Jaundarbi krēslas stundā

Trešdien, 13. novembrī, plkst. 19.00 Ventspils Augstskolas bibliotēkā notiks Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas literāri muzikālais pasākums “Jaundarbi krēslas stundā”.

Pasākumā Tarjei Vesaas romāna “Ledus pils” fragmentu dāņu, norvēģu un zviedru valodā lasīs Ventspils Augstskolas studenti un viņu draugi, bet muzikāli šo pasākumu bagātinās Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagoga Ilmāra Šterna vokālās klases audzēkņi: Undīne Rolava, Roberts Pētersons, Edvards Grieze, Sanija Pastare un Sallija Taučus.

Ventspils Augstskolas bibliotēka Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļā piedalās pirmo reizi. Romāna fragmentu lasīs gan tie, kas skandināvu valodas sākuši apgūt nesen, gan tie, kuri šo valodu pārvalda. Pasākuma ideja – parādīt, cik savā līdzībā tomēr atšķirīgas ir šīs trīs – dāņu, norvēģu un zviedru – valodas.

Ventspils Augstskolas bibliotēka ir ne tikai akadēmiska bibliotēka ar publisko zonu, tā vienlaikus varētu būt arī studentu kultūras centrs, tāpēc pasākuma muzikālajai daļai uzaicināti Ventspils Mūzikas skolas audzēkņi, kas sniegs iespēju baudīt stilistisko spektru no vieglās mūzikas līdz džezam un nopietnajai 21. gadsimta popmūzikai.

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā – Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā. Projekts Ziemeļvalstīs šogad norisinās 17.reizi, bet Latvijā, arī Ventspilī – 16.reizi. Šogad nedēļas tēma ir “Ziema Ziemeļos”.

Informācijai:
Solvita Štekerhofa
Ventspils bibliotēka
Ventspils Augstskolas bibliotēkas vadītāja
Tālr.: 63629658
solvita.stekerhofa@ventspils.lv
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook