Datoru un interneta izmantošana bibliotēkās ir bez maksas !

Valsts vienotajā bibliotēku informācijas sistēmā pieejamie kultūras un atmiņu institūciju elektroniskie resursi:


LETA

LETA ir nacionālā informācijas aģentūra. Ventspils bibliotēkas struktūrvienībās ir pieejami aģentūras LETA pakalpojumi:

– Arhīvs;

– biznesa portāls Nozare.lv.

LETA arhīvs ir viens no plašākajiem kvalitatīvas un vispusīgas informācijas avotiem Latvijā, un ir neaizstājams palīgs, lai ātri un ērti iegūtu interesējošo informāciju par personām, uzņēmumiem, notikumiem un statistiskiem datiem u.c. Arhīvā uzkrātie materiāli dod iespēju iegūt pilnīgu informāciju, kā arī viegli un ātri analizēt un prognozēt notikumus laika gaitā. LETA arhīvā ir apkopoti materiāli no dažādām pašu veidotām un publiski pieejamām datu bāzēm latviešu, krievu un angļu valodā sākot no 1991. gada.

Nozare.lv ir biznesa portāls, kurā tiešsaistes režīmā pieejama aktuālākā un kompetentākā biznesa informācija – augstas kvalitātes biznesa ziņas, intervijas ar nozaru ekspertiem, viedokļi un analītiskā informācija.

LETA mājaslapa: www.leta.lv

Pieejama – Galvenajā, Bērnu, Pārventas, Gāliņciema, Augstskolas un Mūzikas bibliotēkā.


Letonika

Letonika ir latviska uzziņu un tulkošanas sistēma, kura ietver Latvijas Enciklopēdisko vārdnīcu, Terminu vārdnīcu, tulkojošās un skaidrojošās datorvārdnīcas, datorenciklopēdiju Latvijas vēsture, interneta katalogu. Letonika mājaslapa: www.letonika.lv

Reģistrētajiem lasītājiem ir iespēja pieslēgties datubāzēm attālināti. Par piekļuves iespēju jautāt bibliotekāram.

Pieejama – Galvenajā, Bērnu, Pārventas, Gāliņciema, Augstskolas, Mūzikas un novada bibliotēkās.


Lursoft – laikrakstu bibliotēka

Lursoft laikrakstu bibliotēka ir apjomīgs Latvijas laikrakstu publikāciju krājums Internetā, kas ik dienas tiek papildināts ar tūkstošiem jaunu publikāciju no laikrakstu jaunākajiem numuriem. Laikrakstu arhīvs pieejams no 1994.gada, “Latvijas Vēstnesis” – no 2000.gada. Lursoft laikrakstu bibliotēka piedāvā ne tikai lasīt vairāk kā 40 laikrakstu publikācijas Internetā, bet arī meklēt rakstus pēc vēlamajiem kritērijiem un iespēju tos komentēt.
Lursoft laikrakstu bibliotēka ir savstarpēji saistīta ar citiem Lursoft piedāvātajiem reģistriem. Ja laikrakstu publikācijās sastopama kāda juridiska vai fiziska persona, turpat rakstā ir norāde uz pārējiem Lursoft reģistriem. Lursoft laikrakstu bibliotēka: www.news.lv

Pieejama – Galvenajā, Bērnu, Pārventas, Gāliņciema, Augstskolas un Mūzikas bibliotēkā.


Lursoft – uzņēmumu datubāze

Plaša un juridiski pamatota datubāze par visiem Latvijā reģistrētiem uzņēmumiem, uzņēmējsabiedrībām, komercsabiedrībām, sabiedriskām organizācijām, biedrībām un nodibinājumiem, kā arī ārvalstu pārstāvniecībām. Datubāze piedāvā iespēju izvērtēt potenciālo sadarbības partneru, konkurentu, kā arī sava uzņēmuma darba efektivitāti.
Par atlasīto informāciju jāmaksā atbilstoši Lursoft cenrādim. Lursoft uzņēmumu datubāze: www.lursoft.lv

Pieejama – Galvenajā, Bērnu, Pārventas, Gāliņciema, Augstskolas un Mūzikas bibliotēkā.
Pēc jūsu pieprasījuma bibliotekārs veiks informācijas meklēšanu šajā datubāzē!


EBSCO

EBSCO ir daudznozaru e-grāmatu, e-žurnālu un citu e-resursu datubāze, kuru veido vairākas pilnu tekstu un bibliogrāfisko ierakstu datubāzes. EBSCO ietvertas e-grāmatas un žurnāli no dažādām izdevniecībām: Wiley-Blackwell, Springer, Taylor & Francis Group, BioMed Central, Brill Academic Publishers, Bentham Science Publishers u.c. Datubāzē pieejami pazīstamu žurnālu Time, Newsweek, Cosmopolitan, New Yorker, National Geographic, Sound & Image u.c. rakstu pilnteksti.
EBSCO informācijas resursus var izmantot atverot EBSCOhost Web un izvēloties vienu vai vairākas datubāzes, kurās veikt informācijas meklēšanu vai pārlūkošanu. EBSCO datubāze: www.search.ebscohost.comLatvijas Nacionālās bibliotēkas izstrādātspalīgs meklēšanā(latviešu valodā). Datubāzes pārstāvju sagatavoto mācību video latviešu valodā skatietiesšeit

Reģistrētajiem lasītājiem ir iespēja pieslēgties datubāzēm attālināti. Par piekļuves nepieciešamību lūdzam rakstīt: biblioteka@ventspils.lv.

Pieejama – Galvenajā, Bērnu, Pārventas, Gāliņciema, Augstskolas un Mūzikas bibliotēkā.

Līdz 2024. gada 28. februārim pieejama arī EBSCO Discovery Service datubāze.


Britannica Online Academic Edition

Datubāzē Britannica Academic Edition pieejami vairāk nekā 75 000 pilntekstu rakstu, ieskaitot vairāk nekā 23 000 biogrāfiju; 27 000 attēlu un karšu, 3 300 animāciju, video un audio datņu. Britannica Online Academic Edition datubāze: www.search.eb.com.

Latvijas Universitātes bibliotēkas izstrādātspalīgs meklēšanā(latviešu valodā).

Reģistrētajiem lasītājiem ir nodrošinātaattālināta piekļuve Britannica datubāzei. Par autorizācijas iespēju jautājiet bibliotekāriem.

Pieejama – Galvenajā, Bērnu, Pārventas, Gāliņciema, Augstskolas un Mūzikas bibliotēkā.

 

Medici.tv

 

Medici.tv ir pasaulē lielākais klasiskās mūzikas kanāls, kas kopš 2008. gada piedāvā skatītājiem pasaules labāko klasisko mūziku. Katru gadu sadarbībā ar pasaules prestižākajiem operas namiem, festivāliem un konkursiem skatāmas vairāk nekā 150 tiešraides un vairāk nekā 3000 oriģināldarbi, tostarp koncerti un arhivēti vēsturiskie koncerti, operas, balets, dokumentālās filmas, mākslinieku portreti un izglītības programmas, meistarklases.

 Datubāze ir  pieejama Mūzikas bibliotēkā.

 

Delfi Abonements

 

 

“Delfi Abonements” apvieno populārākā ziņu portāla ”Delfi.lv” maksas pakalpojumus latviešu un krievu valodā– “Delfi Plus” ar žurnālistu sagatavotiem oriģinālrakstiem, sporta sadaļu “MVP” un “Delfi Bizness”. Pieejams bez maksas Ventspils bibliotēkas un filiāļu apmeklētājiem līdz 2024.gada 17.aprīlim. Vairāk par resursu un reģistrēšanosšeit

 

Berlīnes filharmoniķu Digitālā koncertzāle

 default

 Digitālās koncertzāles klausītājiem pieejami vairāk nekā 600 orķestra koncerti, video ieskati orķestra aizkulisēs: dokumentālās filmas par orķestra vēsturi, mūziķu un diriģentu portreti un orķestra izglītības programmas projekti. Digitālās koncertzāles tehniskie standarti ir ļoti augsti. Tālvadības kameras nodrošina izcilu augstas izšķirtspējas ieraksta kvalitāti. Modernā kodēšanas tehnoloģija ievada attēlus un skaņu internetā un garantē izcilu pārraidi.

Datubāze ir pieejama Mūzikas bibliotēkā. 

 

Valsts vienotajā bibliotēku informācijas sistēmā pieejamie kultūras un atmiņu institūciju elektroniskie resursi

Filmas.lv

Portālāwww.filmas.lvLatvijas publisko bibliotēku apmeklētāji bez maksas var noskatīties lielu daļu Latvijas jaunāko un labāko filmu, un filmu saraksts pamazām tiek papildināts. Portālā ievietotās filmas ierindojamas starp labākajām un tām ir Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps piešķirtā kvalitātes zīme – ikviena no šajā portālā noskatāmajām filmām savulaik tikusi apbalvota vai nominēta kādai balvai festivālā.
Izmantojot mājas vai darba vietas datoru, portāla apmeklētājiem pieejamas tikai ziņas par filmām un to autoriem, bet filmas apskatāmas tikai bibliotēkās portālā filmas.lv: www.filmas.lv

Pieejama – Galvenajā, Bērnu, Pārventas, Gāliņciema, Augstskolas, Mūzikas bibliotēkā un visās novada bibliotēkās.

Diva.lv 

Latvijas digitalizēto video un audio ierakstu piekļuves portāls. Diva.lv piedāvā vairāk nekā 90 Latvijas Televīzijas raidījumu un ierakstu no 1963. līdz 2012.gadam un vairāk nekā 1600 Latvijas Radio raidījumu un ierakstu no 1940. līdz 2004.gadam. Publiski pieejami ir apmēram 30% video un audio ierakstu. Digitalizētos materiālus, kuru publiska piekļuve ir ierobežota no autortiesību turētāju puses, iespējams noskatīties bibliotēkā.

Pieejama – Galvenajā, Bērnu, Pārventas, Gāliņciema, Augstskolas, Mūzikas bibliotēkā.

Periodika.lv

Periodika ir laikmeta spogulis un aizraujošs ceļojums Latvijas vēsturē, tā ļauj salīdzināt ideoloģiski tik dažādos periodus – “cara laiku”, “pirmās brīvvalsts laiku”, “Ulmaņa laikus”, “vācu laikus”, “krievu laikus” un “mūsdienas”. Periodikas portālā ir iekļauti aptuveni 3000 dažādu nosaukumu laikrakstu un žurnālu – vairāk kā 2,5 miljonu lappušu – gan no Latvijas, gan trimdā izdotas periodikas.
Liela daļa nowww.periodika.lviekļautajiem izdevumiem apskatāma arī no datoriem mājās un darbā, taču pilna kolekcija – tikai Latvijas publiskajās bibliotēkās, Latvijas Nacionālājā un Akadēmiskajā bibliotēkā.

Periodikas rokasgrāmatu pieejamašeit

Pieejama – Galvenajā, Bērnu, Pārventas, Gāliņciema, Augstskolas, Mūzikas bibliotēkā un visās novada bibliotēkās.

LNB Digitālā bibliotēka

Latvijas Nacionālās bibliotēkas digitālās kolekcijas: AKADĒMISKAIS REPOZITORIJS “ACADEMIA”, ATTĒLI, KARTES, LASĀMKOKS, LATVIJAS KULTŪRAS KANONS, ZUDUSĪ LATVIJA u.c.

Nacionālā enciklopēdija

Nozīmīgākais populārzinātniskais informācijas resurss latviešu valodā. Nacionālā enciklopēdija ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas struktūrvienība. Nacionālās enciklopēdijas redakciju veido enciklopēdijas darbinieki, kuri ikdienā nodrošina enciklopēdijas veidošanu un attīstību.