Aicinām uz tikšanos ar rakstnieci Lindu Nemieru Ventspils Bērnu bibliotēkā

259983310_1087877151988340_3153593620732266308_n

Ceturtdien, 12.oktobrī, plkst. 12.00  Ventspils Bērnu bibliotēkā, Akmeņu ielā 2, notiks tikšanās ar rakstnieci Lindu Nemieru, turpinot Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiāli atbalstīto  projektu “Lasīšanas laboratorija”.

Fantāzijas žanra autores Lindas Nemieras sapnis kopš bērnības bijis pievērsties rakstniecībai. Autore uzrakstījusi pirmo stāstu 11 gadu vecumā un nosūtījusi laikrakstam “Rīgas Balss”, ko arī publicēja.

Rakstnieces dzīve nav iedomājama bez grāmatām un ceļošanas. Pirmā grāmata “Vilcenes stāsts” tika izdota 2010.gadā – desmit gadus pēc darbošanās mārketinga jomā. Grāmata ieguva veicināšanas prēmiju apgāda “Zvaigzne ABC” rīkotajā konkursā “Latviešu oriģinālliteratūra bērniem un jauniešiem”. Motivāciju uzrakstīt savu pirmo grāmatu L. Nemiera ieguva pēc ceļojuma uz Mohaves tuksnesi. “Maisam gals bija vaļā”, saka pati rakstniece, un nu jau iznākušas 12 grāmatas. Jaunākā no tām ir 2023.gadā iznākusī “Svēto laiks”.

2021.gadā izdotais romāns “Rīgas raganas” ticis iekļauts Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2022 izvēlēto labāko grāmatu izlasē.

Autore raksta, jo vēlas dalīties ar piedzīvojumiem, kas risinās viņas fantāziju pasaulē.

Rakstniece par savām grāmatām saka: «Gribu, lai cilvēks, tās lasot, izklaidējas un bauda patīkamas emocijas. Gribu, lai manas grāmatas ļauj atpūsties no ikdienas. Man nepatīk moralizēt. Neuzskatu, ka man ir tādas tiesības. Rakstu izklaidei un atpūtai. Manuprāt, ikdienas dzīve ir pilna ar smagām lietām, ar kurām jātiek galā, tāpēc negribu, ka vakarā pēc darba cilvēks lasa par nopietnām tēmām, kas moralizē. Gribu, lai manas grāmatas lasa ar prieka pieskaņu.»

Linda Nemiera absolvējusi Rīgas Valsts 1. ģimnāziju un ieguvusi bakalaura grādu Latvijas Universitātē Ekonomikas un Vadības fakultātē. Divus gadus viņa studēja arī Vēstures un filozofijas fakultātē. L. Nemiera strādājusi Nacionālo bruņoto spēku gaisa spēku štābā kā operatīvās daļas plānošanas speciāliste. Pēc tam kā “L’Oreal Baltic” produktu menedžere un “Avon Latvijas” mārketinga daļas vadītāja.

Informācijai:
Inga Markule