Aivara Lemberga jaunās grāmatas atvēršana

fotoo

Pirmdien, 16.maijā, plkst.17.00 Pārventas bibliotēkā notiks Aivara Lemberga jaunās grāmatas “Kriminālprocess kā atriebība – 2.cēliens” atvēršana.

Grāmatā “Kriminālprocess kā atriebība” tiek analizēti tā dēvētā Lemberga kriminālprocesa paši pirmsākumi, notikumi, kas aizsākās pirms 23 gadiem, tālajā 1999.gada maijā, kad politiķi, kuri konfliktēja ar Ventspils mēru Aivaru Lembergu,
pirmoreiz aiznesa uz Ģenerālprokuratūru dažus papīrus, kas it kā kompromitēja Ventspils mēru. No šiem un vēlāk arī citiem papīriem, kas tika nogādāti Ģenerālprokuratūrā, pēc 9 gadiem  tapa kriminālapsūdzība par akciju un kapitāla daļu izspiešanu no Aināra Gulbja.

Grāmata par šo kriminālprocesu, kura mērķis ir iznīcināt Lembergu, varētu būt interesanta juristiem, jo tiesa pēc prokuroru prasības būtiski ierobežoja aizstāvības tiesības. Aizstāvībai nekas cits neatlika, kā cīnīties “pretinieka teritorijā” ar “pretinieka atnestajiem ieročiem”- gandrīz vai tikai ar apsūdzības sagādātajiem pierādījumiem. Lasītājs varēs pārliecināties, kā A. Lemberga aizstāvībai izdevās cīniņš “pretinieka lauciņā”, līdz ar to – cik objektīvs, jebšu tomēr neobjektīvs ir bijis pirmās instances notiesājošais spriedums šajā kriminālprocesā. Bet juristi varēs pārliecināties, ka cīņu tomēr var turpināt pat ar “sasietām rokām” un “aizbāztu muti”.

Savukārt vēsturniekiem, kuri pēta kapitālisma (kapitāla pirmatnējās uzkrāšanas) pirmsākumus atjaunotajā Latvijā, šī grāmata būs faktiski neaizvietojams dokumentu un liecību avots pat tad, ja šīs liecības pierādīsies acīmredzami nepatiesas un būs klajā pretrunā ar citiem pierādījumiem.

Šobrīd Aivara Lemberga krimināllietu izskata otrās instances tiesa, kuras spriedums būs zināms gada nogalē.

Aivars Lembergs ir arī autors 2018.gadā izdotajai grāmatai “Zagļi Lemberga kurpēs– 1.cēliens”.

Uz grāmatas atvēršanas pasākumu Pārventas bibliotēkā 16.maijā plkst.17, kurā piedalīsies autors, aicināti visi interesenti!

Sagatavoja:
Vija Baško