Ziņas

02. 12. 2023 Ventspils Bērnu bibliotēkā viesosies rakstniece Džeina Šteinberga

Piektdien, 8. decembrī, plkst. 11.00 Ventspils Bērnu bibliotēka, noslēdzot Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiāli atbalstīto  projektu “Lasīšanas laboratorija”, aicina uz tikšanos ar fantāzijas un fantastikas darbu autori Džeinu Šteinbergu.

Skatīt vairāk…

01. 12. 2023 Novada bibliotēku ziņas decembrī

Informējam par novada bibliotēku aktualitātēm decembrī. Skatīt vairāk…

29. 11. 2023 30.novembrī – Metodiskā diena

Ceturtdien, 30. novembrī, Ventspils bibliotēkā un tās struktūrvienībās Metodiskā diena. Apmeklētājiem slēgtas.

Skatīt vairāk…

28. 11. 2023 VIDEO: jaunas grāmatas par medicīnu latviešu un angļu valodās

Ventspils Medicīnas bibliotēka, ņemot vērā medicīnas studentu un ārstu pieprasījumus, ir veikusi jaunu grāmatu pasūtījumu latviešu un angļu valodās dažādās medicīnas nozarēs – ginekoloģijā, dzemdniecībā, māszinībās, farmakoloģijā, diabetoloģijā, dietoloģijā un neiroloģijā.

Skatīt vairāk…

27. 11. 2023 Pasākums par mūžizglītības iespējām

30. novembrī plkst. 11.00 Ventspils Galvenajā bibliotēkā notiks pasākums par mūžizglītību – mainīgajām vajadzībām iegūt zināšanas un prasmes. 
Ventspils Izglītības pārvaldes padomniece mūžizglītības jautājumos Kristīne Vāgnere-Davidova pastāstīs par mūžizglītības iespējām Ventspilī un prezentēs Ventspils mūžizglītības katalogu.
Savukārt pēc tam no plkst. 12.00 ar lekciju par mūžizglītības un kultūrizglītības jomu Latvijas sabiedrības dzīvē cauri laikiem viesosies Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents Ojārs Spārītis. Skatīt vairāk…

27. 11. 2023 Pirmajā Adventē aicina uz koncertprogrammu “Blāzmojumi” Pārventas bibliotēkā

Pirmo Adventi aicinām baudīt mājīgā atmosfērā ar lielisku mūziku – svētdien, 3.decembrī, plkst. 17.00 ar koncertprogrammu “Blāzmojumi” Pārventas bibliotēkā viesosies jaunie mūziķi čellists Tomass Ančs un pianiste Marta Balode.

“Blāzmojumi” ir Tomasa Anča un Martas Balodes rūpīgi gatavota koncertprogramma, kuras ideja dzima jau pirms diviem gadiem. Programmas kodolu veido dažādu pasaules komponistu – dižgaru Šūmaņa, Šūberta, Debisī, Ligeti un Hinastera – skaņdarbi, kuri mūziķu dzīves ir blāzmojuši un iedvesmojuši gadu gaitā. Taču tiem pretstatā tiks likts jaundarbs – Tomasa sarakstīts skaņdarbs “Lietus”. Šajā darbā spilgti atspoguļotas kopīgās, saspēli vienojošās iezīmes: cilvēcīgs, trausls patiesums, tiekšanās pēc netveramā, komunikācija bez vārdiem un ļaušanās mirkļiem.

Koncertprogrammas ilgums ir aptuveni 1 stunda un 20 minūtes.

Ieeja koncertā: par ziedojumiem.

 

Vairāk informācijas:
Solvita Štekerhofa
Ventspils bibliotēka
Pārventas bibliotēkas vadītāja
Tālr.: 63680073

27.11.2023.

27. 11. 2023 Pārventas bibliotēkā koncertā “Adventa gaismā” muzicēs pianists Reinis Zariņš

Ceturtdien, 7. decembrī, plkst. 19.00 Pārventas bibliotēkā ar dvēseli veldzējošu koncertu “Adventa gaismā” viesosies pianists Reinis Zariņš. Koncerta programmā izskanēs Andreja Selicka, Georga Pelēča, Džeimsa Makmilana, Johana Sebastiāna Baha, Sezāra Franka, Feručio Buzoni u.c. komponistu skaņdarbi.

Skatīt vairāk…

22. 11. 2023 Pārventas bibliotēkā notiks tikšanās ar mākslinieci Annu Vaivari

Pirmdien, 27. novembrī, plkst. 12.00 Pārventas bibliotēkā ar Pārventas pamatskolas audzēkņiem tiksies māksliniece Anna Vaivare. Pasākums notiks projekta “Uzzīmē, ko tu lasi” ietvaros, kas Pārventas bibliotēkā tiek īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. 

Skatīt vairāk…

21. 11. 2023 Bērnu bibliotēka aicina uz tikšanos ar dzejnieci, mākslinieci Loti Vilmu Vītiņu

Ceturtdien, 23. novembrī, plkst. 12.00 Ventspils Bērnu bibliotēka, turpinot Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiāli atbalstīto  projektu “Lasīšanas laboratorija”, aicina uz tikšanos ar dzejnieci Loti Vilmu Vītiņu.

Skatīt vairāk…

09. 11. 2023 Ventspils bibliotēkas krājumu papildinājušas vērtīgas grāmatas

Ventspils un novada bibliotēku plauktus ir papildinājušas Latvijas Nacionālās bibliotēkas organizētā un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta “Rakstītāji un rakstu darbi: latviešu autori un literatūra bibliotēkās” grāmatas.

Skatīt vairāk…