9. septembrī Ventspilī norisināsies Kurzemes Dzejas dienas

367398788_668656318627721_9002679517107775424_n

2023. gada 9. septembrī Ventspilī norisināsies Kurzemes Dzejas dienas – ikgadējs, tradicionāls notikums, kas norisinās kādā no Kurzemes pilsētām.

Dzejas dienās pulcēsies dzejnieki no Ventspils, Liepājas, Tukuma, Saldus, Kuldīgas un Talsu novadiem. 2023.gadā Kurzemes Dzejas dienas notiks 25.reizi un, godinot Imanta Ziedoņa 90.gadu jubileju, šo dienu vadmotīvs Ventspilī būs “Garainis”.

“Tāpēc es, garainis, kas veicina vārīšanos, esmu piederīgs pie visa, kas ir še katliņā. — Es esmu tautas burbulis, tautas tvaiks.” (I.Ziedonis)

Pasākuma programma:

plkst. 11:00 Garainis.

Pārventas bibliotēkā (Tārgales ielā 4): Izstādes “Plenērs flokšos” atklāšana (Popes muižas plenēra dalībnieku – Daigas Krūzes, Kristīnas Keires, Ievas Rupenheites, Jāņa Kupča – darbi) Diskusija par jaunradi – vada Dace Vašuka Dzejas lasījums – Ieva Rupenheite Dziesmas ar Kurzemes Dzejas dienu tēva Olafa Gūtmaņa un savu dzeju – Maija Kalniņa

plkst. 13:30 Dzeja bērniem – Iveta Skapste. Gāliņciema bibliotēkā – sabiedriskajā centrā (Kuldīgas ielā 138);

plkst. 14:30 Dzeja tāmnieku mēlē – Laura Vinogradova. H.Dorbes muzejā (Ērgļu ielā 1);

plkst. 16:00 Dzejas lasījums pilī – Andris Akmentiņš;

plkst. 17:00 Noslēgums.

Zinātnes centrā VIZIUM (Rūpniecības ielā 2): Dzejas lasījums – Jānis Vādons Kurzemes dzejnieku lasījumi uz jumta – vada Jānis Vādons.

Notikumu organizē Ventspils bibliotēka sadarbībā ar Ventspils muzeju, Starptautisko Rakstnieku un tulkotāju māju un biedrību “Siets”.

Notikumu atbalsta: VKKF, Kurzemes plānošanas reģions, Latviešu vēsturiskās zemes, Ventspils brīvostas pārvalde, Viesturs Tīle, SIA “Bucher Municipal”, SIA “ARB Pope”, SIA “Jāņlejas”, SIA “Molits”, Popes veikals “Citro”, PSIA “Ventspils Reiss”.

Vairāk informācijas:
Ance Upeniece
Ventspils bibliotēkas direktores vietnieka pienākumu izpildītāja
Mob. tālr. 26603666
ance.upeniece@ventspils.lv