Bērnu bibliotēka aicina uz tikšanos ar dzejnieci, mākslinieci Loti Vilmu Vītiņu

23.11.KKF Lote Vilma Vītiņa

Ceturtdien, 23. novembrī, plkst. 12.00 Ventspils Bērnu bibliotēka, turpinot Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiāli atbalstīto  projektu “Lasīšanas laboratorija”, aicina uz tikšanos ar dzejnieci Loti Vilmu Vītiņu.

Lote Vilma Vītiņa šobrīd ir viena no nozīmīgākajām ilustratorēm Latvijas laikmetīgās ilustrācijas laukā, vienlaikus arī dzejniece. Lotes dzejnieces talants veido savdabīgu teksta un zīmējuma mijiedarbību.

Vītiņa studējusi glezniecību un rakstījusi izstāžu recenzijas, organizējusi dzejas lasījumus tumsā un drukājusi mini zīnus*. Viņa ir teksta un ilustrāciju autore bilžu grāmatai bērniem “Dzejnieks un smarža”. 2020. gadā klajā nācis Vītiņas debijas dzejas krājums “Meitene”, savukārt 2021. gadā – dzejprozas krājums jauniešiem “Ūdenstornis”. Autores darbi ievietoti dzejas krājumos “Ka pārvarēt niezi galvaskausa” un “Monta Kroma. Re:”, dzejas kopas tikušas publicētas arī portālos “Punctum” un “Satori”.

Tāpat Vītiņa veidojusi ilustrācijas jaunākajam Kārļa Vērdiņa dzejas krājumam “Jandāliņš”. 2019. gadā izdots mākslinieces komikss “Worms, Clouds, Everything”. Viņa arī zīmējusi komiksus izdevniecībai “Kuš!”, ilustrējusi “Indie” datorspēli “Mushroom season” un veidojusi improvizētas zīmējumu izrādes kopā ar aktieri Vari Klausītāju.

2022. un 2023. gadā Vītiņa kopā ar Mariju Luīzi Meļķi vadījusi “Radio NABA” literatūrai veltīto raidījumu “Bron-hīts”. Raidījumā “Literatūre” jaunā dzejniece sēžas vilcienā  un ved krūmmellenes uz Rīgu dzejniekam Aleksandram Čakam.

Lote Vilma Vītiņa 2020. gadā saņēmusi  Jāņa Baltvilka balvu par grāmatas “Dzejnieks un smarža” ilustrācijām, savukārt 2022. gadā – Latvijas Literatūras gada balvu bērnu literatūrā
par grāmatu “Ūdenstornis”, kas tika iekļauta arī Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas kolekcijā.

* Zīns – saīsinājums no vārda “magazine” (žurnāls). Mazas tirāžas neliela formāta žurnāls, ko publicē pats satura autors.

Informācijai:
Inga Markule