3D darbnīcas skolēniem Ventspils Galvenās bibliotēkas mācību centrā

img_1982

Ventspils Galvenās bibliotēkas mācību centrs jau otro gadu piedāvā skolēniem apgūt prasmes darbā ar 3D prototipu izveidi un izdruku nodarbībās „3D darbnīca skolēniem”. Pirmā nodarbība notiks 3. oktobrī plkst. 15.00.

Nodarbībās skolēni strādās tiešsaistes rīkā „Tinkercad” un mācīsies izveidot 3D priekšmetus (prototipus), uzzinās, kur meklēt gatavus 3D prototipus, veidos 3D hologrammas un strādās ar 3D printeri, veidojot dažādus priekšmetus. Piemēram, pagājušajā gadā nodarbībās skolēni izveidoja tādus priekšmetus kā telefona turētājus, piparkūku formiņas, brilles, atslēgu piekariņus, rotaslietas meitenēm, 3D hologrammas u.c.

3D drukāšana ir process, kurā no digitāla faila tiek izveidots reāls, trīsdimensionāls jeb telpisks objekts. Pēc formas un funkcijām 3D drukāšana ir līdzīga drukāšanai uz tintes printeriem, bet 3D printeri rada priekšmetus, kas ir reāli objekti un tos pēc tam var izmantot dažādām vajadzībām.

3D darbnīcas norisināsies reizi mēnesī, katrā nodarbībā apskatot dažādas tēmas. Jāpiebilst, ka nodarbības ir bezmaksas.

Aicinām pieteikties arī skolu klašu kolektīvus, kas vēlas apgūt prasmes darbā ar 3D datorgrafiku un printeri, rakstot uz e-pastu arnita.vaitkus@ventspils.lv vai zvanot pa tālr. 63623598.

3D_darbnica

Informāciju sagatavoja:
Līga Rūde
Ventspils bibliotēka
liga.rude@ventspils.lv
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook