Eiropas Komisijas priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas runa par stāvokli Eiropas Savienībā [Tiešsaistē 14.09.]

 Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena ik gadu septembrī uzstājas Eiropas Parlamentā ar runu par stāvokli Eiropas Savienībā. Trešdien, 14. septembrī, plkst. 10.00 pēc Latvijas laika Eiropas Parlamentā Strasbūrā viņa teiks savu trešo uzrunu. 

Tiešraide būs skatāma ”Europe Direct Ventspils” Facebook lapā, kā arī Eiropas Komisijas pārstāvniecības “Facebook” un “Twitter” ar tulkojumu latviešu valodā, un EBs angļu valodā un visu ES valstu valodās. Tiešraides arī Latvijā lielākajos ziņu portālos.

Runā par stāvokli Eiropas Savienībā EK priekšsēdētāja izvērtē iepriekšējā gadā sasniegto un izvirza prioritātes nākamajam gadam. Priekšsēdētāja arī izklāsta, kā Komisija iecerējusi risināt Eiropas Savienībā aktuālākās problēmas, un nāk klajā ar idejām attiecībā uz ES nākotnes veidošanu. Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena: “Šis ir izšķirīgs brīdis mūsu Savienībai. Mūsu drošību un iedzīvotāju aizsardzību nevaram uzskatīt par pašsaprotamu. Mums par to jāiestājas. Mums tajā ir jāiegulda. Tā ir mūsu kopīga atbildība.” Šī gada laikā ir aktīvi strādāts šādās jomās:

  • palīdzība Ukrainai,
  • atgūšanās pēc pandēmijas,
  • finanšu plaisas mazināšana,
  • ES digitālā pāreja,
  • iespēju radīšana Eiropas jauniešiem.

 

 

14.09.2022.

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook