Novadpētniecības ziņas

Par Ventspili un Ventspils novadu

03. 05 Mārtiņa Oša autorkoncerts “Dzīve, dzeja, dziesma”

Piektdien, 17. maijā, plkst. 16.00 Ventspils Galvenajā bibliotēkā, Akmeņu ielā 2, notiks jaunā dzejnieka un komponista Mārtiņa Oša autorkoncerts “Dzīve, dzeja, dziesma”, pasākumu veltot mammas piemiņai.

Skatīt vairāk…

15. 04 Jaunos iedzīvotājus iepazīstinās ar dialektiem

Trešdien, 17. aprīlī, no 17.30 līdz 19.00 Gāliņciema bibliotēkā, Kuldīgas ielā 138, norisināsies jau septītā Ventspils jauno iedzīvotāju tikšanās. Skatīt vairāk…

05. 03 Ieva Baumane stāstīs par dzīvi uguns un ledus zemē Islandē

Otrdien, 19. martā, plkst. 18.00 Ventspils Augstskolas bibliotēkā, Inženieru ielā 101, notiks tikšanās ar Ievu Baumani, kura pastāstīs par Islandē pavadīto laiku un to, kāpēc viņa šo valsti ir iemīlējusi tikpat stipri, kā mīl savu dzimteni – Latviju.

Skatīt vairāk…

26. 02 Pārventas bibliotēkā atklās Zigmunda Viļņa izstādi “Skices un zīmējumi”

Sestdien, 2. martā, Pārventas bibliotēkā atklās mākslinieka Zigmunda Viļņa darbu izstādi “Skices un zīmējumi”. Izstādē būs eksponētas skulptūru skices, līdzcilvēku portreti, šarži, noskaņu uzmetumi gleznām, kas plašākai publikai līdz šim nav rādīti.

Skatīt vairāk…

19. 02 Dzejolis no sirds. Brīvais mikrofons [FOTO GALERIJA]

15. februārī Ventspils Galvenajā bibliotēkā notika pasākums “Dzejolis no sirds. Brīvais mikrofons”.

Skatīt vairāk…

16. 02 Notiks koncertsaruna ar dziesmu autoru un izpildītāju Arvi Sanderu

Piektdien, 1. martā, plkst. 18. 00 koncertzāles “Latvija” Green Room jeb 2. stāvā notiks koncertsaruna ar dziesmu autoru un izpildītāju, ventspilnieku Arvi Sanderu.

Skatīt vairāk…

13. 02 Tikšanās ar lībiešu kultūras pētnieci Baibu Šuvcāni

Piektdien, 23.februārī, plkst. 18:00 koncertzāles “Latvija” 2.stāvā (Green room) notiks tikšanās ar grāmatas “Gaist līvu dziesma debesīs” autori, lībiešu kultūras pētnieci Baibu Šuvcāni. 

Skatīt vairāk…

13. 02 Stāstos par ceļojumiem dalīsies ventiņu stāstniece, zāļu sieva Līga Reitere

Piektdien, 16. februārī, plkst. 17.30 Ventspils Galvenajā bibliotēkā notiks cikla “Stāstu laiks bibliotēkā” pasākums “Zāļu sieva ceļo”. Tā būs tikšanās ar ventiņu stāstnieci, zāļu sievu un aizrautīgu ceļotāju Līgu Reiteri.

Skatīt vairāk…

08. 02 Izstāde “Herbertam Dorbem – 130″

”Februāri ļoti gaidu” – tā paša sastādītajā ābecē rakstījis Herberts Dorbe, jo – “tad ir mana dzimšanas diena”. Šogad skolotājam, novadpētniekam, rakstniekam Herbertam Dorbem jau 130. februāris.  No 7. februāra īdz 9. martam Ventspils Galvenajā bibliotēkā 2.stāvā apskatāma tematiskā izstāde ”Herbertam Dorbem – 130”.

Skatīt vairāk…

06. 02 Brīvais mikrofons – dzejniekiem, dziesmu autoriem un lirikas baudītājiem

Ceturtdien, 15. februārī, plkst. 17.30 Ventspils Galvenajā bibliotēkā, Akmeņu ielā 2, pasākumu zālē notiks otrais cikla “Brīvais mikrofons’’ pasākums ar devīzi “Dzejolis no sirds’’, kurā aicināti piedalīties pieredzējuši, kā arī jaunie dzejnieki, dziesmu vārdu autori no Ventspils un Ventspils novada, un ikviens cits interesents, kam tuva dzeja kā izpausmes veids. Mīļi gaidīti arī skolēni.

Skatīt vairāk…