Pārventas bibliotēkā fotokluba “Kaktuss” izstādes atklāšana

WhatsApp Image 2022-10-04 at 4.23.43 PM

6. oktobrī plkst. 18.00 Pārventas bibliotēkā, Tārgales ielā 4, fotokluba “Kaktuss” izstādes “Saspēle” atklāšana un tikšanās ar idejas autoriem.

Izstāde “Saspēle” ir apvienojusi dzejas, fotogrāfijas un materiāla savstarpējo saspēli. Kopā ar 6 fotokluba “Kaktuss” māksliniekiem – Kristapu Anškenu, Santi Atti, Kristu Kūlu, Gati Ošenieku, Ilzi Ozolu un Agnesi Pastari, izstādē piedalās arī 3 dzejnieki – Gints Dreifogels, Jolanta Kūla un Ilze Ozola.

Ideja par izstādes “Saspēle” izveidi Ventspils fotoklubā “Kaktuss” ir lolota vairāk nekā divus gadus, katram fotomāksliniekam izdzīvojot dzejas radītās emociju nianses un izjūtot tieši savas dvēseles vibrācijas. Fotogrāfiju autori, izvēloties dzejoļus, varēja neierobežoti ļauties sajūtu un domu lidojumam – ievijot dzejas rindas savos darbos.

Fotoklubam šī izstāde ir vēl nebijusi simbioze, kurā dzejas rindas izgaismotas fotogrāfijā un atspoguļotas ar dažādu, neierastu materiālu palīdzību, kā, piemēram, metāla plāksnes, lietoti sadzīves priekšmeti, plates, dažādā tehnikā apdrukāts koks, audums, stikls. Fotomākslinieki mākslas darbus īstenoja Ventspils dizaina darbnīcā RADE.

Ventspils fotoklubs “Kaktuss” ir 2019. gada aprīlī izveidota juridiska apvienība — biedrība, kurā apvienojušies 9 līdzīgi domājoši fotogrāfi, gan tādi, kas fotogrāfē jau gadiem un ir jomas profesionāļi, gan tādi, kam fotogrāfija ir aizraušanās blakus pamatdarbam, taču visus biedrus vieno mīlestība pret fotogrāfiju tās dažādajās izpausmēs un neizzūdoša vēlme pilnveidot savas prasmes un dalīties tajās arī ar citiem interesentiem.

Projektu daļēji finansiāli atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

 

Informācijai:
Solvita Štekerhofa
Ventspils bibliotēka
Pārventas bibliotēkas vadītāja
Tālr.: 63680073
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook