Attālinātā reģistrācija

Reģistrējies bibliotēkas attālinātajiem pakalpojumiem ŠEIT!

Ventspils reģionālais kopkatalogs

 Kataloga jaunā testa versija – ar iespēju autorizēties, ierobežojošu meklēšanu (jeb pēc filtrēšanas principa), mūsdienīgāku dizainu, ērtāk lietojama mobilajos telefonos. Atsauksmes ar ieteikumiem testa versijas uzlabošanai sūtiet uz e-pastu: biblioteka@ventspils.lv.

 

KATALOGA LIETOŠANAS PAMĀCĪBA

Ja vēlaties izmēģināt katalogu mobilajā telefonā, ieskenējiet ar mobilo telefonu kvadrātkodu un saglabājiet kā grāmatzīmi vai lasīšanas sarakstā [Add to Reading List]. Kad atradīsiet vēlamo eksemplāru un atzīmēsiet ”rezervēt”, nepieciešams autorizēties Jūsu profilā. Jaunajā versijā ielogošanās profilā ir ar e-pastu, bet vispirms nepieciešams veikt pārreģistrāciju (instrukcija šeit). Autorizācijas datus – lietotājvārdu un paroli – izsniedz, pirmoreiz reģistrējoties bibliotēkā; gadījumā, ja ir aizmirsta parole, tad sazinieties ar bibliotēku (tālr.: +371 63623598; e-pasts: biblioteka@ventspils.lv) un piešķirsim Jums jaunus autorizācijas datus). Jums tiks nosūtīts paziņojums īsziņā par eksemplāra rezervāciju.

 Ventspils reģiona kopkatalogs (vecā versija) - ar iespēju autorizēties, vienkāršai un paplašinātai informācijas meklēšanai Ventspils pilsētas un novada bibliotēku elektroniskajos katalogos un novadpētniecības datubāzēs. Iespēja pasūtīt vai rezervēt un pagarināt izdevumus.

3TD e-grāmatu bibliotēka

Visās Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās no 2019. gada lasītājiem tiek piedāvāts pakalpojums – “3td e-GRĀMATU bibliotēka” vietnē www.3td.lv.
Lietošanas noteikumi pieejami ŠEIT!

Abonētās datubāzes

Bezmaksas* piekļuve abonētajām datubāzēm internetā – Letonika, Lursoft, LETA u.c. Sīkāk lasiet sadaļā “Abonētās datubāzes”.
* – ar izņēmumiem

Apmācības

Apmācības informācijas meklēšanā bibliotēkas veidotajās un abonētajās datubāzēs un citos interneta resursos (pieteikties pa tālr. 63623231 vai pa e-pastu biblioteka@ventspils.lv).

Katru trešdienu no 17.00 līdz 18.30 – elektroniskais katalogs un bibliotēkā pieejamās datubāzes.
(Pieteikties pa tālr. 63623231 vai pa e-pastu biblioteka@ventspils.lv)

Konsultācijas par e-grāmatu lasītājiem (pieteikties pa e-pastu vita.ozola@ventspils.lv) Video par Ventspils bibliotēkas rīcībā esošajiem e-grāmatu lasītājiem skatāms ŠEIT

Audiogrāmatas

Ventspils bibliotēkas filiālēs ir iespēja pasūtīt audiogrāmatas (ar katalogu iepazīties ŠEIT). Pakalpojums tiek nodrošināts sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo bibliotēku, kas nodod Ventspils bibliotēkas lietošanā pielāgoto literatūru – Latvijas Neredzīgo bibliotēkas skaņu ierakstu studijā ieskaņotas audiogrāmatas CD formātā. 

Bērnu lasītāja karte

Bērni līdz 16 gadu vecumam var saņemt Bērnu lasītāja karti, kas sniedz iespēju izmantot visas Ventspils bibliotēkas struktūrvienības. Sīkāk lasiet sadaļā “Kā kļūt par lasītāju”.

CD-ROM datubāzes

Vairāk kā 120 CD-ROM datubāzes izglītībai, pašizglītībai, darbam un atpūtai dažādās valodās – latviešu, krievu, vācu, angļu, dažādās nozarēs – valodniecībā, vēsturē, mākslas vēsturē, informācijas tehnoloģijās, matemātikā u.c.

Datori un internets

Datoru ar interneta pieslēgumu un bezvadu interneta bezmaksas izmantošana.

Dokumentu iesiešana un laminēšana

Pieejama dokumentu termoiesiešana, iesiešana ar spirāli un laminēšana. Pakalpojumu cenas skatīt šeit.

Iespieddarbu ievākošana

Iespieddarbu ievākošana, pakalpojumu cenas skatīt šeit.

Ekskursijas

Ekskursijas pa Galveno bibliotēku un Bērnu bibliotēku Akmeņu ielā 2 – informācija par bibliotēku struktūru, pakalpojumiem (pieteikties pa tālr. 63623231 vai e-pastu ance.upeniece@ventspils.lv)

Grāmatu, žurnālu, CD/DVD nodošanas iekārtas un grāmatu un citu materiālu izsniegšanas/saņemšanas pašapkalpošanās iekārta

Bibliotēkā paņemto grāmatu vai citu materiālu nodošana 24 stundas diennaktī pie Galvenās un Bērnu bibliotēkas ēkas Akmeņu ielā 2, un Pārventas bibliotēkas Tārgales ielā 4 izvietotajās iekārtās.
Pašapkalpošanās iekārta grāmatu saņemšanai un nodošanai, kā arī nodošanas termiņa pagarināšanai Ventspils Augstskolas bibliotēkā Inženieru ielā 101.

Iedzīvotāju ar redzes traucējumiem un funkcionālo lasītnespēju bibliotekārā apkalpošana

Gāliņciema bibliotēkā kopš 2023.gada 1.jūlija ir integrēts Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Ventspils filiālbibliotēkas fonds (ar katalogu iepazīties ŠEIT); pieejamas grāmatas un periodiskie izdevumi audio formātā (CD), Braila rakstā, palielinātajā drukā, kā arī dators ar specializētu aprīkojumu vājredzīgiem un neredzīgiem lietotājiem. Digitālās audiogrāmatas var saņemt elektroniski, izmantojot bibliotēkas audiogrāmatu lejupielādes sistēmu “BALSS”. Lietotājs, kuram nepieciešama informācija pielāgotā formātā (audiogrāmatas, grāmatas palielinātā drukā vai Braila rakstā), ar parakstu apliecina, ka atbilst vismaz vienam no Autortiesību likumā minētajiem kritērijiem (ar kritērijiem iepazīties ŠEIT). Lai kļūtu par bibliotēkas lietotāju, ir jāierodas bibliotēkā. Līdzi jāņem pase vai cits personu apliecinošs dokuments. Reģistrējoties lietotājam jāaizpilda reģistrācijas veidlapa. To var izdarīt uz vietas bibliotēkā vai izdrukāt un aizpildīt mājās.

Izdevumu rezervēšana, nodošanas termiņa pagarināšana

Grāmatu un citu materiālu nodošanas termiņu pagarināšana pa tālruni 63627364, e-pastu biblioteka@ventspils.lv. Grāmatu un citu materiālu rezervēšana saņemšanai konkrētā bibliotēkā, nodošanas termiņu pagarināšana un konta pārraudzība internetā https://ventspils.biblioteka.lv/Alise/lv/home.aspx
Kā apskatīt Ventspils bibliotēkas lasītāja kontu internetā?
Kā pasūtīt Ventspils bibliotēkās saņemto grāmatu vai citu materiālu nodošanas termiņa pagarinājumu?
Kā rezervēt grāmatu vai citu materiālu saņemšanai Ventspils bibliotēkas struktūrvienībās?

Jaunieguvumu apskats

Katra mēneša trešajā ceturtdienā plkst.12.00 Galvenajā bibliotēkā un Bērnu bibliotēkā Akmeņu ielā 2 izstāde un apskats par jaunākajām grāmatām un citiem materiāliem.

Klusuma telpa sapulcei, mācībām, eksāmenam

Galvenajā bibliotēkā, Akmeņu ielā 2, piedāvājam interesentiem klusuma telpu, ja nepieciešams attālināti piedalīties sapulcē, mācībās vai eksāmenā. Telpa aprīkota ar visu, kas nepieciešams – datoru, kameru, mikrofonu, interneta pieslēgumu. Ja vēlaties telpu izmantot, jautājiet Galvenās bibliotēkas 2.stāvā vai pa tālruni 636 27362.

klusuma_telpa

Kompaktdisku, audiokasešu, videokasešu un DVD videodisku bezmaksas izmantošana

Vairāk nekā 8000 kompaktdisku, audiokasešu, videokasešu un DVD videodisku bezmaksas izmantošana.

Konsultācijas iedzīvotājiem tehnoloģiju un interneta lietošanā – Reģionālais mācību centrs

Mācību centrā var apgūt šādas prasmes:
– pirmie soļi darbā ar datoru (bez priekšzināšanām)
– darbs ar datoru (ar priekšzināšanām)
– darbs ar gudro telefonu (viedtālruni)
– E-pasta izveide un tā lietošana
– Skype (bezmaksas saziņas programma) lietotāja profila izveidošana un lietošana
– darbs ar planšeti (bez priekšzināšanām)
– informācijas meklēšana bibliotēkas veidotajās un abonētajās datubāzēs un citos interneta resursos
– internetbanku piedāvātie pakalpojumi (piemēram, komunālie maksājumi).

Kopēšana, datorizdruka

Kopēšanas darbi un datorizdrukas. Pakalpojumu cenas skatīt šeit.

3D printera izdruka

3D printeris pieejams Venspils Galvenajā bibliotēkā un Gāliņciema bibliotēkā. Iespēja izdrukāt prototipus, kā arī dažāda izmēra priekšmetus – rotaļlietas, suvenīrus u.c. Pakalpojumu cenas skatīt šeit. Gāliņciema bibliotēkā par drukāšanu jāmaksā 0.40 EUR/gramā. Vienreizējam pasūtījumam, sākot no 40 EUR, piemērosim atlaidi 15% no pasūtījuma summas. Uzzini vairāk vai piesakies, zvanot pa tālruni 22030982
438657008_817129997113685_8330576459839958148_n

Kurzemes virtuālais kopkatalogs

Reģionāls virtuāls bibliotēku kopkatalogs nodrošina informācijas meklēšanu Kurzemes bibliotēku elektroniskajos katalogos un novadpētniecības datubāzēs. Sīkāk par pieejamo saturu – vairākiem Kurzemes katalogiem, kas iekļauti kopkatalogā  –lasiet sadaļā “Ventspils un Kurzemes kopkatalogi”.

Lasītāju apkalpošana mājās

Apkalpošana mājās, ja slimības vai ierobežotas pārvietošanās dēļ, lasītājs nevar izmantot bibliotēkas pakalpojumus

Mūsdienu mākslas ekspozīcija

Ventspils Galvenajā bibliotēkā Akmeņu ielā 2 izvietota pirmā pastāvīgā publiski pieejamā mūsdienu mākslas ekspozīcija Latvijā. Sīkāk lasiet sadaļā “Mūsdienu māksla”.

Nakts abonements, svētku un izejamo dienu abonements

Iespieddarbu un citu materiālu ar statusu “Tikai lasītavā” izsniegšana uz mājām pēc bibliotēkas slēgšanas darba dienas beigās līdz nākošās darba dienas rītam vai uz svētku un izejamām dienām. Pakalpojuma cenas skatīt šeit.

Periodiskie izdevumi (avīzes, žurnāli u.c.)

Avīzes, žurnāli un citi periodiskie izdevumi. Ventspils bibliotēkā un struktūrvienībās pieejamo periodisko izdevumu sarakstu skatīt ŠEIT. Novadu bibliotēkās pieejamo avīžu un žurnālu nosaukumi (A- Z) apskatāmi katalogā šeit.

Skenēšana

Pēc jūsu pieprasījuma bibliotekārs veiks skenēšanas darbus, informāciju saglabājot digitālā formātā. Pakalpojuma cenas skatīt šeit.

Starpbibliotēku abonements

Iespieddarbus, kuri nav Ventspils bibliotēkas krājumā, var pasūtīt, izmantojot starpbibliotēku abonementu (SBA) un starptautisko starpbibliotēku abonementu (SSBA).

Telpu noma

Pasākumu zāles un apmācību telpas ar aprīkojumu Akmeņu ielā 2 īre. Pasākumu zāle un mācību klase fotogrāfijās aplūkojamas šeit. Telpu nomas pieteikuma veidlapa pieejama ŠEIT! Bibliotēkas pakalpojumu cenrādis ŠEIT

Uzziņas, konsultācijas

Konsultācijas par bibliotēku un tās izmantošanas iespējām, tematisku un faktogrāfisku uzziņu izpilde.

Vienota lasītāju reģistrācija

Galvenajā bibliotēkā, Bērnu bibliotēkā, Pārventas bibliotēkā, Ventspils Augstskolas bibliotēkā, Gāliņciema bibliotēkā un Medicīnas bibliotēkā iespējams bez maksas reģistrēties kā lietotājam, uzrādot ID karti vai derīgu pasi.