NOZARU LITERATŪRAS JAUNUMI SEPTEMBRIS

           Jaunākie izdevumi nozaru literatūrā

PSIHOLOĢIJA

 

 

Džulija Šova. Ļaunuma rašanās

Jāņa Rozes apgāds, 2022

 

Šī grāmata pēta ļaunuma valdzinājumu. Kāpēc daudziem tas šķiet tik neatvairāms? Mūsu sakāpinātā interese par sērijslepkavām un nežēlības pastāvīgā klātbūtne populārajā kultūrā norāda, ka stāstiem par šaušalīgiem nodarījumiem un cilvēkiem, kuri tos paveikuši, mūsu acīs piemīt nepārvarama vilkme. Taču dr. Džūlija Šova uzskata, ka ļaunums ir relatīvs jēdziens, kas sakņojas katrā individuālā kultūrā. Vienam šķiet pilnīgi normāli ļauties seksam jau pirms kāzām, ēst gaļu vai kļūt par baņķieri, citam tas viss šķiet nepieņemami. Un, ja ļaunums ir tik cieši saistīts ar mūsu uztveri, vai var apgalvot, ka tas vispār pastāv?

KATALOGĀ

 

Roberts Mūrs, Duglass Džilets. Valdnieks, karotājs, viedais, mīlētājs

Zvaigzne ABC, 2022

 

No jauna definēdami mūžseno vīrišķības izpratni, psihoanalītiķi Roberts Mūrs un Duglass Džilets apgalvo, ka nobriedusi vīrišķība neievaino un necenšas kontrolēt citus, bet ir radoša, dzīvinoša un spēcinoša pati pret sevi un pret apkārtējiem. Abi autori skaidri definē četrus nobrieduša vīrieša arhetipus, kuri vēstures gaitā atrodami mītos un literatūrā: valdnieks (taisnīga un radoša kārtība), karotājs (enerģiska, bet nevardarbīga rīcība), viedais (iniciācija un pārveide) un mīlētājs (vienotība ar apkārtējiem un pasauli). Šis izsmeļošais cilvēka uzvedības un psihes pētījums ir Junga mācībā balstīts ceļvedis nobriedušas un autentiskas vīrišķības atgūšanai.

KATALOGĀ

 

 

 

 

Aija Iesalniece. Improvizē savai izaugsmei

Zvaigzne ABC, 2022

 

Kas ir vērtīgākais mūsdienās, kad visu it kā var pats atrast informācijas pasaulē? Sniegtā padoma, informācijas un zināšanu patiesums! Aijas Iesalnieces grāmata ir patiesa! Lasītājs uzreiz sajutīs autores zināšanu un pieredzes apjomu, kas pārbaudīts un tālāk pārbaudāms mums atpazīstamās ikdienas situācijās.

KATALOGĀ

 

 

Hendrik Jaanre. 100 lietas, kas jaunās mājās vismaz reizi būtu jāizdara 

SEIK, 2022

 

Īsti piedzīvojumi sākas mājās! Iegādājoties jaunu mājokli, rodas sajūta, ka priekšā ir visa turpmākā dzīve un ir patīkama sajūsma vairāku gadu garumā. Ikdienas rutīna var iestāties ātrāk kā tu to varētu gaidīt. Šajā grāmatā atradīsi 100 idejas, ko darīt savā jaunajā mājoklī. Izmanto brīvo laiku un izaicini sevi. Tu varēsi gan baudīt mājās pavadīto laiku, gan gūt prieku, pašattīstību un lietderību. Tātad, ko tu vēl gaidi?

KATALOGĀ

NACIONĀLĀS ATTIECĪBAS

 

 

Benedikts Andersons. Iedomātās kopienas

Jāņa Rozes apgāds, 2022

 

Kas liek cilvēkiem mīlēt vienu tautu, bet nīst citu? Kas motivē nolikt par to savu galvu vai nogalināt tās vārdā? Lai gan par nacionālistiskām un politiskām kustībām ir tapuši daudzi pētījumi, tautības apziņai – personiskajai un kultūras piederības sajūtai nācijai – pievērsts proporcionāli maz uzmanības. Benedikts Andersons aplūko tautības “iedomāto kopienu” izveidi un globālo izplatību. Autors pēta procesus, kas radīja šīs kopienas: reliģisko ticību teritorializāciju, monarhisma pagrimumu, kapitālisma un drukas mijiedarbību, valsts valodu attīstību un laika priekšstatu maiņu.

KATALOGĀ

MEDICĪNA

 

 

Vims Hofs. Vima Hofa metode

Zvaigzne ABC, 2022

 

Slavenajam holandietim Vimam Hofam jeb Ledusvīram pieder vairāki pasaules rekordi. Viņš uzkāpa Kilimandžāro, ģērbies vienīgi šortos un kurpēs, aiz ziemeļu polārā loka basām kājām noskrēja pusmaratonu un gandrīz divas stundas pavadīja ar ledus gabaliņiem piepildītā tvertnē. Dabas spēka iedvesmots, V. Hofs izstrādāja īpašu metodi, kā stiprināt ķermeni un prātu. “Mēs varam uzveikt slimības, uzlabot fizisko un garīgo veselību un pat kontrolēt organisma fizioloģiskos procesus, lai tiktu galā ar stresu. Mēs spējam vairāk nekā domājam,” viņš apgalvo.

KATALOGĀ

 

 

Aris Lācis. Sirds bez romantikas

Latvijas Universitāte, 2020

 

Sirds ķirurga Ara Lāča atmiņu stāsts par dzīvi medicīnā, par sasniegumiem un zaudējumiem, par šķēršļiem, ko nācies pārvarēt, un ārsta ikdienu, ko neredz pacienti, par to, kas palīdz un kas kavē veikt ārsta misiju. Iespējams, tagad ir īstais laiks saņemt šo grāmatu, lai labāk izprastu mūsu veselības aizsardzības spēku un vājumu, lai atgādinātu, ka mediķis arī ir cilvēks, kuram ir vajadzīga arī atpūta, kuram ir prasmes un zināšanas, bet kura aktīvo dzīves laiku patērē pretestība pret birokrātiju. Un tomēr tikai ārsts var palīdzēt slimniekam.

KATALOGĀ

PĀRTIKAS RŪPNIECĪBA

 

Vija Kudiņa. Maizes grāmata

Zvaigzne ABC, 2022

 

Maizes grāmatas autore Vija Kudiņa ir pieredzes bagāta maizes cepēja un gandrīz 20 gadus sagaida apmeklētājus pašas dibinātajā Maizes muzejā Aglonā. Gadiem uzturētā interese par maizes vēsturi, maizes veidiem un cepšanas tradīcijām apkopota grāmatā. “Maizes grāmatā” no visa pa saujai: ticējumi, tautasdziesmas par maizi, receptes, svētības zīmes uz kukulīša un derīgi padomi mīklas mīcītājai un maizes cepējai…

KATALOGĀ

GRĀMATVEDĪBA

 

 

 

Inguna Leibus. Pašnodarbināto grāmatvedība un nodokļi

Lietišķās informācijas dienests, 2022

 

Grāmatas mērķis ir palīdzēt pašnodarbinātām personām apgūt grāmatvedību vienkāršā ieraksta sistēmā un gūt priekšstatu par pašnodarbināto nodokļiem. Grāmatā apskatītas prasības saimnieciskās darbības uzskaitei, ieņēmumu un izdevumu atspoguļošana grāmatvedībā, kā arī pamatlīdzekļu uzskaites kārtība. Atjaunotajā izdevumā izklāstīti arī nodokļi autoratlīdzību saņēmējiem, parādot atšķirības atkarībā no tā, kādu nodokļu režīmu autori izvēlas.

KATALOGĀ

ARHITEKTŪRA

 

 

Lauma Lancmane. Rundāles pils parks un dārzi

Rundāles pils muzejs, 2022

 

Ceļvedis stāsta par Rundāles pils dārza vēsturi un atjaunošanu, kā arī galvenajiem dārza elementiem un augu kolekcijām. “Ceļveža nolūks ir iepazīstināt ar Rundāles pils vēsturiskā baroka dārza atjaunošanas procesa gaitu un parādīt veidus, kā mūsdienu apstākļos piepildīts sākotnējais arhitekta Rastrelli projekts, ko raksturo baroka laikmeta vēlme pārsteigt apmeklētājus un ieinteresēt ar laikmetam atbilstošu augu kolekcijām un to savdabīgajām formām,” stāsta ceļveža autore Lauma Lancmane. Ceļvedī iekļauts bagātīgs foto materiāls.

KATALOGĀ

MENEDŽMENTS