ARVĪDS DEĢIS “LAKSTĪGAIS APTIEĶNIEKS”

Lakstigais aptieknieks cover
Nobalso!
“Ar šo tautiskā romantisma stilā ieturētā romāna tapšanu es simboliski metu tiltu uz Mērsraga Deģu dzimtas atzaru un atdzīvināju daudzus kolorītus mērsradzniekus. Tā kā rakstīšanas laikā aptiekārs Ernests man palīdzeja atspoguļot viņa likteni, esmu uzņēmies kopt viņa ģimenes piemiņu Mērsraga kapos, kur dus mana vecvecmāmiņa Katrīna. Silti iesaku sameklēt arī manus iepriekšējos vēsturiskos romānus – “Mellsila pirāti” (Jumava, 2011), “Marijas ielas koķetes” (Jumava, 2012).”
Arvīds Deģis
rakstnieks
 
“Mani pēc iepazīšanās ar manuskriptu viegli pārsteidza autora radošās ieceres vēriens, kas ir kā trūkstošais posms latviešu literatūrā, — pa vidu starp Viļa Lāča “Zvejnieka dēlu” un Aivara Freimaņa piekrastes sāgu “Katls”. Romāna dokumentālo elementu ir ne par daudz, ne par maz, līdzsvarots, plūdens sižets un galvenais varonis, kam var līdzi just. Paredzams, ka šī grāmata ar lielu varbūtību kļūs par ilgspēlējošu plati.”
Imants Liepiņš,
rakstnieks un pētnieciskais žurnālists
 
“Grāmatas lapās nevar just autora sviedrus, kaut gan avotu izpēte un sarakstīšana viņam paņēmusi vairākus gadus. Galvenie varoņi izskatās un uzvedas tā, it kā burtiski pārcelti no reālās dzīves. Bija aprakstīti likteņi, par ko aizdomāties, un arīdzan situācijas, par ko man nācās iesmiet. Mērsraga aptieķnieks Ernests Deģis nebūt nav klasisks pozitīvais varonis, kaut gan visu darba mūžu pakalpojis vietējai sabiedrībai. Būtu viņam novēlējis laimīgākas pēdējās dienas, bet tas būtu pretrunā ar vēsturisko fonu un atkārtotas valsts okupācijas traģismu. Iesaku šo kā obligāto lasāmvielu visiem kurzemniekiem, jo īpaši — jūrmalciemos mītošiem.”
Guntars Tenne,
rakstnieks un muzejnieks

Nav neviena komentāra, esi pirmais!

Komentēšana slēgta.