Eiropas Komisija Pilsoņu brīvību komitejā prezentēs jaunākos priekšlikums migrācijas jomā
Migrācijai turpinot atrasties ES politiskās darba kārtības augšgalā, Eiropas Komisija (EK) 9. septembrī nāca klajā ar jauniem priekšlikumiem problēmas risināšanai. To starpā ir pastāvīgs pārcelšanas mehānisms, drošu izcelsmes valstu saraksts un efektīvāka atgriešanas politika. Otrdien, 22. septembrī, EK ar šiem priekšlikumiem iepazīstinās Parlamenta Pilsoņu brīvību komitejas locekļus. Seko līdzi debatēm mūsu tīmekļa vietnē un iepazīsties ar galvenajiem migrācijas ceļiem, aplūkojot infografiku.
Komisijas jaunajā priekšlikumu kopumā ietilpst arī steidzama 120 000 bēgļu pārvietošana no Grieķijas, Ungārijas un Itālijas uz citām ES valstīm. Eiropas Parlaments ārkārtas balsojumā 17. septembrī jau atbalstīja šo priekšlikumu, taču par to vēl jālemj ES valstu tieslietu un iekšlietu ministriem ārkārtas sanāksmē, kas notiks otrdienas pēcpusdienā. Attiecībā uz diviem citiem ierosinātajiem pasākumiem – pastāvīgo pārcelšanas mehānismu un drošu izcelsmes valstu sarakstu – Eiropas Parlamentam un ES Padomei būs līdzvērtīgas tiesības lemt.
EP deputātu viedokļi
Roberta Metsola (EPP, Malta)
Eiropas padarīšana par cietoksni nav risinājums, tāpat kā mūsu ārējo robežu kontroles pārtraukšana. ES valstu ministriem šīs nedēļas sanāksmē jāizrāda politiskā drosme rīkoties. Mūsu savienība no tā ir atkarīga.
Birgita Sipele (S&D, Vācija)
Komisijas priekšsēdētājs Junkers ir nācis klajā ar konkrētiem plāniem tajā skaitā 120 000 bēgļu pārvietošanu no Itālijas, Grieķijas un Ungārijas un pastāvīgu pārcelšanas mehānismu. Mums tagad jāizdara spiediens uz ES valstu valdībām, lai tie tiktu pieņemti.
Timotijs Kirkhops (ECR, Apvienotā Karaliste)
Es ceru, ka mēs sāksim skatīties uz problēmu plašāk un domāt, kā apkarot migrantu kontrabandistus, paātrināt ekonomisko migrantu atgriešanas procedūru, nodrošināt drošus uzņemšanas apstākļus patiesiem bēgļiem, kā arī sniegt atbalstu bēgļu patversmēm Libānā, Turcijā un Jordānijā.
Tāpat es ceru, ka tā vietā, lai uzspiestu plānu dalībvalstīm, mēs jautāsim, cik tās var maksāt.
Sesīlija Vilkstrēma (ALDE, Zviedrija)
Es esmu lepna, ka Eiropas Parlaments rāda pozitīvu piemēru un rīkojas cik ātri vien iespējams, lai palīdzētu Eiropu sasniegušajiem migrantiem. Krīze, ko pašlaik piedzīvojam, ir tikai maza daļa no krīzes, kas drīzumā varētu skart Eiropu.
Ska Kellere (Zaļie/EFA, Vācija)
Bez kavēšanās balsojot par bēgļu pārvietošanas shēmu, Eiropas Parlaments ir parādījis, ka apzinās situācijas steidzamību un nosūtījis spēcīgu signālu valstu valdībām.
EFDD grupa
Mēs sagaidām spraigas diskusijas, jo apspriežamie jautājumi ir svarīgi un steidzami. Šķiet, ka attiecībā uz migrāciju veidojas plaisa starp Rietumeiropu un Austrumeiropu.
Pilsoņu brīvību komitejas locekļi ENF grupā
ENF stingri iestājas par Eiropas tautu pilsoņu interešu aizstāvēšanu. Pagājušajā ceturtdienā Eiropas Parlaments jau atbalstīja 120 000 migrantu pārvietošanu. Mēs esam pret notiekošo masu imigrāciju Eiropas Savienībā un teroristu, kas slēpjas patvēruma meklētāju starpā, brīvu pārvietošanos. Tāpēc ENF vērsīs uzmanību uz Šengena sistēmas izgāšanos un aicinās kontrolēt mūsu robežas.
Informācijas avots – Eiropas Parlamenta informācijas birojs Latvijā