Apstiprināti grozījumi Ventspils bibliotēkas maksas pakalpojuma cenrādī

Cenrādis

2023. gada 24. augustā Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome apstiprinājusi grozījumus Ventspils bibliotēkas maksas pakalpojuma cenrādī. Grozījumi stājas spēkā šī gada 25. augustā.

Nolūkā sistematizēt, pilnveidot un aktualizēt atbilstoši esošajai situācijai maksas pakalpojumu cenrādi Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādē “Ventspils bibliotēka”, saskaņā ar Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma 3. pantu un Pašvaldību likuma 10. panta pirmo daļu, kā arī ņemot vērā Pašvaldības Ekonomikas un budžeta komisijas 2023. gada __. augusta ieteikumu un Pašvaldības Finanšu komitejas 2023.gada __. augusta atzinumu, Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome nolemj izdarīt grozījumu Ventspils pilsētas domes 2014. gada 11. aprīļa lēmumā Nr. 47 “Par Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestāžu maksas pakalpojumu cenrāžu apstiprināšanu”.

Saistībā ar telpu uzturēšanas izmaksu kāpumu, Ventspils bibliotēkā tiek paaugstināta telpu nomas maksa Galvenajā un Pārventas bibliotēkās, kā arī, līdz ar Gāliņciema bibliotēkas jaunās ēkas atklāšanu, nomai tiek piedāvātas arī telpas Kuldīgas ielā 138.

Grozījumi arī paredz vienotu maksu, neatkarīgi no izmēra, par iespieddarbu ievākošanu, kas turpmāk būs 0.90 EUR.

Savukārt, uzklausot iedzīvotāju vēlmes un ieteikumus, Ventspils bibliotēka ir pieņēmusi lēmumu atteikties no maksas lasītāju kartēm, kas līdz šim bija nepieciešamas, lai varētu saņemt bibliotēkas krājumu vai izmantotu citus pakalpojumus. Turpmāk, lai kļūtu par reģistrētu lietotāju un varētu izmantot bibliotēkas pakalpojums, identifikācijai var uzrādīt personu apliecinošu dokumentu (pasi, eID karti) vai tā ekvivalentu (studentu apliecību vai starptautisko studentu karti), vai arī iepriekš izsniegtu lasītāja karti.

Ar aktuālo Ventspils bibliotēkas cenrādi ir iespējams iepazīties bibliotēkas mājas lapā https://biblioteka.ventspils.lv/, sadaļā dokumenti – maksas pakalpojumu cenrādis.

Vairāk informācijas:
Ance Upeniece
Ventspils bibliotēkas direktores vietnieka pienākumu izpildītāja
Tālr.63623598

25.08.2023.