Par mūziku Rīgā un Kurzemes hercogistē

zane gailite

Trešdien, 12.februārī, plkst. 17.00 Pārventas bibliotēkā ciklā “Rīga – 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsēta. Sen to Rīgu daudzināja” lekcija “Mūzika Rīgā un Kurzemes hercogistē”. Lektore – mūzikas vēsturniece Dr. art. Zane Gailīte.

Trešdienas pēcpusdienā ieskandināsim Rīgu un Kurzemes hercogisti, kuras ir un paliks mūsu mantojums: mūzika, kas ne tik daudz prātam, bet galantam, valdzinošam baudījumam domāta, mūzika, kas mums kā dāvana no senās Kurzemes hercogistes mantojumā palikusi.

Kā piedeva šoreiz – saudzīgiem skatītājiem – iespēja apskatīt senās Rīgas attēlus no tās grūtākajām, posta, karu, ugunsgrēku dienām. Vai atpazīsim vēl Rīgas pili, pils laukumu, vecās baznīcas, kuras rodamas 1942.gadā izdotajā grāmatā „ Rīga laikmetu griežos”?

Zane Gailīte 2003.gadā ieguvusi Latvijas Lielo Mūzikas balvu par nozīmīgu kultūrvēsturisku pētījumu un tā atraktīvu iedzīvināšanu grāmatā „Par Rīgas mūziku un kumēdiņu spēli”, kā arī Latvijas Kultūras fonda Spīdolas balvu humanitārajās zinātnēs. Z. Gailīte ir arī grāmatu „Daumants Gailis”, „Mēness meti, saules stīga. Emīls Dārziņš” „Laika sijātas skaņas. Liepāja” autore un sastādītāja.

Aicināti visi interesenti!

Informācijai: