Aicinām pieteikt Latvijas ainavu dārgumus

ainavu_dargumi

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), Kultūras ministrija (KM), Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) un plānošanas reģioni aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju kopīgiem spēkiem veidot dāvanu Latvijai tās simtgadē – elektronisku Latvijas ainavu dārgumu krātuvi “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt”.

Elektroniskajā ainavu dārgumu krātuvē tiks iekļautas sabiedrības vērtējumā nozīmīgas ainavas ar īpašu vēstījumu par Latvijas dabu un vēsturi. Tās var būt jau augsti novērtētas ainavas, piemēram, Ventas rumba Kuldīgā, Graudu iela Liepājā, kā arī pietiekami nenovērtētas, bet nozīmīgas un reģionam raksturīgas ainavas.

Ainavu dārgumus var pieteikt ikviena fiziska persona, kā arī fizisku personu grupa (darba kolēģi, draugi, ģimene, NVO pārstāvji u.tml.) līdz š.g. 15. jūlijam elektroniski tīmekļa vietnē www.ainavudargumi.lv vai papīra formātā tuvākajā publiskajā bibliotēkā, to ieskenējot un nosūtot uz elektroniskā pasta adresi ainavudargumi@varam.gov.lv. Tā kā ikviens reģions, arī Kurzeme ir ļoti bagāta ar skaistām un nozīmīgām ainavām, varam iepriecināt, ka nav jāizvēlas tikai viena ainava, jo pieteikumu skaits ir neierobežots.

Pieteiktās ainavas tiks izvērtētas un tiks sastādīts katra reģiona ainavu dārgumu balsošanas saraksts, kurš tiks nodots sabiedrībai balsošanai. Apvienojot Ekspertu padomes un sabiedrības balsis, tiks izvēlētas 10 vērtīgākās Kurzemes reģiona ainavas, kuras iekļaut elektroniskajā Latvijas ainavu dārgumu krātuvē.

Noslēdzot šo skaisto aktivitāti, tiks izveidota izstāde, kurā būs iespējams apskatīt Latvijas ainavu dārgumus, kā arī piedalīties diskusijā par reģiona vērtībām un attīstību.

Aicinām ikvienu aktīvi piedalīties dāvanas izveidē! Aktīvākajiem ainavu dārgumu pieteicējiem būs iespēja piedalīties aktivitātes noslēguma pasākumā 2018. gada oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Priecāsimies par savas dzimtenes skaistajām ainavām un dalīsimies tajās!

Jautājumu gadījumā lūdzam sazināties ar Kurzemes plānošanas reģiona koordinatori Gintu Gotfridsoni pa tālr. 63321324; 26105155 vai e-pastu: ginta.gotfridsone@kurzemesregions.lv

Komentēšana slēgta.