Pārventas svētkos darbosies EDIC informācijas stends

25.maijā, Pārventas svētkos, no plkst. 12.00 līdz 16.00 Pārventas bibliotēkā norisināsies Europe Direct informācijas centra (EDIC) Ventspils informatīvs pasākums “Cik svarīgi ir zināt savas tiesības”.

Apmeklējot EDIC stendu, ikviens varēs iegūt informāciju par Eiropas Savienības aktualitātēm, iepazīties ar materiāliem par ES pilsoņu tiesībām, uzzināt jaunumus par eiro valūtas ieviešanas gaitu Latvijā, piedalīties dažādās aktivitātēs. 

2013. gads pasludināts par Eiropas pilsoņu gadu, tāpēc viens no EDIC darbības uzdevumiem ir informēt iedzīvotājus par pilsoņu tiesībām un rosināt viņu pilsonisko līdzdalību Latvijā un Eiropas Savienībā notiekošajos procesos, kā arī sekmēt iedzīvotāju eiropeiskās piederības apziņu, apziņu par to, ka Latvija ir daļa Eiropas Savienības un Latvijas pilsoņi ir Eiropas pilsoņi.

Savas tiesības svarīgi ir zināt arī ikdienā, iepērkoties vai izmantojot dažādus pakalpojumus. Šīs zināšanas palīdz izvairīties no konfliktiem, nepatīkamiem strapgadījumiem un problēmām gan Latvijā, gan citās ES valstīs.

Ar 2014.gada 1.janvāri Latvijā plānota eiro ieviešana. Šobrīd daļa iedzīvotāju šaubās par pārejas uz eiro nepieciešamību, par iespējamajiem ieguvumiem vai zaudējumiem. Tas varētu liecināt par to, ka viņu rīcībā ir nepilnīga informācija. Daļa finanšu speciālistu uzskata, ka iestāšanās eirozonā ietekmētu Latvijas ciešāku integrāciju vienotā ES ekonomikā, kas sekmētu valsts ekonomisko attīstību un konkurētspēju, resursu efektīvu izmantošanu, apkārtējās vides aizsardzību, jaunu ražošanas tehnloģiju ieviešanu, palielinātu darba vietu skaitu un mazinātu nabadzību.

EDIC stenda apmeklētāji varēs uzzināt arī par Europe Direct informācijas centra Ventspils darbību, piedalīties viktorīnā un izmēģināt veiksmi galda spēlē “Ceļojums patērētāju tiesībās”, kā arī, piedaloties ekspresbalsojumā, paust savu viedokli par eiro ieviešanu Latvijā. Aktīvos EDIC Ventspils stenda apmeklētājus gaida pārsteiguma balvas!

Pasākumu organizē Europe Direct informācijas centrs Ventspils, kura darbību finansiāli atbalsta Eiropas Komisijas Pārstāvniecība Latvijā.

25.maijā no 12.00 līdz 16.00 aicinām Pārventas svētku dalībniekus un viesus apmeklēt Europe Direct informācijas centra (EDIC) Ventspils informatīvo pasākumu “Cik svarīgi ir zināt savas tiesības!”

Vija Baško
Ventspils EDIC
vija.basko@ventspils.gov.lv
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook