Aizvadīts pasākums jauniešiem par vēlēšanām

8. decembrī Ventspils bibliotēkā norisinājās “Europe Direct Ventspils” rīkotais pasākums “Kā nosargāt savu balsi: vēlēšanas un stereotipi par tām”, kurā piedalījās vairāk nekā 40 jaunieši no Ventspils 4. vidusskolas, Ventspils Tehnikuma un Ventspils 6. vidusskolas, kas ir Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola.

Lekciju vadīja Latvijas Nacionālās bibliotēkas medijpratības nozares eksperts Emīls Rotgalvis, bet spēli par vēlēšanām Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības centra nozares speciāliste darbā ar bērniem un jauniešiem Madara Freivalde.
Pēc pasākuma jaunieši sniedza savu vērtējumu un pauda viedokļus par nodarbību. Lūk, daļa no tiem:

• Bija noderīgi apmeklēt šo pasākumu, jo es dziļāk aizdomājos par sava viedokļa būtību. Sapratu, ka jebkura balss ir svarīga.
  • Bija ļoti noderīgi. Tagad zināšu, ka savs viedoklis ir jāsaka skaļi, ne jau turot pie sevis.
  • Sapratu to, ka mana balss, viedoklis vai nostāja ir ļoti svarīga. Pat ja liekas, ka viena balss neko nemaina, šī balss varētu būt izšķiroša.
  • Man ļoti patika šīs aktivitātes, noteikti bija noderīgi un arī lika par daudz ko aizdomāties, kā arī paņemt un iemācīties kaut ko savai tagadējai un nākotnes dzīvei. Paldies par noderīgo pasākumu!
  • Šī spēle lika aizdomāties par to, ka mums katram būs atšķirīgas domas un skats uz lietām, jo mēs esam dažādi auguši un ar daudz ko atšķiramies.

Nākamā gada 6.-9. jūnijā notiks Eiropas vēlēšanas 2024. Tā ir unikāla iespēja mums visiem kopā lemt Eiropas Savienības nākotni. Eiropas Parlaments pieņem tiesību aktus, kas ietekmē ikviena dzīvi un skar vairuma cilvēku prioritātes: vide, drošība, migrācija, sociālā politika, patērētāju tiesības, ekonomika, tiesiskums un daudzi citi jautājumi. Svarīgs ir ikviena, tai skaitā jaunieša  balsojums par to, kādi deputāti Eiropas Parlamentā mūs pārstāvēs jaunu tiesību aktu sagatavošanā un ietekmēs Eiropas Komisijas vēlēšanas. Šie lēmumi skars ikviena cilvēka ikdienas dzīvi.
Demokrātija sākas ar cilvēkiem. Mēs balsojam Eiropas vēlēšanās, un tajās pieņemtie lēmumi pēc tam ietekmē mūsu dzīvi. Ja nebalsojam, tad arī nepiedalāmies nākotnes veidošanā, un tad arī Eiropas parlamentārā demokrātija zaudē savu spēku un tās vērtības — nozīmi. Jo vairāk cilvēku balso, jo stiprāka kļūst mūsu demokrātija.
Jaunieši, kam rūp Eiropas nākotne, aktīvi darbojas tās labā. Svarīgi ir motivēt jauniešus aktīvi iesaistīties demokrātijas procesā, radīt visaptverošu izpratni par jauniešu lomu Eiropas Savienības nākotnes veidošanā. Eiropas kopienā mesesamkopa.eu darbojas cilvēki no visas Eiropas Savienības, arī Latvijas, kuri tic demokrātijai un ir pilsoniski aktīvi. Šī domubiedru platforma apvieno eiropiešus, lai viņi varētu dalīties ar zināšanām un iedvesmu, apgūt jaunas prasmes un mudināt sabiedrību iesaistīties demokrātijas veidošanā. mesesamkopa.eu mērķis – lielāka iedzīvotāju aktivitāte 2024. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Piesakies šeit, lai iesaistītos – jo vairāk cilvēku balsos, jo spēcīgāka kļūs mūsu demokrātija!  https://together.europarl.europa.eu/lv/
2019.gada Eiropas vēļēšanu rezultāti pieejami šeit: https://www.europarl.europa.eu/election-results-2019/lv
Eiropas vēlēšanas ir tava iespēja izlemt Eiropas Savienības prioritātes nākamajiem pieciem gadiem!

Vairāk informācijas:
Kristīne Duļbinska
Ventspils bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob. +37127020754
kristine.dulbinska@ventspils.lv