Klasiskās mūzikas kanāls “medici.tv” pieejams Mūzikas bibliotēkā

news-item-medicitv

Ventspils Mūzikas bibliotēkā interesentiem bez maksas ir pieejams medici.tv – pasaulē vadošais klasiskās mūzikas kanāls, kas kopš 2008. gada piedāvā skatītājiem pasaules labāko klasisko mūziku.

Platforma ir arī  labākais operas un dejas  izglītības video resurss. Tajā pieejami dokumentālo filmu un meistarklašu video.

Pasākumi tiešsaistē

Katru gadu sadarbībā ar pasaules prestižākajiem operas namiem, festivāliem un konkursiem medici.tv skatāmas vairāk kā  150 tiešraides: Berlīnes filharmoniķi, Londonas simfoniskais orķestris, Pēterburgas Marijas teātra simfoniskais orķestris, Ņujorkas filharmonija, Amsterdamas Karaliskais „Concertgebouw” orķestris, Kārnegi halle, Lielais teātris Maskavā, Parīzes nacionālais deju centrs, Glyndebourne opermūzikas festivāls, Lucernas festivāls, Verbjē festivāls, Zalcburgas festivāls, Starptautiskais Čaikovska konkurss, Starptautiskais Šopēna klavieru konkurss, Placido Domingo konkurss u.c.

Lielākā klasiskās mūzikas ierakstu bibliotēka

Medici.tv bibliotēkā ir vairāk nekā 2000 programmu (3000 oriģināldarbi), tostarp:

• koncerti un arhivēti vēsturiskie koncerti;
  • operas;
  • baleta izrādes;
  • dokumentālās filmas, mākslinieku portreti un izglītības programmas;
  • meistarklases.

Platforma izvēlēta, konsultējoties ar Ventspils Mūzikas vidusskolas teorijas nodaļas pasniedzējiem, lai papildinātu mācību  procesa saturu, ļautu skolas audzēkņiem, pedagogiem un citiem interesentiem sekot klasiskās mūzikas aktualitātēm visās pasaulē.

Bibliotekāri labprāt konsultēs lietotājus un aicina izmantot arī citas Ventspils bibliotēkas abonētās datu bāzes:  LETA, Letonika, Lursoft, EBSCO, Britannica Online Academic Edition un Valsts vienotajā bibliotēku informācijas sistēmā pieejamos kultūras un atmiņu institūciju elektroniskos resursus: Diva.lv, Filmas.lv, Periodika.lv un LNB Digitālā bibliotēka.

Informācijai:
Inga Aulmane