Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa Ventspils bibliotēkā

IMG_0659

Jau 24. reizi Latvijā norisinās Ziemeļvalstu literatūras nedēļa, kuras aktivitātēs aktīvi iesaistās arī Ventspils bibliotēku struktūrvienības. Bērnu bibliotēkā notiks “Rīta stundas lasījums”, savukārt Pārventas bibliotēkā būs iespēja izzināt dabas parādību ziemeļblāzmu.

            Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa ir projekts, ko Latvijā administrē Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru. Tās galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās, skolās un citviet notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi. Šī gada tēma ir daba Ziemeļvalstīs.

               Ventspils Bērnu bibliotēkā 14.oktobrī, plkst. 9.00 notiks Rīta stundas lasījums. Tiks uzburta īpaša atmosfēra ar gaismiņām, improvizētu ugunskuru un lielu rotaļu lāci galvenā viesa lomā.  Lasījumu laikā bērni iepazīsies ne tikai ar uzvedības etiķeti, satiekot lāci, bet arī ar Ziemeļvalstu dabu un bērnu grāmatām par šo tematiku. Uz pasākumu iepriekš jāpiesakās grupai, vienojoties ar bibliotēkas darbinieku par konkrētu sev vēlamo nodarbības laiku. Nodarbības tiks organizētas laika posmā no 14.-30. novembrim.

            Arī Pārventas bibliotēka piedalīsies Ziemeļvalstu literatūras lasījumā, 14. novembrī uz lasījumu aicinot bērnudārza ”Varavīksne” grupiņu. Pasākumā tiks lasīta Cecīlijas Dineres grāmata ”Ziemeļblāzmai pa pēdām”. Klausoties grāmatas lasījumu, bērni tuvāk iepazīs neparasto dabas parādību ziemeļblāzmu un veidos savu ziemeļblāzmas zīmējumu. Lasījumus bibliotēkās turpināsim arī pēc literatūras nedēļas oficiālā norises laika. Pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērni grupās tiek aicināti pieteikt savu dalību pasākumos, sazinoties ar bibliotēku darbiniekiem. 

Informāciju sagatavoja
Zane Birzniece
Ventspils bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 63623231
[email protected]

 10.11.2022.

Nav neviena komentāra, esi pirmais!

Pievieno komentāruIesūtot un publicējot informāciju Ventspils bibliotēka, Jūs nododiet Ventspils bibliotēkai visas tiesības šīs informācijas izmantošanā. Ventspils bibliotēka patur tiesības dzēst komentārus. Jūsu e-pasts tiek izmantots tikai pārbaudes nolūkos, tas netiks izpausts.