Ziņas

27. 11 Pasākums par mūžizglītības iespējām

30. novembrī plkst. 11.00 Ventspils Galvenajā bibliotēkā notiks pasākums par mūžizglītību – mainīgajām vajadzībām iegūt zināšanas un prasmes. 
Ventspils Izglītības pārvaldes padomniece mūžizglītības jautājumos Kristīne Vāgnere-Davidova pastāstīs par mūžizglītības iespējām Ventspilī un prezentēs Ventspils mūžizglītības katalogu.
Savukārt pēc tam no plkst. 12.00 ar lekciju par mūžizglītības un kultūrizglītības jomu Latvijas sabiedrības dzīvē cauri laikiem viesosies Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents Ojārs Spārītis. Skatīt vairāk…

10. 11 ATCELTS!!! 24.11. “Digitālās prasmes mācību procesā” lektore Evija Mirķe

Neparedzētu apstākļu dēļ 24. novembrī plānotā Evijas Mirķes lekcija “Digitālās prasmes mācību procesā” tiek atcelta.

Skatīt vairāk…

01. 11 08.11. Gunas Zālamanes lekcija “Dabas likumi dārzā, jeb ilgtspējīga saimniekošana”.

Kopējai lauksaimniecības politikai ir izšķiroša nozīme, lai nodrošinātu lauksaimniecības un mežsaimniecības nākotni un sasniegtu Eiropas zaļā kursa mērķus.
Eiropas Savienība lauksaimniekiem nodrošina ienākumu atbalstu , kuri: funkcionē kā drošības tīkls un padara lauksaimniecību ienesīgāku, garantē nodrošinājumu ar pārtiku Eiropā, palīdz lauksaimniekiem ražot nekaitīgu un veselīgu pārtiku par pieejamu cenu, atalgo lauksaimniekus par tādu sabiedrisko labumu nodrošināšanu, kas brīvā tirgū parasti neatmaksājas, piemēram, rūpes par lauku ainavu un vidi.
Uzzini vairāk: https://agriculture.ec.europa.eu/…/cap…/cap-2023-27_lv
 
 08.11.2023. plkst. 17.00-19.00 Zoom platformā piedāvājam Gunas Zālamanes lekciju “Dabas likumi dārzā, jeb ilgtspējīga saimniekošana”. Skatīt vairāk…

27. 10 Karjeras nedēļas 2023 apskats.

Vairāk nekā 50 000 dalībnieku Karjeras nedēļā iepazinuši karjerai un dzīvei noderīgas prasmes. Karjeras nedēļa norisinājās jau vienpadsmito reizi, un tās laikā, no 16. līdz 20. oktobrim, skolēni varēja atklāt un pilnveidot karjerai un dzīvei noderīgas prasmes, savukārt vecāki un pedagogi – saņemt ieteikumus, kā palīdzēt bērniem un jauniešiem karjeras izvēlē. Skatīt vairāk…

29. 09 Ventspils Galvenajā bibliotēkā viesosies grāmatas “Kad karš kļūst personisks” autors Juris Ulmanis

Ceturtdien, 5. oktobrī, plkst. 17.30 Ventspils Galvenajā bibliotēkā notiks grāmatas “Kad karš kļūst personisks” atvēršana un tikšanās ar tās autoru Juri Albertu Ulmani – uzņēmēju, profesoru, vieslektoru vairākās augstskolās Latvijā un ārvalstīs, polārpētnieku un alpīnistu, kā arī vairāku publikāciju un grāmatu autoru. Jau piecus gadus viņš ir arī zemessargs.

Skatīt vairāk…

22. 09 ES valodu diena – “Jaunās mājas Latvija”

Pirmdien, 25. septembrī, plkst. 16:00 Ventspils Mūzikas bibliotēkā pulcēsies Ventspils Augstskolas studenti, lai pasākumā “Jaunās mājas – Latvija” atzīmētu Eiropas Valodu dienu.

Skatīt vairāk…

11. 09 “Ielu muzikants koncertzālē”– tikšanās ar Ilonu Balodi

Trešdien, 20. septembrī, plkst. 17:30 koncertzāles “Latvija” Green Room ar klausītājiem tiksies grāmatas “Ielu muzikanta piezīmes” autore, mūziķe un ventspilniece Ilona Balode. Sarunu vadīs  Inga Ieviņa.

Skatīt vairāk…

10. 08 Izglītības darbinieku konference “Eiropas Savienība – mūsu ikdienā un mācību stundā”

2023. gads ir Eiropas Prasmju gads, kad uzmanība pievērsta zināšanu un prasmju pilnveidei, jo īpaši uzsverot mūžizglītības nozīmi un lomu gan individuālās, gan nozares, gan valsts konkurētspējas nodrošināšanā. Izglītības darbinieki, viņu zināšanas un prasmes, spēja ik dienu rūpēties par izglītības procesu un iedvesmot ir atslēga, lai mēs kopā spētu veidot stipru Latviju stiprā Eiropā un īstenotu ilgtspējīgu demokrātiju. Skatīt vairāk…

02. 08 Aicinām piedalīties orientēšanās spēlē “Droša un tīra Eiropa”! (+NOLIKUMS)

5.augustā no plkst. 12.00 – 13.45 aicinām Ventspils iedzīvotājus un pilsētas viesus individuāli vai, veidojot komandu, piedalīties orientēšanās spēlē ”Droša un tīra Eiropa”.

Spēles starts būs Rātslaukumā pie skatuves, kur tiks izsniegtas spēlētāju dalības kartes.  Spēles laikā būs jāizpilda uzdevumi vismaz astoņos no desmit dotajiem kontroles punktiem, kas iezīmēti pilsētas kartē. Sakrājot 8 zīmodziņus, spēles dalībnieki atgriežas sākuma punktā un nodod savas kartes pasākuma vadītājam. Komandas drīkst spēli sākt jebkurā laikā, sākot no plkst.12.00 līdz 13.45, rēķinoties, ka visi uzdevumi jāizpilda ne ilgāk kā 1 stundā un 45 minūtēs.  Aicinām pieteikt dalību aktivitātē, sūtot pieteikumu uz e-pastu biblioteka@ventspils.lv, norādot komandas nosaukumu un dalībnieku skaitu. Uzvarētāji tiks noteikti izlozes kārtībā no visiem spēles dalībniekiem, kas veikuši vismaz 8 uzdevumus, plkst. 13.45. Ja uzvarētājs neatradīsies izlozes brīdī Rātslaukumā uz vietas, izlozes vadītājs ir tiesīgs atkārtoti izlozēt uzvarētāju.

 Nolikums šeit.

Vairāk informācijas:
Kristīne Duļbinska
Ventspils bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob. +37127020754
kristine.dulbinska@ventspils.lv

02.08.2023.

 

04. 07 Spānija uzsāk prezidentūru ES padomē!

Prezidentūru ES Padomē uzsāk Spānija!
Skatīt vairāk…