Aicina uz tiešsaistes sarunu par e-grāmatām

Aiga_Grenina

Trešdien, 20.aprīlī, plkst. 14.00 tiešraidē Ventspils bibliotēkas Facebook lapā Pārventas bibliotēka aicinās uz sarunu „Tietoevry Latvia” funkcionālo konsultanti Aigu Grēniņu, kura pastāstīs par 3td E-grāmatu bibliotēkas www.3td.lv lietošanas iespējām. Saruna tiek organizēta, turpinot Latvijas bibliotēku nedēļas aktivitātes.

3td E-grāmatu bibliotēka ir pakalpojums, kas reģistrētajiem pašvaldību publisko bibliotēku lietotājiem piedāvā bez maksas lasīt e-grāmatas tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā. Šo iespēju  nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar IT uzņēmumu “Tietoevry Latvia”. 2019. gadā izveidotā e-grāmatu bibliotēka 3 gadu laikā izaugusi par nozīmīgu resursu ar vairāk nekā 500 e-grāmatu krājumu latviešu valodā, 5 izdevniecībām un ap 16 000 lasītāju.

Latvijas Bibliotekāru biedrība par 2022. gada Latvijas bibliotēku nedēļas un Latvijas bibliotēku festivāla 2022. gada tēmu izsludinājusi moto “Bibliotēkas spēks: mācies, dari, iedvesmo!”. Bibliotēku nedēļa norisināsies no 18. līdz 24. aprīlim, bet Latvijas Bibliotēku festivāls – 27. un 28. aprīlī.

Tradicionāli Bibliotēku nedēļu atzīmē aprīlī, jo 1996.gadā UNESCO 23.aprīli pasludināja par Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības dienu.

Attēlā: SIA „Tietoevry Latvia” funkcionālā konsultante Aiga Grēniņa.