Bērnu literatūras jaunumi II

Bērnu literatūras jaunumi

365 radošās idejas zinātkāriem bērniem

“Bērnistaba” ir Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio interneta projekts bērniem, kuri mācās pazīt burtus, ciparus, apgūst vārdus, iepazīst dažādas norises sabiedrībā un dabā, apgūst jaunas prasmes. Bērni spēļu formā varēs uzzināt daudz jauna, papildināt un nostiprināt bērnudārzā un mājās apgūto. “Bērnistabā” var skatīties arī animācijas, klausīties pasakas un bērnu raidījumus.

Grāmatas saturs veidots, pamatojoties uz Izglītības un zinātnes ministrijas vadlīnijām pirmsskolai.

Vairāk spēļu, krāsojamu zīmējumu, animācijas filmu, bērnu raidījumu, pasaku un raidlugu ierakstu varat meklēt – bernistaba.lsm.lv

KATALOGĀ

Krasiļščika, Anna. Klau, aizbrauksim uz Unalašku!

Markam ir mamma, tētis, vecmāmiņa un kaķis, taču vectēva nav. Vecmāmiņa par viņu negrib runāt, arī mamma par savu tēvu neko nezina. Kas gan viņš ir, šis noslēpumainais vectētiņš? Nejaušs atgadījums Marku uzved uz viņa pēdām.
“Beidzot Krievijā ir parādījusies pirmā laikmetīgā bērnu grāmata. Ne īsti pasaka, ne detektīvs, bet brīnišķīgs stāsts par mūsdienu puisēnu. No tā nav iespējams atrauties! Lasiet šo lielisko grāmatiņu – “Klau, aizbrauksim uz Unalašku!” Es arī pati labprāt turp aizbrauktu!”/Rakstniece Ludmila Uļicka.

Ukulele. Bilžu grāmata

Dieziņu, ukuleli, suni, kaķi, mazo vilcieniņu, stipro vēju un citus tēlus vari satikt arī muzikālajā seriālā “Ukulele”, kur katram no tiem ir sava dziesmiņa. Spēlē un dziedi līdzi arī Tu!

LUKŠO-RAŽINSKA ELIZABETE. Lapsa iet čučēt

Kartona bilžu grāmata.
Sirsnīga bilžu grāmata, kas ar savām skaistajām ilustrācijām un bērnu iemīļotās varones Lapsas piedzīvojumiem saistīs kā lielākos, tā arī pašus mazākos lasītājus. Grāmata ik vakaru būs lielisks palīgs vecākiem, lai kopā ar Tutas draudzeni Lapsu čučēt noliktu arī savu mazuli. Tāpat biezās kartona lapas un izteiksmīgie akvareļu zīmējumi ļaus Lapsas pirmsmiedziņa stāstu atklāt arī bērnam patstāvīgi – bez vecāku palīdzības.

Marcinkevičs, Marjus. Akmentiņš

Šie notikumi norisinājās Viļņā. Bet varbūt Kauņā? Vai Varšavā, Berlīnē, Romā, Parīzē, Rīgā? Otrā pasaules kara laikā tā varēja notikt jebkurā Eiropas vietā, jo it visur tika īstenota ebreju iznīcināšana – holokausts. Šis ir stāsts par zēnu un meiteni, karstu vasaru, gardu beigeli un dusmīgu vārnu. Par īstu draudzību, bailēm un cerību. Un par atmiņu.

Sundīns, Dāvids Grāmata, kas negribēja, ka to lasa

Grāmata dara visu, ko vien spēj, lai to liktu mierā. Vārdi samainās vietām un izzūd, grāmata aizveras, sāk lidot un kļūst karsta, tad piepeši – krokodils! Neparasti dzīva, nevaldāma un pavisam maģiska bilžu grāmata, kuru sarakstījis jautrs kungs, vārdā Dāvids Sundīns – zviedru komiķis, scenārists un aktieris. Tā iepriecinās ikvienu bērnu, kuram patīk, ja kāds lasa priekšā. Un arī pieaugušo, kam nav sveši bērna prieki un blēņas.

Eglīte, Benita. Ar bērna acīm

Latvijas Okupācijas muzeja izdotā grāmata “Ar bērna acīm” veidota, izmantojot divu 1949. gada deportācijas piedzīvojušu cilvēku – Benitas Eglītes, dzim. Plezeres un Andas Līces liecības, atmiņas un pārdomas.

Grāmatā publicētie Benitas zīmējumi ar paskaidrojumiem, kas ar bērna skatījumu atklāj dzīvi izsūtījumā no 1949. līdz 1956. gadam, ir papildināti ar viņas 2016. gadā Latvijas Okupācijas muzejam sniegtās intervijas fragmentiem. Dzejnieces Andas Līces pārdomas tapušas 2020. gadā, iedvesmojoties no Benitas zīmējumiem un teksta, savijot tos ar pašas piedzīvoto.