Ar lekciju par solidaritāti ar Ukrainu Ventspilī viesosies ārpolitikas eksperts Uģis Lībietis

Solidaritāte ar Ukrainu

Pirmdien, 7. oktobrī, plkst. 10.40 Ventspils Valsts 1. ģimnāzijā ar lekciju vidusskolēniem “Solidaritāte ar Ukrainu” viesosies Latvijas Radio ziņu dienesta vadītājs, ārpolitikas eksperts Uģis Lībietis.

Uģis Lībietis ir ilggadējs Latvijas Radio žurnālists, kurš specializējies pasaules notikumu atspoguļošanā. Vairāk nekā divdesmit darba gados Lībietis atspoguļojis un analizējis dažādus politiskos procesus dažādos pasaules reģionos. 2014. un 2022. gadā stāstījis arī par notikumiem Ukrainā, Krimā. Latvijas Radio ilgus gadus veidojis iknedēļas Eiropas Savienības notikumu apskatus un ar Eiropas Savienības tematiku saistītus materiālus. Lībieša pētniecības intereses saistītas ar Baltkrieviju, Ukrainu un Eiropas Savienības austrumu partnerības programmu, taču pēdējo gadu laikā viņš pievērsies arī drošības un aizsardzības jautājumiem. Uģis Lībietis šobrīd vada Latvijas Radio ziņu dienestu un ir Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks.

Ukraina jau trešo gadu varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu, un Eiropas Savienība vienoti un nelokāmi atbalsta Ukrainu. Tā stingri nosoda Krievijas neizprovocēto un nepamatoto militāro agresiju. Kopš Krievijas iebrukuma Eiropas Savienība ir sniegusi Ukrainai ekonomisku, humānu un militāru atbalstu vairāk nekā 88 miljardu eiro apmērā.

Pasākumu rīko “Europe Direct Ventspils” un Ventspils bibliotēka.

Vairāk informācijas:
Kristīne Duļbinska
Ventspils bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob. +37127020754
kristine.dulbinska@ventspils.lv