Foto konkurss “Mana pilsēta”

Līdz 15. augustam iesniedz savu fotogrāfiju vienā no trīs kategorijām:

  • Ilgtspējīgs dzīvesveids pilsētā

Kā mans dzīvesveids ietekmē vidi? Vai es varu izmainīt manu iepirkumu sarakstu un ēšanas paradumus, lai palīdzētu cīņā ar klimata izmaiņām? Duša vai vanna? Saules paneļi vai dārzs uz mana jumta?

  • Pārvietošanās pilsētā

Vai es braucu ar mašīnu vai divriteni? Kāds ir ātrākais un ērtākais veids, kā nokļūt uz darbu vai skolu? Vai es izbaudu braucienu sabiedriskajā transportā?

  • Brīvais laiks pilsētā

Pastaiga parkos vai niršana ezerā? Došanās uz teātri vai skriet? Kāds ir labākais veids, kā iepazīt manu pilsētu? Kā es pavadu savu brīvo laiku?

Vairāk par konkursu šeit (info angļu val.) http://www.eea.europa.eu/about-us/competitions/my-city/my-city-photography-competition

 

Vajag tavu skaisto ostas bildi!

Līdz 25.aprīlim – piedalies fotokonkursā “Eiropas ostas”! Eiropu vieno 3000 ostas, parādi, kura no tām tev patīk visvairāk http://eptwitter.eu/e92X (info angļu val.)

Konkursa nosacījumi:
• līdz 25.aprīlim dalies ar ostas fotogrāfijām savā Twitter, Instagram vai Facebook kontā (max 3 bildes) vai nosūti tieši uz MARE-COMMUNICATION@ec.europa.eu
• norādi ostas nosaukumu, attiecīgo valsti un neaizmirsti par tagu #myportforTurku Piemēram, Ventspils osta, Latvija, #myportforTurku

 

Uzsākta pieteikšanās ES programmas „Radošā Eiropa” 2016. gada daiļliteratūras tulkojumu konkursā

Eiropas Komisijas Izglītības, audiovizuālās jomas un kultūras izpildaģentūra izsludinājusi pieteikšanos ES programmas „Radošā Eiropa” (2014-2020) daiļliteratūras tulkojumu konkursā.

Konkursa mērķis ir atbalstīt Eiropas literatūras apriti, lai nodrošinātu tās visplašāko iespējamo pieejamību; atbalstīt Eiropas literatūras popularizēšanu, tostarp attiecīgu digitālo tehnoloģiju izmantojumu gan šo darbu izplatīšanā, gan popularizēšanā un rosināt kvalitatīvas Eiropas literatūras tulkošanu un popularizēšanu ilgtermiņā.

Atbilstīgie pretendenti ir juridiskas personas – izdevniecības, kas uz projekta iesniegšanas brīdi ir reģistrētas vismaz 2 gadus. Projektā ir jāiekļauj 3 līdz 10 tulkojamie un izdodamie daiļdarbi. Maksimālais Eiropas Komisijas grants ir 100 000 EUR, kas sastāda 50% no kopējām projekta izmaksām. Maksimālais projekta ilgums – 2 gadi.

No 2016. gada pieteikumu iesniegšana Daiļliteratūras tulkojumu konkursā notiek tikai elektroniski. Elektroniskā pieteikuma iesniegšanas termiņš ir š.g. 27. aprīlis, plkst. 13:00 pēc Latvijas laika.
Konkursa dokumentācija: https://eacea.ec.europa.eu/creative-europe/funding/support-literary-translation-projects-2016_en

Lai informētu par konkursa nosacījumiem un aktualitātēm, Radošās Eiropas birojs aicina potenciālos projektu iesniedzējus un citus interesentus apmeklēt semināru „ES programma „Radošā Eiropa” 2016. gada Daiļliteratūras tulkojumu konkurss”. Seminārs notiks 30. martā, Niceplace Mansards veikala telpās, Rīgā, Kr.Barona ielā 21a.
Dalība seminārā ar iepriekšēju pieteikšanos!

Darba programma un pieteikšanās semināram šeit: /lv/radosaeiropa/jaunumi/?news_id=7459
Radošās Eiropas birojs sniedz konsultācijas par pieteikumu sagatavošanas un iesniegšanas procesu programmas „Radošā Eiropa” konkursos. Jautājumu gadījumā sazināties ar Radošās Eiropas biroja pārstāvi Zandu Aveniņu: e-pasts: Zanda.Avenina@km.gov.lv ; t: 67330229

 

Aicina jauniešus piedalīties Eiropas vienotībai un drošībai veltītā eseju konkursā

Latvijas skolēni un studenti vecumā no 18 līdz 24 gadiem aicināti piedalīties eseju konkursā “Mans ieguldījums drošai un vienotai Eiropai”. Konkursu rīko Saeimas Eiropas lietu komisija.

Konkurss tiek rīkots, lai motivētu jauniešus aktīvi līdzdarboties Latvijas un Eiropas politiskajos procesos, veicinātu izpratni par Eiropas Savienību un tās nozīmi ikviena cilvēka dzīvē, kā arī attīstītu interesi par drošības, migrācijas un ekonomiskajiem jautājumiem, valstu sadarbību un kopīgajām vērtībām.

“Mēs katrs atsevišķi un visi kopā veidojam telpu, kurā dzīvojam. Mūsu attieksme un rīcība nosaka to, kāda ir tā vieta, kuru saucam par mājām. Mēs tās iekārtojam pēc savas sapratnes un patikas, uzturam kārtībā, un,  ja nepieciešams, remontējam. Bet māju sajūtai piemīt mainīgs mērogs. Mūsu mājas var būt noteiktā ielā, noteiktā pilsētā vai novadā – Latvijā. Tāpat mūsu mājas ir Eiropā, tādēļ mūsu attieksme veido arī Eiropu,” uzsver Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne un aicina jauniešus, piedaloties eseju konkursā, izmantot iespēju paust viedokli un dalīties pārdomās par aktuālajām norisēm Eiropas Savienībā un to ietekmi uz Latvijas attīstību.

Konkursa dalībnieki tiks aicināti uz Saeimu 9.maijā – Eiropas dienā. Konkursa trīs labāko darbu autoriem būs iespēja viesoties Eiropas Parlamentā Beļģijas galvaspilsētā Briselē.

Jaunieši esejas konkursam “Mans ieguldījums drošai un vienotai Eiropai” aicināti iesūtīt līdz šī gada 21.aprīlim. Esejas jāsūta Saeimas Eiropas lietu komisijai uz e-pastu eiropas.komisija@saeima.lv.

Darbus vērtēs Saeimas Eiropas lietu komisijas pārstāvji un Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātnes nodaļas profesore Žaneta Ozoliņa. Darbu vērtēšanā tiks ņemts vērā radošums, argumentu oriģinalitāte un spēja tos pamatot, kā arī esejas atbilstība tematam un prasībām.

Rezultāti tiks paziņoti šī gada 6.maijā Saeimas mājaslapā www.saeima.lv, kā arī uzvarētāji tiks informēti personīgi.

Ar konkursa nolikumu un Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājas aicinājumu var iepazīties http://www.saeima.lv/prese/2016/konkurss.

 

Tiek izsludināts Eiropas Valodu dienai 2015 veltīts fotogrāfiju un stāstu konkurss

Latviešu valodas aģentūra, gatavojoties Eiropas Valodu dienai 2015, izsludina fotogrāfiju un stāstu konkursu SAREDZI VALODU, SAREDZI STĀSTU! Konkursā aicināti piedalīties visi interesenti, iesūtot fotogrāfiju, kurā redzams kādas Eiropā sastopamās valodas vārds, vārdu salikums, frāze vai izteiciens un ar fotogrāfijas tapšanu saistīts stāsts, norādot tās saikni ar Latviju vai latviešu valodu. Pieteikumu iesūtīšanas laiks: no 2015. gada 11. augusta līdz 6. septembrim.

Konkursa pieteikumus vērtēs žūrija – fotogrāfi, valodnieki un citi valodas un mākslas profesionāļi. Žūrijas sastāvs tiks paziņots septembra sākumā.

Labāko fotogrāfiju un stāstu autoru darbi tiks izstādīti Eiropas Valodu dienai veltītā izstādē. Izstādes atklāšana notiks 2015. gada 28. septembrī.

Konkursa nolikumu skatiet šeit.

Pieteikuma anketa.

Vairāk informācijas: evd@valoda.lv vai pa tālruni 28604119

 

Piedalies fotokonkursā un iesūti foto par jūnija tēmu

Ja aizraujies ar fotogrāfēšanu, aicinām piedalīties Eiropas Parlamenta rīkotajā fotokonkursā, kas veltīts Eiropas gadam attīstībai. Līdz septembrim katru mēnesi tiks izsludināta jauna ar attīstību saistīta tēma. Iesūtiet savu foto, kas, Jūsuprāt, vislabāk raksturo izsludināto tēmu, un varbūt tieši Jūs novembrī dosieties uz Strasbūru, lai izveidotu fotoreportāžu par Parlamenta plenārsesiju.

Konkursa norises kārtība

Sūtiet savu foto (kopā ar pieteikuma anketu) par jūnija tēmu “Ilgtspējīga zaļa izaugsme, pienācīgs darbs un uzņēmējdarbība” līdz 28. jūnija punaktij pēc Centrāleiropas laika uz šādu e-pasta adresi: webcom-flickr@europarl.europa.eu

Katru mēnesi no iesūtītajām fotogrāfijām Parlamenta redaktoru komiteja noteiks desmit labākās, no kurām izvēlēsies vienu mēneša favorītu. Katra mēneša favorīts kļūst par žūrijas balvas kandidātu. Katra mēneša desmit labākās fotogrāfijas aplūkojamas FlickrGoogle+ un Facebook, kur ikviens var nobalsot par savu favorītu. Fotogrāfija, kas konkursa noslēgumā būs savākusi visvairāk balsu, iegūs publikas simpātijas balvu. Žūrijas un publikas simpātijas balvas ieguvēji 2015. gada novembrī tiks uzaicināti uz Parlamenta plenārsesiju Strasbūrā.

Par maija tēmas “miers un drošība” favorītu EP redaktoru komiteja izraudzījusies 40 gadus vecās portugālietes Klaudijas Batistas (Cláudia Batista) foto “Klusā upe” (Silent river).

Pieteikuma anketa

Konkursa noteikumi

 

Fotokonkurss “Dzīvot kopā”

Eiropas Sociālistu partijas grupas Reģionu komiteja rīko fotokonkursu “Dzīvot kopā”.

Jauni un pieredzējuši fotogrāfi tiek aicināti iemūžināt fotoattēlā vienu no Eiropas Savienības pamatvērtībām – vienotību daudzveidībā. Idejas var smelties un vairāk par konkursu angļu valodā izlasīt tīmekļa vietnē bit.ly/Livingtogether.

Konkurss notiek līdz 2015.gada 15.jūlijam. Tajā var piedalīties Eiropas iedzīvotāji, kas sasnieguši 18 gadu vecumu. Šogad pirmo reizi konkursā aicināti piedalīties arī profesionāli fotogrāfi!

Konkursa uzvarētāji balva iegūs 3 dienu ceļojumu uz Briseli divām personām, kā arī foto aparatūru līdz 2000 eiro vērtībā.

 

Ko tev nozīmē apvienotā Eiropa?

Eiropas Komisija ar prieku izsludina video konkursu „Ko Tev nozīmē apvienotā Eiropa?”. Konkursā var piedalīties Eiropas Savienības jaunieši vecumā no 13 līdz 15 gadiem, kā arī jaunieši no kandidātvalstīm un potenciālajām Dienvidaustrumeiropas kandidātvalstīm.

Liec lietā izdomu un laimē ceļojumu uz Briseli! Nofilmē savu pieredzi un izklāsti savu viedokli vienas minūtes ilgā video!

Pateicoties Eiropas Savienības paplašināšanās procesam, Eiropā ir likvidētas barjeras un kontinenta valstis vieno kopīgi mērķi un cilvēku vērtības. Sākotnēji Eiropas Savienība tika veidota kā Eiropas kontinenta miera un stabilitātes projekts. Šie mērķi ar laiku pārliecināja arvien vairāk valstu pievienoties sešām dibinātājvalstīm. Tagad Eiropas Savienībā ir 28 dalībvalstis, un tās durvis ir atvērtas citām Eiropas valstīm, kas vēlas pievienoties un ir apņēmušās stiprināt mieru, demokrātiju, stabilitāti un labklājību. Albānija, Bosnija un Hercegovina, Bijusī Dienvidslāvijas Republika Maķedonija, Islande (sarunas ir Islandi ir apturētas pēc Islandes valdības lēmuma), Kosova*, Melnkalne, Serbija un Turcija pašreiz ir iesaistījušās paplašināšanās procesā. 

Darbus drīkst iesniegt jebkurā Eiropas Savienības oficiālajā valodā vai jebkurā kandidātvalstu un potenciālo Dienvidaustrumeiropas kandidātvalstu oficiālajā valodā.

Darbu iesniegšanas termiņš ir 2015. gada 10. aprīlis.

Dalībniekiem jāreģistrējas un jāiesniedz videomateriāli šajā vietnē: http://www.videocompetitioneurope.com/

Noklikšņi uz logo “Reģistrēšanās video konkursā” un izpildi norādījumus. Ja rodas jautājumi, raksti uz video[at]mcgroup.com

Katras valsts konkursa uzvarētājs iegūs balvu – divu dienu ceļojumu uz Briseli, Beļģijā, viena pieaugušā pavadībā 2015. gada jūnijā vai jūlijā (datums tiks precizēts). Uzvarētājs drīkstēs ceļot tikai pieaugušā (piemēram, vecāka vai aizbildņa) pavadībā.

Papildus informācija: http://ec.europa.eu/enlargement/news_corner/video_competition/index_en.htm

 

Jauniešu selfiju konkurss: kāpēc vērts studēt ārzemēs?

Konkursa mērķis ir satuvināt Latvijas studentus, kas mācījušies/praktizējas ārzemēs, un ārzemju studentus, kuri šobrīd studē/praktizējas Latvijā, un iedvesmot izmantot Eiropas Parlamenta apstiprināto jauno “Erasmus+” programmu, kas no 2014.-2020. gadam sniedz iespēju Eiropas studentiem, pasniedzējiem un praktikantiem pieteikties stipendijām, lai studētu vai izietu praksi citās ES dalībvalstīs.

Esi bijis «Erasmus» un «Erasmus+» studiju apmaiņā vai mācījies/praktizējies kādā no ES dalībvalstīm un pazīsti kādu ārzemju studentu, kurš šobrīd mācās/praktizējas Latvijā? Radoši un atraktīvi iemūžini fotogrāfijā, kāpēc studijas/prakse ārzemēs ir vērtība?! Iesūtītie darbi tiks ievietoti Eiropas Parlamenta Latvijas biroja Facebook lapā, kur visi varēs balsot par izteiksmīgāko attēlu!

Konkursa noteikumi:
1. Uztaisi selfiju kopā ar studentu no kādas citas ES dalībvalsts, kurš šobrīd mācās Latvijā;
2. Atbildi uz galveno konkursa jautājumu: kāpēc vērts studēt ārzemēs?
3. Norādi abu cilvēku vārdus, uzvārdus un ārzemju studenta izcelsmes valsti;
4. Gaidām jūsu darbus uz e-pastu liene.grava@europarl.europa.eu līdz 20.02 plkst. 15:00!
5. 20.02 plkst. 17:00 visi darbi tiks publicēti EP Latvijas biroja Facebook lapā un sāksies balsojums;
6. Balsojums noslēgsies 27.02. plkst. 12:00;
7. Piedaloties konkursā, konkursa dalībnieki apliecina, ka iesniegtā informācija un fotogrāfijas ir viņu autordarbs, ko tie nodod EP Informācijas biroja Latvijā rīcībā.

Tiks apbalvoti divi dalībnieku pāri:
– Dalībnieki, kuriem būs visvairāk Like;
– Dalībnieki, kurus izvēlēsies EP Informācijas biroja žūrija.

Galvenā balva – iespēja 6 cilvēkiem jautri pavadīt laiku kādā no Rīgas boulinga klubiem!

Visi konkursa dalībnieki tiks aicināti uz EPIB Rīga māju, Aspazijas bulv. 28, 3. stāvs, 27.02 plkst. 15.00 uz svinīgo uzvarētāju apbalvošanu.

Apbalvošanas ceremonija notiks neformālā gaisotnē – būtu priecīgi, ja katrs konkursa dalībnieks atnestu savas valsts nacionālo ēdienu, mūziku vai kādā citā  atraktīvā veidā prezentētu savu valsti.

Lieliska iespēja Ventspils Augstskolas studentiem!

EUROSCOLA konkurss — jauna tēma!

Iejūties detektīva lomā un izpēti, kā radies un Latvijā īstenots kāds Tevi interesējošs aktuāls ES likums. Vai varbūt vēlies izveidot “Eiropas Parlamenta elektronisko-pastkarti”? Ja uzdevums un iespēja ar klasesbiedriem doties ceļojumā uz Eiropas Parlamentu Strasbūrā, Francijā, un klātiene piedzīvot parlamentāro darbu Tevi interesē – piedalies EUROSCOLA jaunajā konkursā 2015. Jaunums – aicinām konkursā piedalīties jauniešu nevalstiskās organizācijas, jaunatnes centrus un skolas!

EP Informācijas birojs 2015. gada 2. februārī izsludina jaunas EUROSCOLA konkursa tēmas 10.-12.klašu skolēniem. Balva – dodoties ar klasesbiedriem apmaksātā braucienā uz EP Strasbūrā (Francijā) un kopā ar vidusskolēniem no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm redzēt klātienē parlamentāro darbu.

Jaunums – šogad konkursā aicinām piedalīties gan skolas, gan jauniešu nevalstiskās organizācijas, jaunatnes centrus.

EP Informācijas birojs Latvijā izsludina konkursu ar mērķi stiprināt interesi un izpratni par ES procesiem, lēmumu pieņemšanu un šo lēmumu nozīmi katra cilvēka dzīvē! Skolēniem apvienojoties komandā ir jāizveido projekts, kurā tie uzzinātu vairāk par EP uzbūvi, deputātu darbu, iepazīt jauniešus no citām dalībvalstīm, kā arī parādīt plašākai auditorijai skolēnu radošumu un stratēģisko domāšanu.

Šī gada jaunums ir divas piedāvātās tēmas pēc izvēles:

• “Detektīvs” – izpēti konkrētu (pēc izvēles) Eiropas Parlamentā pieņemta likuma tapšanu no idejas (piemēram, izteikumi Latvijas medijos) līdz apstiprināšanai EP un reālai ieviešanai Latvijā (svarīgi atrast, kura Latvijas ministrija atbildīga par likuma ieviešanu un ko likums mainīs Latvijas ikdienā).
• “Eiropas Parlamenta elektroniskā-pastkarte”. Tēma Eiropas Parlamenta darbs. Izvēloties šo variantu jāiesūta: digitālais attēls ar vai bez animācijas; iespējamais adresātu saraksts, kam šādu e-pastkartīti sūtīt (vienaudži, organizācijas). Projekta apstiprināšanas gadījumā elektroniski jāizsūta e-kartiņa iepriekš izveidotajam sarakstam.

Projekts var būt par jebkuru tēmu, kas ir aktuāla jaunatnei Eiropā un ir saistīta ar Eiropas Parlamenta aktualitātēm!

Konkursa balva ir ceļojums 24 skolēniem un 2 pieaugušajiem (piemēram, skolotājiem) uz Eiropas Parlamentu Strasbūrā, lai iepazītu EP darbu klātienē un, tiekoties ar jauniešiem no citām ES dalībvalstīm, diskutētu par visdažādākajiem ES jautājumiem.

Pieteikuma anketu, uzdevumu un projekta aprakstu skolas, jauniešu centra vai jauniešu NVO komanda var iesniegt, sākot no 2015. gada 2. februāra visa mācību gada garumā. Izsludinātais EUROSCOLA nolikums Latvijā ir spēkā līdz 2016. gada 31. Janvārim.

Fotokonkurss: Iesūti savu foto un laimē iespēju doties uz Strasbūru!

Aicinām piedalīties Eiropas Parlamenta rīkotajā fotokonkursā, kas veltīts Eiropas gadam attīstībai. Līdz septembrim katru mēnesi tiks izsludināta jauna ar attīstību saistīta tēma. Iesūtiet savu foto, kas, Jūsuprāt, vislabāk raksturo izsludināto tēmu, un varbūt tieši Jūs novembrī dosieties uz Strasbūru, lai izveidotu fotoreportāžu par Parlamenta plenārsesiju.

Konkursa norises kārtība

Savu foto (kopā ar pieteikuma anketu) par janvāra tēmu – “Eiropa pasaulē” – varat iesūtīt pa e-pastu webcom-flickr@europarl.europa.eu līdz 31. janvāra pusnaktij pēc Centrāleiropas laika.

Katru mēnesi no iesūtītajām fotogrāfijām Parlamenta redaktoru komiteja noteiks desmit labākās, no kurām izvēlēsies vienu mēneša uzvarētāju. Katra mēneša uzvarētājs kļūst par žūrijas balvas kandidātu. Desmit mēneša labākās fotogrāfijas tiks publicētas Parlamenta sociālo mediju tīklos un ikviens varēs nobalsot par savu favorītu. Fotogrāfija, kas būs savākusi visvairāk balsu, iegūs publikas simpātijas balvu. Žūrijas un publikas simpātijas balvas ieguvēji 2015. gada novembrī tiks uzaicināti uz Parlamenta plenārsesiju Strasbūrā.

Pieteikuma anketa šeit

 

Foto konkurss “Darbvietas Eiropā. Eiropa par nodarbinātību”

Eiropas Savienības Reģionu komitejas PSE grupas rīko fotogrāfiju konkursu, kura temats ir Darbvietas Eiropā. Eiropa par nodarbinātību”.

Konkursa “Darbvietas Eiropā. Eiropa par nodarbinātību” mērķis ir mudināt fotogrāfus amatierus fiksēt fotouzņēmumos daudzveidīgo darba dzīves īstenību un dažādās profesionālās vēlmes Eiropā.

Lai palīdzētu dalībniekiem atrast idejas, iniciatīvas vietnē ir pieejams “mākonis iedvesmai” (bit.ly/jobs4eu).

Konkursa darbu iesūtīšanas termiņš ir 2014. gada 30. jūnijs, un tas paredzēts fotogrāfiem amatieriem, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu un kuri dzīvo Eiropas Savienībā.  

Konkursa uzvarētājs balvā iegūs ceļojumu uz Briseli divām personām, kā arī fotopiederumus vērtībā līdz 2000 eiro!

Sīkāka informācija par konkursu pieejami konkursa vietnē: http://bit.ly/jobs4eu

 

“Ko ES paplašināšanās nozīmē Tev?”

ES māja aicina jauniešus līdz 11.maijam piedalīties Eiropas Komisijas izsludinātajā konkursā „Ko ES paplašināšanās nozīmē Tev?” un iegūt balvā braucienu uz Briseli un e-lasītāju.

2014.gadā mēs atzīmējam divas svarīgas gadadienas, un tā ir iespēja atskatīties uz līdzšinējo Eiropas apvienošanas procesu. Ir pagājuši simts gadi kopš Pirmā pasaules kara sākuma un 10 gadi kopš lielākās Eiropas Savienības (ES) paplašināšanās, kad ES pievienojās 10 jaunas valstis.

Šodien ES perspektīva ir atvērta Albānijai, Bosnijai un Hercegovinai, Maķedonijai, Īslandei, Kosovai, Melnkalnei, Serbijai un Turcijai.

Eiropas Komisija konkursā vēlas noskaidrot:

· Ko Eiropas Savienības 28 dalībvalstis ir mācījušās no pagātnes, lai uzlabotu savu nākotni?

· Ko paplašinātā Eiropas Savienība nozīmē tieši TEV?

Ja esi 15-25 gadus vecs, piedalies un iegūsti lieliskas balvas! Dalies savās pārdomās, atbildot uz šiem diviem jautājumiem rakstā (maks.700 vārdi) vai trīs bloga ierakstos (kopā maks.700 vārdi).

Konkursa darbu iesniegšanas termiņš ir 2014.gada 11.maijs.

Noteikumi un konkursa darbu iesniegšanas kārtība publicēta šeit:

Konkursa noteikumi:

 

Fotokonkurss „12 iemesli, lai atgrieztos mājās”

Domājot par valsts reemigrācijas politiku un gatavojoties gada nogalei, projekta “Go and return” organizatori ar “Fonds Sabiedrībai” un Eiropas Savienības programmas “Jaunatne darbībā” atbalstu izsludinājuši fotokonkursu – „12 iemesli, lai atgrieztos mājās”.

Konkursa mērķis ir iegūt pēc iespējas plašāku redzējumu, kādēļ Latvija ir tā vērta, lai te turpinātu dzīvot un atsauktu mājās arī tos tautiešus, kas dažādu apsvērumu dēļ izklīduši pa daudzām pasaules malām.

12 labākās fotogrāfijas tiks publicētas īpašā 2014. gada plānotājā/kalendārā, kā arī tiks izstādītas īpašā izstādē 2013. gada 27. decembrī, kad projekta “Go and return” ietvaros tiks rīkots īpašs Ziemassvētku pasākums reemigrējošiem Latvijas jauniešiem. Labāko darbu autori saņems ielūgumu uz Ziemassvētku pasākumu, kā arī plānotāja/kalendāra eksemplāru.

Lai piedalītos konkursā, jāiesūta 1-3 fotogrāfijas, kas atbilstu tematam „12 iemesli, lai atgrieztos mājās”. Neatkarīgi no tā, vai tā būtu Latvijas hokeja izlase, gleznu izstāde, Rīgas skaistie skvēri vai vecmāmiņas portrets tālā Latgalē – tiem jābūt katra paša konkursanta īpašajiem stāstiem un sajūtām. Pie fotogrāfijas jāpievieno 1-2 teikumu garš apraksts, kas vislabāk raksturotu attēlā redzamo.

Konkursā var piedalīties ikviens interesents neatkarīgi no vecuma. Pieteikumi tiks pieņemti līdz 2013. gada 05. decembrim (ieskaitot). Fotogrāfijas un bilžu aprakstus, kā arī informāciju par sevi (vārds, uzvārds, tālrunis) sūtīt uz elektroniskā pasta adresi: konkurs.goandreturn@gmail.com

Vairāk lasi šeit http://jaunatne.gov.lv/lv/raksti/tiek-izsludinats-fotokonkurss-12-iemesli-lai-atgrieztos-majas

Remix Europe

Vai Tev patīk mūzika? Vai Tu mēdz to spēlēt, komponēt un aranžēt? Vai Tu gribētu piešķirt Eiropas himnai personīgu skanējumu?

Ja atbilde ir “jā”, Reģionu komitejas (RK) PSE grupa Tevi aicina piedalīties “Remix Europe” — ES mēroga mūzikas konkursā, ko tā organizē saistībā ar Eiropas Pilsoņu gadu (2013) un tuvajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām (2014).

Saceri savu variāciju par Eiropas himnu, kuras pamatā ir Ludviga van Bēthovena “Oda priekam”, un laimē lielisku balvu — četras pilnas VIP biļetes uz Sziget festivālu 2014. gada augustā kopā ar attiecīgām lidmašīnas biļetēm uz Budapeštu un ceļojumu uz konkursa apbalvošanas ceremoniju, kas notiks 2014. gada aprīlī Briselē.

Esi radošs! Padari himnu modernu un stilīgu! Galvenais ir ietērpt veco labo “Odu priekam” jaunās skaņās — savās skaņās!
 
Konkurss notiek no 2013. gada 15. novembra līdz 2014. gada 15. februārim, un tajā var piedalīties ikviens Eiropas iedzīvotājs, kas sasniedzis 18 gadu vecumu. Vislabāko Eiropas himnas jauno versiju izraudzīsies augsti kvalificētu profesionāļu žūrija, kas pārstāvēs dažādus Eiropas mūzikas žanrus.

Lai iegūtu papildu informāciju par konkursu un reklāmas materiālus, apmeklējiet http://bit.ly/remix-eu!

Gaidām no Tevis ziņu, bet it īpaši — mūziku!

Foto konkurss “The European Story”

Par godu Eiropas Pilsoņu gadam Eiropas Komisija rīko foto konkursu sociālajā tīklā Facebook. Konkursā piedalīties var ikviens Facebook lietotājs, izmantojot konkursa aplikāciju un lejupielādējot sevis uzņemtu foto, kurš, viņaprāt, vislabāk izstāsta “stāstu” – ko nozīmē būt ES pilsonim, kāda ir eiropieša dzīve un  kādas ir priekšrocības, izmantojot ES pilsoņa tiesības.

Par konkursa uzvarētājiem kļūs tie trīs dalībnieki, kuri būs saņēmuši visvairāk citu lietotāju balsu, balvās saņemot 1500 EUR naudas balvu ceļojumam (1.vieta) un iPad mini (2. un 3.vieta).

Pietiekšanās līdz 18.novembrim. Uzvarētāja paziņošana 25.novembrī.

Lai piedalītos konkursā un uzzinātu vairāk skatīt šeit.

 

 04.06.2013.