Kamermūzikas koncerts Pārventas bibliotēkā

Ventspils Pārventas bibliotēkā kopija (Plakāts (ainava))

Sestdien, 14. maijā, 16.00 Pārventas bibliotēkā notiks kamermūzikas koncerts “Pērļu zvejnieks. Jānim Porukam 150”, kurā piedalīsies mecosoprāns Baiba Renerte, tenors Juris Jope, flautiste Rūta Īzāka-Mača un pianiste Ilze Kundziņa.

Koncerts ir veltījums vienam no nozīmīgākajiem latviešu dzejniekiem un rakstniekiem, kuram 2021. gada 13. oktobrī apritēja 150. gadadiena. Druvienā dzimušā, Rīgā un Drēzdenē studējušā Poruka plašās intereses mākslā, literatūrā, kultūras vēsturē un arī mūzikā ietekmēja viņa rakstnieka stilu, bet, savukārt, Jāņa Poruka dzeja iedvesmojusi daudzus komponistus.

Koncertā varēs dzirdēt dažādu laikmetu latviešu komponistu dziesmas ar Poruka tekstiem – gan laikabiedru (Emīls Dārziņš, Jāzeps Vītols, Alfrēds Kalniņš, Jāzeps Mediņš, Jānis Zālītis, Emilis Melngailis), gan vēlāk dzīvojošu un arī mūsdienu komponistu (Haralds Berino, Imants Zemzaris, Selga Mence, Jānis Lūsēns) vokālo kamermūziku. Skanēs arī Emīla Dārziņa “Melanholiskais valsis” un Poruka iemīļotu komponistu instrumentāli skaņdarbi, kā arī dzeja un vēstuļu fragmenti.

Ieeja bezmaksas. Koncertu atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome.

Par mūziķiem:

Baiba Renerte, mecosoprāns. Ieguvusi maģistra grādu operdziedāšanā Jāzepa Vītola LMA, profesores Anitas Garančas klasē.

Dziedātājas repertuārā ir lomas vairākos LNO iestudējumos, K.M.Šēnberga mūziklā “Nožēlojamie”, vokālie cikli M. Ravela „Madagaskaras dziesmas”, B.Britena „Kabarē dziesmas”, K.Montsalvāža „Piecas melnās dziesmas”, kā arī alta solo partijas V.A. Mocarta un F. Hidaša Rekviēmos, Dž.B. Pergolēzi Stabat Mater u.c

Paralēli Baiba ir vokālais pedagogs LMA. Baibas Renertes vispusīgo radošo darbību raksturo arī tas, ka viņa jau vairākus gadus nodarbojas ar animācijas filmu latviešu dublāžas režiju, kā arī viņas balss ir dzirdama vairākās latviski ieskaņotās filmās un seriālos.

Juris Jope, tenors. Absolvējis LKA, dramatiskā teātra aktieru kursu, mācījies Jāzepa Vītola LMA operdziedāšanas klasē (pedagogs K.Norvelis). Studijas turpina Lietuvas Mūzikas akadēmijas maģistrantūrā.

Atveidojis vairākas lomas LNO,  Latvijas Nacionālajā teātrī,  Liepājas teātrī. Piedalījies vairākās Raimonda Paula koncertprogrammās. Dziedājis galveno – Matīsa lomu Imanta Kalniņa operas “Matīss, kausu bajārs” pirmatskaņojumā Liepājā.

Rūta Īzāka-Mača, flautiste. Ieguvusi maģistra grādu Jāzepa Vītola LMA doc. I. Urbānes flautas klasē un prof. G. Sproģes kameransambļa klasē, SOCRATES/ERASMUS programmas ietvaros studējusi J. Sibēliusa Mūzikas akadēmijā Helsinkos pie prof. Matti Helina.

Veiksmīgi piedalījusies konkursos un festivālos Latvijā, Vācijā, Itālijā un Nīderlandē. Kā soliste un orķestra mūziķe koncertējusi Latvijā, Polijā un Vācijā, piedalījusies muzikālos projektos ar kamerorķestriem. R. Īzāka-Mača pasniedz flautas spēli Bolderājas Mūzikas un mākslas skolā.

Ilze Kundziņa, pianiste. Maģistra grāds solo klavierspēlē iegūts Jāzepa Vītola LMA (prof. J. Kalnciema klase). SOCRATES/ERASMUS programmas ietvaros Ilze papildinājusies Ķelnes Mūzikas augstskolā pie prof. V. Lobanova.

Mūziķe ir piedalījusies un ieguvusi godalgotas vietas vairākos starptautiskos pianistu konkursos Itālijā, Čehijā un Francijā, kā arī uzstājusies solo un kamermūzikas koncertos Latvijā, Somijā, Nīderlandē, Vācijā un ASV.

I. Kundziņa ir Jāzepa Vītola LMA Vispārējo klavieru katedras lektore un Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pedagoģe, koncertmeistare.

03.05.2022.