Novadpētniecība

06. 05 Aicina dalīties ar vēstures liecībām par Gāliņciemu

Ventspils bibliotēka, gatavojoties jaunā Gāliņciema Sabiedriskā centra atklāšanai, aicina dalīties ar fotogrāfijām, atmiņu stāstiem un citām vēstures liecībām par Gāliņciemu.

Skatīt vairāk…

04. 03 Dialekti, izloksnes un ventiņu valoda izstādē Galvenajā bibliotēkā

Ventspils Galvenās bibliotēkas otrajā stāvā, novadpētniecības sektorā, skatāma izstāde “Dialekti un izloksnes latviešu valodā”.

Skatīt vairāk…

12. 01 Fricim Dziesmam veltīta izstāde

Galvenās bibliotēkas otrajā stāvā, Novadpētniecības sektorā, skatāma šī mēneša jubilāram – dzejniekam Fricim Dziesmam (pazīstams arī ar pseidonīmu Alant Vils) – veltīta literatūras izstāde “Fricis Dziesma – Līvzemes dzejnieks”.

Skatīt vairāk…

09. 10 NOVADPĒTNIECĪBAS KALENDĀRS 2021

Novadpētniecības kalendārs, kurā apkopotas Ventspils pilsētā un novadā ievērojamu personu jubilejas un nozīmīgu notikumu gadskārtas 2021. gadā, pieejams ŠEIT.

01. 09 Literāro darbu konkursa “Es mīlu Ventspili” dalībnieku darbi

2021. gada vasarā Ventspils bibliotēka izsludināja literāro darbu konkursu “Es mīlu Ventspili”. Publicējam konkursā iesniegtos darbus. Patīkamu lasīšanu!

Skatīt vairāk…

14. 06 Sveicam jubilejā grafiķi un interjera mākslinieci Mārīti Klušu!

14. 05 Atmiņu stāsts par Pārventu

Pārventas svētku nedēļā publicējam pirms vienpadsmit gadiem tapušu videoierakstu, kurā “Smiltnieku” mājas saimniece Valentīna Žūka un viņas radiniece Mirdza Stella Putniņa dalās atmiņās par Pārventu, kāda tā bija pirms daudziem gadu desmitiem.

 

02. 03 Tapusi digitālā kolekcija par Ventspils zivju konservu kombināta vēsturi

2020. gada nogalē Ventspils bibliotēka iesaistījās Latvijas Nacionālās bibliotēkas projektā “Industriālais mantojums”, kur sadarbībā ar Latvijas bibliotēkām, muzejiem un arhīviem tiek veidota jauna digitāla kolekcija par nozīmīgākajiem rūpniecības uzņēmumiem visā Latvijas teritorijā no 19.gadsimta sākuma līdz 1991.gadam – ražošanas milžiem, kuru produkcija bija zināma daudzviet pasaulē.

Skatīt vairāk…

08. 02 “Ventas Balsij” – 100. Redaktori un viņu laikmets

2021.gada 8.februārī 100 gadu jubileju svin laikraksts “Ventas Balss”. Aicinām doties retrospektīvā ceļojumā un uzzināt, kā laikraksts audzis un attīstījies gadsimta garumā! Daudz laimes, “Ventas Balss”!

 

19. 01 Galvenās bibliotēkas logos skatāma barikādēm veltīta fotoizstāde

Pieminot 1991. gada janvāra barikādes, Ventspils Galvenās bibliotēkas logos no 20. janvāra būs skatāma fotogrāfa Jura Presņikova foto izstāde “Reportāža no vēstures. Barikādēm – 30”.

Skatīt vairāk…