Akcija “Dienas bez rindām” arī Ventspils bibliotēkā!

IMG_8603

No 19. oktobra līdz 25. oktobrim notiek ikgadējā akcija “Dienas bez rindām”, kuras vadmotīvs šogad ir “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!”. Akcijā iesaistās arī Ventspils bibliotēka, aicinot lasītājus izmantot iespēju uzzināt par autorizācijas rīkiem, kas ļaus daļu no bibliotēkas pakalpojumiem lietot arī no mājām.

Reģistrētie bibliotēkas lasītāji ar autorizācijas rīkiem, attālināti, neizejot no mājām, var pagarināt un rezervēt grāmatas Ventspils bibliotēkas kopkatalogā, izmantot datubāzes Letonika, EBSCO un Britannica Online Academic Edition, kā arī bez maksas lasīt e-grāmatas bibliotēkā www.3td.lv.

Lai saņemtu autorizācijas rīkus (lietotājvārdu un paroli), ir jābūt reģistrētam bibliotēkas lasītājam. Bibliotekārs ne tikai izsniegs šos rīkus, bet arī pastāstīs un pamācīs, kā pagarināt un rezervēt grāmatas, un kā lietot datubāzes.

Akciju “Dienas bez rindām” organizē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar iestādēm, pašvaldībām un bibliotēkām visā Latvijā.

Akcijas mērķis ir mudināt sabiedrību pieteikt valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski, kā arī izmantot valsts piedāvātos digitālos rīkus ikdienas dzīves situāciju ērtākai un ātrākai risināšanai tiešsaistē.

Šogad akcijas aktivitātēm iespējams sekot līdzi vebināros – tiešsaistes semināros programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli” vietnē mana.latvija.lv un programmas profilos sociālajos tīklos (Facebook).

Informāciju sagatavoja:
Līga Arāja