“Droša interneta nedēļa” Ventspils Galvenajā un Bērnu bibliotēkā

homepage-hero-SID2016-png-415x380

Otrdien, 9. februārī, jau 13.gadu pēc kārtas tiks atzīmēta Vispasaules drošāka interneta diena, kuras sauklis tāpat kā pagājušā gadā būs “Kopā par labāku internetu!”, aicinot ikvienu būt pozitīvam internetā un veidot labāku interneta vidi. Tādēļ laika posmā no 8. līdz 12. februārim Ventspils bibliotēkā “Droša interneta nedēļa”, kuras laikā norisināsies informatīvi pasākumi, kā arī apmācības.

Pirmdien, otrdien, trešdien, plkst. 10:00, 12:00, 14:30 - Senioru apmācības – Datorvīrusi un pretvīrusu programmas. Pastāstīsim galvenās lietas, kas jāievēro, lai izmantotu droši internetu, kā arī  kā cīnīties ar datorvīrusiem (trešdien nodarbības norisināsies krievu valodā).

Vieta: Reģionālais mācību centrs, Galvenās bibliotēkas 2.stāvs, Akmeņu iela 2

***

Otrdien, no plkst. 14:00-17:00Bērnu bibliotēkā ĪSFILMU MARATONS – par drošību internetā jauniešiem, šajā laika posmā ikvienam iespējams redzēt Latvijā veidotas īsfilmas, kuras veidotas, lai izglītotu bērnus un jauniešus par drošību internetā. Dažās  īsfilmās attēlotas situācijas, ar kurām ir saskārušies jaunieši reālajā dzīvē – izsmiešana, zagšana, iepazīšanās internetā, nelegālais saturs, drošības noteikumi, riski un apdraudējumi internetā, kā izveidot drošas paroles un tās neaizmirst, pārkāpumi un atbildība interneta vidē, utt.

2015. gadā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas bērnu un pusaudžu Uzticības tālrunis 116111 ir saņēmis vairāk kā 670 jauniešu zvanus par dažādiem apdraudējumiem internetā, kas ir divas reizes vairāk nekā pērn.

Vieta: Bērnu bibliotēka, Akmeņu iela 2

***

Otrdien, plkst. 17:30 – VECĀKIEM noderīgas instrukcijas un apmācības par drošības uzstādījumiem datoriem un viedtālrunim.

Noderīga informācija par satura filtriem un īsas un vienkāršas instrukcijas par drošības uzstādījumiem datoram un viedtālrunim. Piemēram, kā uzstādīt drošas meklēšanas režīmu Google meklētājprogrammās, kā ierobežot vardarbīgu, nepatīkamu un vecumam nepiemērotu video pieejamību vietnē Youtube un kādus drošības uzstādījumus nodrošina populārākās interneta pārlūkprogrammas – Google Chrome, Mozilla Firefox un Internet Explorer. Tāpat arī instrukcijas par drošības un privātuma iestatījumiem sociālajos tīklos.

Vieta: Reģionālais mācību centrs, Galvenās bibliotēkas 2.stāvs, Akmeņu iela 2

***

Trešdien, plkst 16:00 – KOMUNIKĀCIJA UN DROŠĪBA INTERNETĀ. Informatīvs pasākums bērniem no 7 līdz 10 gadiem, par apvainošanu internetā un kur vērsties pēc palīdzības, viltus profili, nezināmu lapu atvēršana, pārāk ilga laika pavadīšana internetā, personīgas informācijas izpaušana un par to, kā rūpēties, lai mobilā tālruņa izmantošana nenāk par sliktu attiecībām ar draugiem, vecākiem un skolotājiem, kā arī vēl daudz svarīgas lietas. Piedalīsies īpašs viesis.

Vieta: Pasākumu zāle, Ventspils Galvenā bibliotēka, Akmeņu iela 2

Informācijai: