ALENS ESKENSS – DZĪVE, KURU APROKAM

300x0_slapes
Nobalso!

Koledžas studenta Džo mērķis ir vienkāršs – pabeigt mājasdarbu angļu valodā. Viņam jāintervē nepazīstams cilvēks un jāuzraksta īsa viņa biogrāfija. Nodošanas termiņš tuvojas, tāpēc Džo dodas uz netālo pansionātu meklēt kādu atsaucīgu cilvēku. Tur viņš iepazīstas ar Karlu Aiversonu, Vjetnamas kara veterānu… kas notiesāts par slepkavību. Tā kā Karlam palikuši vien daži mēneši, ko dzīvot, viņš pēc trīsdesmit cietumā pavadītiem gadiem veselības stāvokļa dēļ pārvietots uz pansionātu.
Rakstot par Karla dzīvi, jo īpaši par Vjetnamā izrādīto drosmi, Džo nespēj aptvert, kā bezbailīgais karavīrs varēja kļūt par nicināmu noziedznieku. Ar savas kaimiņienes Lilas palīdzību Džo ķeras pie patiesības noskaidrošanas un pa pavedienam vien šķetina Karla notiesāšanas sāgu. Jo vairāk viņi noskaidro, jo lielāka aug spriedze. Vai Džo pagūs atklāt patiesību, pirms nebūs par vēlu izvairīties no draudošām briesmām?
Alens Eskenss, amerikāņu rakstnieks, pēc izglītības ir jurists. Rakstītprasmi viņš apguvis Minesotas Universitātes rakstniecības programmas ietvaros, kā arī apmeklējot dažādus radošās rakstniecības kursus. “Dzīve, kuru aprokam” ir autora debijas romāns, kas saņēmis vairākas literārās balvas.
No angļu valodas tulkojis Armīns Voitkāns, Arņa Kilbloka vāka dizains.

Nav neviena komentāra, esi pirmais!

Komentēšana slēgta.