Akcija TAUTAS GRĀMATU PLAUKTS

large5b440938111d3

Akcija “Tautas grāmatu plaukts” ir iespēja ikvienam dāvināt Latvijas Nacionālajai bibliotēkai sev nozīmīgu un īpašu grāmatu, titullapā ierakstot veltījumu vai personisku stāstu, kas saistās ar šo grāmatu. Tā kopā ar vairākiem desmitiem tūkstošu citu iedzīvotāju dāvinātu grāmatu nonāks un tiks glabāta bibliotēkas jaunās ēkas ātrijā izvietotajā stikla sienā, kas sliesies piecu stāvu augstumā. Šī arhitekta Gunāra Birkerta projektētā stikla konstrukcija jeb plaukts būs arī viens no centrālajiem ēkas elementiem un pieejams ikvienam lasītājam.

Kāpēc dāvināt? Mēs vēlamies, lai bibliotēkā būtu īpaša vieta, ko veidojuši cilvēki paši. Tapēc mums ir svarīgi, lai grāmatā būtu stāsts, kas vēsta par katra individuālo vēsturi, par to, kas nav izlasāms encikolpēdijās, zinātniskos pētījumos vai rakstos. Par ikdienu, nejaušībām, sajūtām vai uzskatiem. Par to, kas citādi nogrimtu laika plūdumā. Šo individuālo stāstu vai veltījumu varēs izlasīt cilvēki šodien un arī nākamās paaudzes. “Tautas grāmatu plaukta” saturs arī sniegs mums priekšstatu par attieksmi pret lasīšanu un kultūru nemierīgajā informācijas laikmetā.

Modernās tehnoloģijas arvien straujāk ienāk mūsu ikdienā, tostarp arī bibliotēkā, taču Nacionālā bibliotēka ir un vienmēr būs tā, kas glabā nacionālo kultūru, rūpējas par to, lai tā tiek pētīta un radoši izmantota. Šeit atstātie kultūras fakti un vēstījumi tiks glabāti mūžīgi, tāpēc mums ir svarīga Jūsu līdzdalība.

Grāmatas kopā ar veltījumu vai stāstu gaidīsim Rīga 2014 kultūras vasarnīcā Esplanāde 2014 (Rīgā) līdz 15. septembrim un visās Latvijas bibliotēkās līdz 1.decembrim.

Projektu “Tautas grāmatu plaukts” īsteno Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar LNB Atbalsta biedrību un nodibinājumu “Rīga 2014”. Projektu atbalsta reklāmas aģentūra “DDB Latvia” un Jelgavas tipogrāfija.

Kontaktiem: pr@lnb.lv

 

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook