Atklās fotoizstādi “Ventspils bibliotēkai – 100”

afisa1

Piektdien, 12. jūnijā, plkst.17 Ventspils Galvenajā bibliotēkā atklās fotoizstādi “Ventspils bibliotēkai – 100”.

Izstāde ir veltījums Ventspils bibliotēkai tās apaļajā jubilejā – šī gada 9.martā apritēja 100 gadi kopš bibliotēkas dibināšanas. Bibliotēku fotogrāfijās iemūžinājuši septiņi Ventspils fotokluba “Moments” dalībnieki – Larisa Cekanaviča, Juris Presņikovs, Ģirts Dreimanis, Jūlija Lurina, Līga Ūdriņa, Tatjana Udoda un Līga Sondare. Izstādē būs skatāmas 40 lielformāta fotogrāfijas, kurās caur fotokameras objektīvu tverti gan mirkļi no bibliotēkas šodienas, gan arī iemūžinātas pagātnes liecības.

Fotoklubs “Moments” vieno vairākus Ventspils fotogrāfus. Vēl 20.gadsimta 70.gados Ventspilī aktīvi darbojās fotoklubs ar šādu nosaukumu, ko dibināja pazīstamais fotomākslinieks Valdis Brauns, bet fotokluba “Moments” atjaunotā darbība aizsākta 2014.gada 19. februārī. Kluba dalībnieki regulāri tiekas un dalās ar savu mākslu. Fotoklubs “Moments” gadā organizē četras fotogrāfiju izstādes – tās norisinājušās Ventspilī un Ventspils novadā, bet sadarbībā ar Izraēlas vēstniecību fotokluba “Moments” dalībnieču darbi bijuši skatāmi starptautiskajā fotoizstādē “Pasaule sieviešu acīm” Izraēlā.

Fotoizstāde mēnesi būs skatāma Galvenajā bibliotēkā, Akmeņu ielā 2, un pēc tam tā apceļos ar citas Ventspils bibliotēkas struktūrvienības.

Informāciju sagatavoja:
Kārlis Lithens
Ventspils Galvenās bibliotēkas
Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas vadītāja p.i.