Pārventas bibliotēkā notiks lekcija „Tautastērpa valkāšanas kultūra”

Pārventas bibliotēkā Tautas tērpu izstāde

Pirmdien, 31. oktobrī, plkst. 10:00 Pārventas bibliotēkā, (Tārgales ielā 4), ciklā „Latvijas atmiņa” notiks Gundas Baltaisvilks lekcija „Tautastērpa valkāšanas kultūra”.

Atzīmējot Ventspils uzņemšanu UNESCO Globālajā izglītības pilsētu tīklā, Pārventas bibliotēka piedāvā  izzināt tautastērpu valkāšanas kultūru par ko vairāk lekcijā stāstīs Gunda Baltaisvilks .

Gunda Baltaisvilks ir etnogrāfisku tērpu meistare. Amata prasmes viņai ir nākušus pūrā no mātes Ausmas.  Jau no bērnības Gunda ir apguvusi dažādus rokdarbus un tautastērpa darināšanas un nēsāšanas kultūru.  Gunda šuj tautastērpa kreklus, vestes, jaciņas un aubītes, kas ir sastopami daudzu latviešu garderobē. Gunda Baltaisvilks vada dažādas rokdarbu darbnīcas Ventspils Amatu mājā, savas amata prasmes nodot tālāk un sniedzot palīdzīgu roku ikvienam, kurš vēlas pats darināt savu tautastērpu vai tērpu tautiskā garā.

Līdz novembra beigām Pārventas bibliotēkā ir skatāma Gundas Baltaisvilks sieviešu aubīšu izstāde, kur aplūkojamas gan Dienvidkurzemei raksturīgās galvas rotas, gan arī lībiešu sieviešu aubes, kas citu vidū īpaši izceļas ar saviem krāšņajiem izšuvumiem un pērlītēm.

Informācijai:
Solvita Štekerhofa
Ventspils bibliotēka
Pārventas bibliotēkas vadītāja
Zane Birzniece
Ventspils bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste
zane.birzniece@ventspils.lv

28.10.2022.