NOZARU LITERATŪRAS JAUNUMI JANVĀRIS

Jaunākie izdevumi nozaru literatūrā

PEDAGOĢIJA

 

Džoana Keniga. Muzikālais mazulis. Mūzikas nenovērtējamā loma veselu, laimīgu un piepildītu bērnu audzināšanā Latvijas Mediji, 2022

 

Mazulim nav nepieciešami augsti muzikāli izglītoti vecāki un sausas nodarbības. Viņam esi vajadzīgs Tu – ar balsi, mīļākajām dziesmām un vēlmi ar viņu kopīgi dziedāt un darboties. Grāmatā Dž. Keniga atklāj mūzikas nenovērtējamo lomu bērnu audzināšanā. Mūzika nenozīmē tikai akadēmiskas mācību stundas – tā ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa jau no pirmās vecāku dziedātās šūpuļdziesmas un bērna lalināšanas vēl ilgi pirms valodas apguves. Ar piemēriem un skaidrojumiem autore parāda, kā ar mūzikas palīdzību komunicēt ar bērnu un attīstīt viņa spējas un talantus no dzimšanas līdz pat skolas gaitu uzsākšanai.

Katalogā

FILOZOFIJA

 

Kaspars Zlidnis. Spēka grāmata II 

Autora izdevums, 2022

 

Tikai patiesība var sniegt apziņas brīvību. Patiesība ir vienīgā atslēga uz to brīvību, kuru tik izmisīgi, bet veltīgi meklējam ārējā pasaulē. Šī atslēga atrodama tikai paša cilvēka sirdsapziņā. Vai tu esi gana drosmīgs, lai ieskatītos sevī?

Katalogā

PSIHOLOĢIJA

 

Sāra Okvela-Smita. Pa vidu starp bērnību un pieaugšanu. Rokasgrāmata astoņu līdz trīspadsmit gadus vecu bērnu vecākiem 

Ģimenes psiholoģijas centrs Līna, 2022

 

Bērnības starpposms no 8 līdz 13 gadiem jeb mazo pusaudžu gadi, kā to mēdz dēvēt, ir vienreizējs attīstības periods, kuram bieži netiek pievērsta uzmanība. Vai tiešām šie starpposma gadi – astoņi līdz trīspadsmit – neatstāj nekādas sekas vai arī tajos nekas nenotiek? Gluži pretēji – šis ir viens no attīstības ziņā aktīvākajiem posmiem, turklāt daudziem vecākiem arī visizaicinošākais. Mazā pusaudža audzināšana bieži vien var radīt izjūtu, ka vecāku lomā jūs atkal esat iesācēji. Šīs grāmatas mērķis ir aizpildīt informācijas trūkumu par šo vecumposmu – tā ir jūsu rokasgrāmata, kopā ar savu bērnu šķērsojot tiltu no bērnības uz pusaudžu gadiem.

 

Katalogā

SOCIOLOĢIJA

 

Daglass Marijs. Pūļa neprāts.  Dzimums, rase un identitāte

Kodoka, 2022

 

Grāmatā Pūļa neprāts Daglass Marijs (The Madness of Crowds, Douglas Murray) pēta sociālpolitiski atjēdzīgās (woke) kultūras briesmas un identitātes politikas uzplaukumu. Dzīvā, asā prozā viņš pēta vispretrunīgākos mūsdienu jautājumus: seksualitāti, dzimumu, tehnoloģijas un rasi, ar iestarpinājumiem par marksistiskajiem atjēdzības pamatiem, tehnoloģiju ietekmi un to, kā tiešsaistes kultūrā mums no jauna jāapgūst spēja piedot.

Katalogā

VĒSTURE

 

Dzintra Geka. Mātes Sibīrijā. Intervijas ar 1941. gada 14. jūnijā izsūtītajām mātēm un viņu bērniem. Interviju fragmenti no 1941. gada 14. jūnijā izsūtīto bērnu atmiņu stāstiem 

Fonds “Sibīrijas bērni”, 2022

 

Grāmatā apkopotas intervijas ar 1941.gada 14.jūnijā izsūtītajām mātēm un viņu bērniem, apkopoti interviju fragmenti no 1941. gada 14. jūnijā izsūtīto bērnu atmiņu stāstiem. 1941. gadā uz Sibīriju aizvestie bērni lūdza, lai kādreiz izdodu grāmatu par Mātēm. Latviešu sievietēm, kuras no pārticīgas dzīves, no labklājīgām mājām nokļuva Sibīrijas sādžās, netīrībā, šaurībā, badā, aukstumā. Šifona kleitās mātes gāja taigā zāģēt kokus, noskrandušām drēbēm vakarā atgriezās būdās. Mātes atdeva bērniem niecīgo maizes devu un nomira bada nāvē.

Katalogā

ETNOGRĀFIJA

 

Suitu novada mantojums. Suit pierkstaiņ un dūraiņ

Etniskās kultūras centrs “Suiti”, 2022

 

Cimdu adīšanas tradīcijas ir labi saglabājušās mūsdienās. Varētu pat teikt, ka cimdu adīšana ir modē, jo tā ir kļuvusi par iecienītu nodarbi ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē. Lepojamies, ka latviešu etnogrāfisko cimdu adīšanas prasme kā vērtība 2021. gadā iekļauta Latvijas Nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā. Arī suitu novadā saglabājušās cimdu adīšanas un valkāšanas tradīcijas.

Katalogā

Rokdarbi

 

Dace Nasteviča. Mana pūra raksti

Zvaigzne ABC, 2022

 

Burtnīca ar rakstu zīmējumiem būs noderīga gan rokdarbniekiem, lai krāšņos darbos ieadītu, ietamborētu, ieaustu, izšūtu pasakainus rakstus, gan tiem, kas pievērsušies meditācijai un caur krāsām un zīmējumiem meklē ceļu pie savas iekšējās būtības, gan arī tiem, kuri vēlas relaksēties un nomierināties pēc trauksmainā ikdienas skrējiena un stresa.

 

Katalogā

MĀKSLA

 

Gadsimts vai viens mirklis? Baletam 100

Latvijas Nacionālā opera un balets, 2022

 

Grāmata veltīta Latvijas Nacionālajam baletam un tā simtgadei. To ievada intervija ar Latvijas Nacionālā baleta māksliniecisko vadītāju Aivaru Leimani, kam seko operas vēsturnieka Mikus Čežes atlasīto vēsturisko fotogrāfiju sērija “Latvijas Nacionālā baleta kustība laikā”, kas izved cauri vēsturei no paša sākuma 1922. gadā līdz 2012. gadam. Grāmatas nodaļā “Latvijas Nacionālā baleta iestudējumi 2013–2022″ iekļauts izvērsts atskats uz aizvadīto desmit gadu jauniestudējumiem. Izrāžu fotogrāfijas papildina īsas intervijas ar horeogrāfiem, baletdejotājiem, diriģentiem un citiem izrāžu veidotājiem. Grāmatu noslēdz visu pašreizējo baleta mākslinieku un darbinieku fotoportreti.

Katalogā

 

KERAMIKA

 

Marta Šuste. Kuzņecova porcelāns. Zuzānu kolekcija

Zuzeum Publishing, 2022

 

“Kuzņecova porcelāns” ir pirmais izdevums grāmatu sērijā “Zuzānu kolekcija”. Grāmatā caur vienas kolekcijas prizmu izstāstīts Kuzņecovu porcelāna impērijas vēsturiskais stāsts, kas bagātīgi ilustrēts ar kolekcijas priekšmetiem. Grāmatas autores, mākslas zinātnieces Martas Šustes pētījums piedāvā pārskatu par porcelāna produkcijas veidiem un stilistisko attīstību vēsturiskā griezumā.

Katalogā

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook