas uz baseinu… taču tajā nav ūdens! Vai Ķepu patruļa spēs salabot salūzušo ūdenstorni, lai pilsētiņas iedzīvotāji varētu atveldzēties karstajā dienā?

KATALOGS

 

Hansa Kristiana Andersena brīnumainās pasakas

Zvaigzne ABC, 2022

 

Jau gandrīz divsimt gadus daudzās jo daudzās mājās, kurās dzīvo bērni, ar aizrautību tiek lasītās Hansa Kristiana Andersena pasakas. Mazmazītiņā Īkstīte, smalkā princese, kas sajuta mazu zirnīti caur daudziem pēļiem, cūkgans, kurš izrādījās īsts princis… Sastapšanās ar šiem un citiem pasaku varoņiem bērnus ne vien izklaidē, bet arī stiprina viņos tādus tikumus kā godīgums, centība, drosme, līdzcietība, kā arī palīdz iemīlēt grāmatas un lasīšanu.

KATALOGS