DAIĻLITERATŪRAS JAUNUMI AUGUSTS II

            Jaunākie izdevumi daiļliteratūrā

ORIĢINĀLLITERATŪRA

 

 

 

 

Ilze Aizsila. Solis līdz altārim Zvaigzne ABC, 2022

 

Ir 2020. gads. Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Teiksma saņem domes priekšsēdētāja Donāta ultimātu – steidzami rast veidu, kā glābt novadu no apvienošanas ar citu. Ideju trūkst, taču apspriedes laikā dzimst pārdroša iecere – izstrādāt iepazīšanās platformu stabilu laulību nodibināšanai un iedzīvotāju skaita palielināšanai. Projektā nekavējoties tiek iesaistīti divi visnotaļ pievilcīgi programmētāji, viens no tiem – Donāta krustdēls.

KATALOGĀ

 

 

 

Miķelis Lukstiņš. Augusta slepkavības Vecmuižā Latvijas Mediji, 2022

 

Dodoties izmeklēt ielaušanos kādā Vecmuižas privātmājā, policijas izmeklētājs Ozols un praktikants Vilks nenojauš, ka ciematiņā nāksies atgriezties vēl vairākkārt, turklāt nu jau nopietnāku noziegumu dēļ. Kādi pagātnes noslēpumi gan saista veiksmīgo uzņēmēju un vietējo mecenātu Zibertu, atvaļināto virsnieku Līdaku un māla suvenīru veidotāju Kalniņu ģimeni, ka to dēļ vērts nogalināt?

 

KATALOGĀ

 

 

 

Olita Tidomane. Trīs runči un viņu cilvēks Zvaigzne ABC, 2022

 

“Trīs runči un viņu cilvēks” ir Olitas Tidomanes pirmā grāmata. Tajā apkopoti interesantākie fragmenti no autores vairāku gadu garumā rakstītās Facebook dienasgrāmatas par trim kaķiem – Osvaldu, Ādolfu un Rūdi. Grāmatu var izraut cauri vienā naktī, bet var arī lasīt lēni, iedziļinoties un noskrumšķinot pa zināšanu gabaliņam sava personiskā kaķa labā. Tā ir Latvijā pirmā pilnā kaķu dzīves cēloņsakarību hronika un enciklopēdija vienlaikus. Vēl tā ir lieliska dāvana jebkuram kaķcilvēkam, patiesībā viņa kaķim, jo tā pedagoģiski iedarbosies uz saimnieku.

 KATALOGĀ

 

Ligita Paegle. Daži varoņi ir izdomāti Latvijas Mediji, 2022

 

Piesakoties dalībai šovā “Prozvarētājs”, Kate necerēja plūkt laurus. Bet no topošo rakstnieku sacensības negaidot izstājas populārā erotisko blogu autore Lija Lietus, un Kate attopas trijotnē, kura pretendē uz galveno balvu – savas grāmatas izdošanu. Nu viņai, kura cītīgi seko modei, lai zinātu, ko nepirkt un nepazustu “uniformēto” pūlī, jācīnās ar “vīrieša uzmetumu” Niklāvu un viltīgo egoistu Gregoru, kas vērpj intrigas un zog svešas idejas. Vārdu sakot, ja nolemsiet startēt kādā šovā, labi padomājiet, vai nervu sistēma gatava neparedzētu notikumu šūpolēm, žūrijas locekļu gaumes pretrunu dzirnām, sabiedrības un ģimenes spiedienam.

 KATALOGĀ

 

Guna Rukšāne. Pasmaidīsim Zvaigzne ABC, 2022

 

Vai jūs zināt, kas ir lapekļu tupeklis? Un smirdeklītis? Un karkade? No kā radies cilvēks? Un kas Disnejlendā ir visjaukākais? Kas ir plastikāta ķermenis? Smieklīgi kuriozi, pārpratumi un neveiksmes gadās katram. Bet ne katram ir interese un uzņēmība šos gadījumus pierakstīt. Gunai Rukšānei tāda ir. Un tā šie pieraksti krājas, krājas, un skaties – iznāk veselai grāmatai.

 KATALOGĀ

 

 

Oskars Vizbulis. Ja vīrietis prastu runāt Latvijas Mediji, 2022

 

Oskara Vizbuļa jaunais romāns ļauj ielūkoties vīrieša iekšējās pasaules dzīlēs, apjaušot viņa pretrunīgās izjūtas, skarbās pārdomas un nebeidzamās ilgas. Bet tad vīrietis sāka runāt, jo sievietes vienmēr vīriešiem pārmet, ka tie visu laiku klusē. Kas notika, kad vīrietis sāka runāt?

 KATALOGĀ

 

 

Kārlis Skalbe. Mūža raksti. 9. sējums Domas spēks, 2022

 

“Mūža rakstu” devītajā sējumā ievietoti 130 Skalbes dzejoļi, kas lielāko tiesu iespiesti avīzē “Jaunākās ziņas”, kuras redakcijas darbinieks viņš bija. Izdevumā ietvertas arī 7 pasakas un 5 stāsti. Tiem līdzās prozas nodaļā likti 13 tēlojumi (mūsdienu izpratnē – apraksti), vienas beletrizētas atmiņas.

KATALOGĀ

 

Attālinātie. Jauno autoru pandēmijas laika stāsti SIA “Izdevniecība 29″, 2022

 

Kopkrājumā “Attālinātie. Jauno autoru pandēmijas laika stāsti” apkopoti 2020. gada Literārās Akadēmijas Prozas meistardarbnīcu dalībnieku radītie stāsti par pandēmijas laika pieredzi – kāda tā bija, varēja būt vai, iespējams, vēl tikai būs. 2020. gads iezīmēja pandēmijas sākumu, un arī mūsu kopīgais ceļš literatūrā iesākās, apgūstot stāstu rakstīšanas prasmi attālinātu nodarbību formā. Tomēr tas nekavēja mūs, desmit radoši noskaņotus iesācējus autorus, izveidot kopīgu stāstu krājumu.

 KATALOGĀ

 

 

Dainis Vuškāns. Starp ērkšķiem un… zvaigznēm. NBS orķestra vadītāja un pulkvežleitnanta stāsts  Latvijas Mediji, 2022

 

Atvaļināts Nacionālo Bruņoto spēku virsnieks D. Vuškāns savienoja militāro dienestu un mūziku. Militārā mūzika eļļo un dziedē karavīru dvēseles. Tai jāspēj iedvesmot, aizkustināt un piepildīt ar patriotismu. NBS orķestra vadītājs D. Vuškāns strādāja, lai atjaunotu Latvijas armijas militārās mūzikas vēsturiskās tradīcijas. Grāmata palīdzēs atcerēties visdažādākās epizodes no dienesta “līkločiem” un saglabās informāciju par vēstures periodu Latvijas militāro orķestru attīstībā.

KATALOGĀ

DZEJA

 

Madara Gruntmane. Aizmīlestība Neputns, 2022

 Jaunais dzejoļu krājums savā ziņā ir pieklusinātāks un apvaldītāks, tajā nav tik daudz bravūras, erotikas, vairāk attiecību smalkuma un sensitīva pārdzīvojuma. Madara Gruntmane ar vieglu un ironisku pieskārienu pierāda, ka pat tik novazātu un izstaipītu vārdu, kāds ir “mīl” vai “mīlestība”, var aktualizēt, noņemt tam gadiem uzkrāto banalitātes pelējumu, ieintriģēt. Grāmatas nosaukumam izmantotais jaunvārds “aizmīlestība” ir savā ziņā antropoloģisks, kaut kas pazaudēts vai aizmirsts, taču vienlaikus arī nebijis.

KATALOGĀ