NOZARU LITERATŪRAS JAUNUMI OKTOBRIS II

       Jaunākie izdevumi nozaru literatūrā

IZGLĪTĪBA

 

Inga Laipniece. Teātra māksla 7.-9. klasei

Autorizdevums, 2022

 

Teātris ir dažādu mākslu sintēze, kas sevī ietver gan mūziku un tekstu, gan kustību un aktierspēli, gan dizainu un scenogrāfiju, arī dažādas multimediju mākslas. Mācību grāmata būs kā labs palīgs teātra mākslas apguvē, grāmatā atradīsiet daudz ideju un praktisku piemēru, kas veicinās domāt un tajā pat brīdī atvieglos vielas apguvi.

KATALOGĀ

 

Ina Dinsberga. Logopēdiskās pasakas

RaKa, 2022

 

Krājumā apkopotas pasakas, kuras bērnu runas prasmes uzlabošanā un runas kļūdu novēršanā var izmantot logopēdi, pirmsskolas un sākumskolas skolotāji, un vecāki. Pasakās ietverts bērniem interesants vēstījums, kuru laiku pa laikam papildina kāds vingrinājums, kas kalpo kā atslēga, lai pasaku varētu turpināt. Pasakas ir apkopotas pa gadalaikiem un tajās apcerētas attiecīgajam laika posmam raksturīgas norises. Grāmatā atrodamas arī izzinošas ilustrācijas.

KATALOGĀ

 

Simona Deivisa, Džanifa Uzodika. Montesori mazulis. Dzīves pirmais gads. Ceļvedis vecākiem mazuļu audzināšanā ar mīlestību, cieņu un izpratni 

Latvijas Mediji, 2022

 

Balstoties izglītības pionieres doktores Marijas Montesori izstrādātajos principos, “Montesori mazulis: dzīves pirmais gads” atklāj, kā ar mīlestību, cieņu, izpratni un pārsteidzošu miera sajūtu audzināt mazuli no dzimšanas līdz gada vecumam. Simona Deivisa, ievērojamās rokasgrāmatas “Montesori mazulis” autore, un Džanifa Uzodika sniedz simtiem praktisku ideju, kas ļaus izprast, ko tieši izjūt jūsu mazulis un kā viņam apzināti palīdzēt pasaules izzināšanas un attīstības procesā.

 

KATALOGĀ

MEDICĪNA

 

Emilija Nagoska. Mīli, kāda esi. Pārsteidzoši par sievietes seksuālo labsajūtu

Ģimenes psiholoģijas centrs LĪNA, 2022

 

Rietumu zinātnē un medicīnā sievietes seksualitāte ilgi tika uzskatīta par vīrieša seksualitātes “vieglo” versiju – būtībā tāda pati, tikai sliktāka. Šīs grāmatas mērķis ir piedāvāt jaunu, zinātnē balstītu domāšanas veidu par sievietes seksuālo labsajūtu. Mums ir mācīts domāt par seksu kā par uzvedību, nevis par šīs uzvedības pamatā esošajiem bioloģiskajiem, psiholoģiskajiem un sociālajiem procesiem. Taču tādas lietas kā stress, garastāvoklis, uzticēšanās un pārliecība par savu ķermeni nav sievietes seksuālās labklājības perifērie faktori, tās ir galvenās iezīmes. Un, pat ja tev ne vienmēr tā šķiet, tu jau esi seksuāli pilnvērtīga, vienkārši esot tu pati.

KATALOGĀ

TEĀTRIS

 

A una corda. Uz vienas stīgas. Līvija Akurātere dzejā, fotoimpresijās, atmiņās

Cesvaines kultūras veicināšanas biedrība, 2022

 

Grāmatā ir publicēts dzejoļu krājums “A una corda. Uz vienas stīgas”, kas ir autentisks piemērs, viena no tūkstoš variācijām “tām izjūtu šūpolēm, kurās atradāmies mēs daudzi 20. gadsimta norisēs”, kā, sakārtojot krājumu, rakstīja tā autore. Dzeja papildināta ar kodolīgām autobiogrāfiskām piezīmēm, no kurām noprotams, kad un kā attīstījās Līvijas Akurāteres, sākotnēji Pečakas, dzejošanas talants, kas to veicināja un bremzēja, kāpēc viņa galu galā izšķīrās par labu citai mākslas jomai — teātrim. Pat abstrahējoties no konkrētas personības, krājums ir spilgta ilustrācija radošajam procesam, kāds risinājās varu maiņas un padomju laikā. Lai radītu priekšstatu par inteliģences gaitām, izjūtām, ierobežojumiem un to pārvarēšanu, uzdrošināšanos radīt un būt patiesiem, vēsturisko pārmaiņu ietekmi uz radošām personībām, krājums papildināts ar Līvijas Akurāteres draugu un kolēģu atmiņām un 130 fotogrāfijām, kuras veido impresionistisku ieskatu viņas dzīvē.

 

KATALOGĀ

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook