Konkursi

22. 07 Aicina piedalīties spēlē “Mežs ienāk pilsētā”

Atzīmējot Pilsētas svētkus, 6.augustā no plkst.12 līdz 15.30 Rātslaukumā norisināsies Grāmatu svētki, kuru programmā notiks spēle “Mežs ienāk pilsētā”.

  Skatīt vairāk…

22. 07 Ģimeņu spēles “Mežs ienāk pilsētā” NOLIKUMS

Ģimeņu spēlē “Mežs ienāk pilsētā” piedalās komandas, kurās ir 2 līdz 5 dalībnieki. Katram spēles dalībniekam jāizpilda vismaz 8 no kartē dotajiem 10 kontroles punktiem. Sakrājot 8 zīmodziņus,  spēles  dalībnieki atgriežas sākuma punktā un nodod savas kartes pasākuma vadītājam.

Aktivitātes mērķis: izglītojošā un izklaidējošā veidā lietderīgi un jautri pavadīt laiku kopā ar ģimeni, iepazīt zaļo dzīvesveidu.

Aktivitātes norises vieta un laiks: Ventspils, 2022. gada 6. augusts no plkst. 12.00 – 14.15

 1. Aktivitātē var piedalīties Ventspils iedzīvotāji un pilsētas viesi, veidojot komandas no 2 līdz 5 dalībniekiem.
 2. Lai reģistrētu savu dalību spēlē, komandas kapteinim jāreģistrējas, sūtot e-pastu uz ed@ventspils.lv un  norādot komandas nosaukumu un dalībnieku skaitu.
 3. Lai startētu aktivitātē, komandai jāierodas Ventspils Rātslaukumā pie skatuves un jāsaņem spēlētāju dalības karte, kuras sāk izsniegt no plkst. 12.00.
 4. Lai piedalītos balvu izlozē, aktivitāšu dalībniekiem ir jāapmeklē vismaz 8 no 10 kontroles

punktiem un jāizpilda prasītais uzdevums, saņemot atzīmi savā dalības kartē.

 1. Pēc uzdevumu izpildes, spēles  dalībnieki atgriežas sākuma punktā un nodod savas kartes pasākuma vadītājam līdz plkst. 13.45.
 2. Uzvarētāji tiek noteikti izlozes kārtībā plkst. 14.00 Ventspils Rātslaukumā.
 3. Ja izlozētā komanda šajā laikā neatradīsies Rātslaukumā, izlozes vadītājs  izlozē nākošo komandu.
 4. Komandas, kuras ieradīsies uz pasākumu tematiskā noformējumā “Mežs ienāk pilsētā” piedalīsies papildus balvas izlozē “Radošākā komanda”.
 5. Balvu fondu   nodrošina   pasākuma   sadarbības   partneri:   SIA   “Olimpiskais   centrs

Ventspils”, Apgāds “Jānis Roze”, Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestāde  “Ventspils bibliotēka”, Europe Direct Ventspils.

Aktivitātes uzdevumu izpildes kārtība-

 1. Izveidot komandu, tās nosaukumu, vizuālo identitāti.
 2. Pieteikt  komandas dalību aktivitātē, sūtot pieteikumu uz  ed@ventspils.lv, norādot komandas nosaukumu un dalībnieku skaitu.
 3. Ierasties Ventspils Rātslaukumā un saņemt aktivitātes      uzdevumu.  Ierašanās 2022.gada 6.augustā no plkst. 12.00.
 4. Apmeklēt ne mazāk kā 8 no dotajiem 10 kontroles punktiem.
 5. Atgriezties Rātslaukumā un  līdz plkst. 13.45 nodot savas komandas dalībnieka karti izlozei.
 6. Piedalīties balvu  izlozē Ventspils Rātslaukumā plkst. 14.00

Pasākumu organizē Europe Direct Ventspils, kura darbību finansē Eiropas Komisija, un Ventspils  bibliotēka.

Pasākuma laikā notiks fotografēšana un filmēšana. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes nolūkiem

 

22.07.2022.

06. 05 Konkurss “Iesūti savu sveicienu Eiropai”

KONKURSS!
Līdz 9.maija plkst.24:00 izvēlies vienu objektu Ventspilī, kura izveidei izmantots  Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.
Nofotografējies pie tā un ievieto bildi šī ieraksta komentārā, pievienojot sveicienu Eiropas dienā!

Skatīt vairāk…

23. 07 Literāro darbu konkurss “Ventspils skan”

Sagaidot Pilsētas svētkus un Ventspils 729. dzimšanas dienu, Ventspils bibliotēka izsludina literāro darbu konkursu “Ventspils skan”.

Skatīt vairāk…

04. 07 Literāro darbu konkurss “Ventspils pēc 100”

Sagaidot Latvijas 100.jubileju un Ventspils 728. dzimšanas dienu, Ventspils bibliotēka izsludina literāro darbu konkursu “Ventspils pēc 100”.

Konkursa “Ventspils pēc 100” mērķis ir aicināt autorus, izmantojot jebkuru literatūras žanru,  izteikt  savu sapni, savu vīziju par Ventspili, kāda tā varētu būt nākotnē, pēc 100 gadiem. Konkursa moto ir Viktora Igo vārdi “Lai veidotu nākotni, nekas nav tik nepieciešams kā sapnis par to.”

Skatīt vairāk…

20. 06 Literāro darbu konkurss “Rātslaukuma stāsts”

Sagaidot Pilsētas svētkus un Ventspils 727. dzimšanas dienu, Ventspils bibliotēka izsludina literāro darbu konkursu “Rātslaukuma stāsts”.

Konkursa “Rātslaukuma stāsts” mērķis ir aicināt autorus, izmantojot jebkuru literatūras žanru,  izteikt  savas sajūtas par Ventspils Rātslaukumu, tā vēsturi, šodienu vai nākotni. Iespējams, ka iztēli rosina kāds no Rātslaukuma namiem, Rātslaukumā augošajiem kokiem, vai Rātslaukuma pulkstenis. Varbūt tie ir soliņi, ziedi vai bruģakmeņi, bet varbūt tas ir kāds noslēpumains tēls, vai notikums? Skatīt vairāk…

17. 05 Aicinām piedalīties Dzejas konkursā “Kur zeme, tur dzeja”!

Dzeju var iesūtīt ikviens dzejas cienītājs un autors, neatkarīgi no vecuma un pieredzes. Nav nozīmes, vai rakstāt klasisku dzeju, dzejisku prozu vai eksperimentālu dzeju – svarīga ir spēja aizkustināt. Atsūtiet mums savas dzejas paraugu (1-3 dzejoļus). Darbus vērtēs Ventspils bibliotēkas un Ventspils Jaunrades nama Jauno rakstnieku kluba pārstāvji.

Skatīt vairāk…

01. 07 Aicina piedalīties literāro darbu konkursā

Sagaidot Ventspils 726. dzimšanas dienu, Ventspils bibliotēka izsludina literāro darbu konkursu “Mani 726 vārdi Ventspilij”.

Konkursa “Mani 726 vārdi Ventspilij” mērķis ir oriģinālā veidā, izmantojot jebkuru literatūras žanru,  aicināt autorus izteikt  savas sajūtas par Ventspili. Skatīt vairāk…

16. 10 Izsludina konkursu “Kurzemes prozas lasījumi 2015”

Ventspils bibliotēka, sadarbībā ar Ventspils Starptautisko Rakstnieku un tulkotāju māju un Latvijas Literatūras centru, izsludina konkursu „Kurzemes prozas lasījumi 2015”, kas  notiek festivāla „Prozas lasījumi 2015” ietvaros.

Konkursā aicina piedalīties Kurzemes autorus, kuri raksta prozu. Pieteikumi līdz 2015. gada 19. novembrim iesniedzami  Ventspils bibliotēkā Akmeņu ielā 2, Ventspilī LV-3601, e-pasts biblioteka@ventspils.lv. Skatīt vairāk…

24. 09 Izsludina konkursu “ No vēstures līdz mūsdienām”

Katru gadu 11.novembrī mēs Latvijā atzīmējam Lāčplēša dienu, jo nu jau gadrīz pirms 100 gadiem Latvijas valsts armija guva uzvaru pār Bermonta karaspēku. Pieminot šo notikumu, mēs godinām Latvijas brīvības cīnītājus, viņu varonību.

Lāčplēša dienā atceramies ne tikai vēsturiskos notikumu, bet ļaujamies arī pārdomām, vai  šodien mēs spētu cīnīties par savu valsti, vai arī mēs līdzīgā situācijā varētu kļūt par varoņiem, un vispār, kas šodien ir varonis? Skatīt vairāk…