Attālinātā reģistrācija

Reģistrējies bibliotēkas attālinātajiem pakalpojumiem ŠEIT!

3D printera izdruka

Par drukāšanu jāmaksā 0.40 EUR/gramā. Vienreizējam pasūtījumam, sākot no 40 EUR, piemērosim atlaidi 15% no pasūtījuma summas. Uzzini vairāk vai piesakies, zvanot pa tālruni 22030982
438657008_817129997113685_8330576459839958148_n

Abonētās datubāzes

Bezmaksas* piekļuve abonētajām datubāzēm internetā – Letonika, Lursoft, LETA u.c. Sīkāk lasiet sadaļā “Abonētās datubāzes”.
* – ar izņēmumiem

Apmācības

Apmācības informācijas meklēšanā bibliotēkas veidotajās un abonētajās datubāzēs un citos interneta resursos (pieteikties pa tālr. 63623231 vai pa e-pastu biblioteka@ventspils.lv).
(Pieteikties pa tālr. 63623231 vai pa e-pastu biblioteka@ventspils.lv)

Audiogrāmatas

Ventspils bibliotēkas filiālēs ir iespēja pasūtīt audiogrāmatas (ar katalogu iepazīties ŠEIT). Pakalpojums tiek nodrošināts sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo bibliotēku, kas nodod Ventspils bibliotēkas lietošanā pielāgoto literatūru – Latvijas Neredzīgo bibliotēkas skaņu ierakstu studijā ieskaņotas audiogrāmatas CD formātā. 

Bērnu lasītāja karte

Bērni līdz 16 gadu vecumam var saņemt Bērnu lasītāja karti, kas sniedz iespēju izmantot visas Ventspils bibliotēkas struktūrvienības. Sīkāk lasiet sadaļā “Kā kļūt par lasītāju”.

Datori un internets

Datoru ar interneta pieslēgumu un bezvadu interneta bezmaksas izmantošana.

Iedzīvotāju ar redzes traucējumiem un funkcionālo lasītnespēju bibliotekārā apkalpošana

Gāliņciema bibliotēkā kopš 2023.gada 1.jūlija ir integrēts Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Ventspils filiālbibliotēkas fonds (ar katalogu iepazīties ŠEIT); pieejamas grāmatas un periodiskie izdevumi audio formātā (CD), Braila rakstā, palielinātajā drukā, kā arī dators ar specializētu aprīkojumu vājredzīgiem un neredzīgiem lietotājiem. Digitālās audiogrāmatas var saņemt elektroniski, izmantojot bibliotēkas audiogrāmatu lejupielādes sistēmu “BALSS”. Lietotājs, kuram nepieciešama informācija pielāgotā formātā (audiogrāmatas, grāmatas palielinātā drukā vai Braila rakstā), ar parakstu apliecina, ka atbilst vismaz vienam no Autortiesību likumā minētajiem kritērijiem (ar kritērijiem iepazīties ŠEIT). Lai kļūtu par bibliotēkas lietotāju, ir jāierodas bibliotēkā. Līdzi jāņem pase vai cits personu apliecinošs dokuments. Reģistrējoties lietotājam jāaizpilda reģistrācijas veidlapa. To var izdarīt uz vietas bibliotēkā vai izdrukāt un aizpildīt mājās.

Izdevumu rezervēšana, nodošanas termiņa pagarināšana

Grāmatu un citu materiālu nodošanas termiņu pagarināšana pa tālruni 63624485, e-pastu biblioteka@ventspils.lv. Grāmatu un citu materiālu rezervēšana saņemšanai konkrētā bibliotēkā, nodošanas termiņu pagarināšana un konta pārraudzība internetā https://ventspils.biblioteka.lv/Alise/lv/home.aspx
Kā apskatīt Ventspils bibliotēkas lasītāja kontu internetā?
Kā pasūtīt Ventspils bibliotēkās saņemto grāmatu vai citu materiālu nodošanas termiņa pagarinājumu?
Kā rezervēt grāmatu vai citu materiālu saņemšanai Ventspils bibliotēkas struktūrvienībās?

Konsultācijas iedzīvotājiem datora un interneta lietošanā Reģionālajā mācību centrā

Mācību centrā var apgūt šādas prasmes:
– pirmie soļi darbā ar datoru (bez priekšzināšanām)
– darbs ar datoru (ar priekšzināšanām)
– darbs ar gudro telefonu (viedtālruni)
– E-pasta izveide un tā lietošana
– Skype (bezmaksas saziņas programma) lietotāja profila izveidošana un lietošana
– darbs ar planšeti (bez priekšzināšanām)
– informācijas meklēšana bibliotēkas veidotajās un abonētajās datubāzēs un citos interneta resursos
– internetbanku piedāvātie pakalpojumi (piemēram, komunālie maksājumi).

Kopēšana, datorizdruka

Kopēšanas darbi un datorizdrukas. Pakalpojumu cenas skatīt šeit.

Kurzemes virtuālais kopkatalogs

Reģionāls virtuāls bibliotēku kopkatalogs, kas nodrošina informācijas meklēšanu Kurzemes bibliotēku elektroniskajos katalogos un novadpētniecības datubāzēs. Sīkāk lasiet sadaļā “Kurzemes kopkatalogs” vai apmeklējiet http://ventspils.biblioteka.lv/alise/lv/federatedsearch.aspx

Nakts abonements, svētku un izejamo dienu abonements

Iespieddarbu un citu materiālu ar statusu “Tikai lasītavā” izsniegšana uz mājām pēc bibliotēkas slēgšanas darba dienas beigās līdz nākošās darba dienas rītam vai uz svētku un izejamām dienām. Pakalpojuma cenas skatīt šeit.

Periodiskie izdevumi (avīzes, žurnāli u.c.)

Avīzes, žurnāli un citi periodiskie izdevumi. Pieejamo periodisko izdevumu sarakstu skatīt šeit.

Skenēšana

Pēc jūsu pieprasījuma bibliotekārs veiks skenēšanas darbus, informāciju saglabājot digitālā formātā. Pakalpojuma cenas skatīt šeit.

Starpbibliotēku abonements

Iespieddarbus, kuri nav Ventspils bibliotēkas krājumā, var pasūtīt, izmantojot starpbibliotēku abonementu (SBA) un starptautisko starpbibliotēku abonementu (SSBA).

Telpu noma

Telpu nomas pieteikuma veidlapa pieejama ŠEIT! Pakalpojumu cenas skatīt ŠEIT

Uzziņas, konsultācijas

Konsultācijas par bibliotēku un tās izmantošanas iespējām, tematisku un faktogrāfisku uzziņu izpilde.

Vienotā lasītāju reģistrācija

Galvenajā bibliotēkā, Bērnu bibliotēkā, Pārventas bibliotēkā, Ventspils Augstskolas bibliotēkā, Gāliņciema bibliotēkā un Medicīnas bibliotēkā iespējams bez maksas reģistrēties kā lietotājam, uzrādot ID karti vai derīgu pasi.