Audio krēsli 

Mūzikas klausīšanās kapsulas – olas formas krēsli laiski komfortablai mūzikas baudīšanai, kur apmeklētājs var apsēsties un izolēt sevi no apkārt notiekošā, klausīties mūziku ļoti koncentrētā veidā. Krēslos iebūvēta BOSE audio sistēma. 

Klusuma un meditācijas telpa

Vieta, kur cilvēkiem ikdienas steigā rast mieru iekšējam klusumam un meditācijai. 

Mūzikas klausīšanās telpa

Aprīkota ar 21. gadsimta tehnoloģijām atbilstošu mūzikas atskaņošanas sistēmu un TV.  Formāti: CD, DVD, Blu-Rey, vinila plates. 

Kompaktdisku un DVD bezmaksas izmantošana

Kompaktdisku un DVD videodisku bezmaksas izmantošana.

Kopēšana, datorizdruka

Kopēšanas darbi un datorizdrukas. Pakalpojumu cenas skatīt šeit.

Periodiskie izdevumi (avīzes, žurnāli u.c.)

Avīzes, žurnāli un citi periodiskie izdevumi. Pieejamo periodisko izdevumu sarakstu skatīt šeit.

Skenēšana

Pēc jūsu pieprasījuma bibliotekārs veiks skenēšanas darbus, informāciju saglabājot digitālā formātā. Pakalpojuma cenas skatīt šeit.

Starpbibliotēku abonements

Iespieddarbus, kuri nav bibliotēkas krājumā, var pasūtīt no citām Ventspils un Latvijas publiskajām bibliotēkām, izmantojot starpbibliotēku abonementu (SBA).  Piedāvājam arī starptautisko starpbibliotēku abonementu (SSBA) – kontaktpersona Daiga Burkovska, tālr.63627362.

Abonētās datubāzes

Bezmaksas piekļuve abonētajām datubāzēm internetā – Medici.tv, Berlīnes filharmoniķu Digitālā koncertzāle, Letonika, Lursoft, LETA u.c. Sīkāk lasiet sadaļā “Abonētās datubāzes”.

Dokumentu iesiešana un laminēšana

Pieejama dokumentu laminēšana, termoiesiešana. Pakalpojumu cenas skatīt šeit.

Datori un internets

Datoru ar interneta pieslēgumu un bezvadu interneta bezmaksas izmantošana.

Kurzemes virtuālais kopkatalogs

Reģionāls virtuāls bibliotēku kopkatalogs, kas nodrošina informācijas meklēšanu Kurzemes bibliotēku elektroniskajos katalogos un novadpētniecības datubāzēs. Sīkāk lasiet sadaļā “Kurzemes kopkatalogs” vai apmeklējiet http://ventspils.biblioteka.lv/alise/lv/federatedsearch.aspx

Izdevumu rezervēšana, nodošanas termiņa pagarināšana

Grāmatu un citu materiālu rezervēšana saņemšanai konkrētā bibliotēkā, nodošanas termiņu pagarināšana un konta pārraudzība internetā https://ventspils.biblioteka.lv/Alise/lv/home.aspx

Nakts abonements, svētku un izejamo dienu abonements

Iespieddarbu un citu materiālu ar statusu “Tikai lasītavā” izsniegšana uz mājām pēc bibliotēkas slēgšanas darba dienas beigās līdz nākošās darba dienas rītam vai uz svētku un izejamām dienām. Pakalpojuma cenas skatīt šeit.

3TD e-grāmatu bibliotēka

Visās Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās no 2019. gada lasītājiem tiek piedāvāts pakalpojums – “3td e-GRĀMATU bibliotēka” vietnē www.3td.lv.
Lietošanas noteikumi pieejami ŠEIT!

Attālinātā reģistrācija

Reģistrējies bibliotēkas attālinātajiem pakalpojumiem ŠEIT!

Vienotā lasītāju reģistrācija

Galvenajā bibliotēkā, Bērnu bibliotēkā, Pārventas bibliotēkā, Ventspils Augstskolas bibliotēkā, Gāliņciema bibliotēkā un Medicīnas bibliotēkā iespējams bez maksas reģistrēties kā lietotājam, uzrādot ID karti vai derīgu pasi.