Bērnu literatūras jaunumi janvāris

            Jaunākie izdevumi bērnu literatūrā

BĒRNU DAIĻLITERATŪRA

 

Mets Heigs. Pelēns, vārdā Mīka

Zvaigzne ABC, 2022

 

Pelēns Mīka dzīvo mazā ciematiņā Elfhelmā, kas atrodas Tālajos Ziemeļos. Tā nav gluži parasta vieta, bet Mīka ļoti vēlas iederēties. Tomēr nav nekāds brīnums, ka, dzīvojot kopā ar elfiem, troļļiem, laumām un lidojošiem ziemeļbriežiem, pelēns jūtas kā savādnieks. Kad Mīka iepazīstas ar citu peli – Bridžitu Brašo, viņš domā, ka beidzot visas problēmas būs atrisinājušās. Bet vai tiešām? Šis ir stāsts par peli un maģiju. Arī par draudzību, lielu mīlestību (uz sieru) un lielām briesmām.

KATALOGS

 

Viesturs Ķerus. Korras pasaules

liels un mazs, 2022

 

Sapludinot rakstniecību un biologa zināšanas, kā arī emocionālu sižetu ar faktu patiesumu, autoram izdodas radīt dzīvas, ticamas ainas, kas var palīdzēt veidot cieņpilnas attiecības ar dabu. Grāmata dod iespēju personības izaugsmē nepalikt pie cilvēku pasaules stereotipiem, bet mēģināt uztvert dabu kā daudzu skatapunktu kopumu. Grāmatas galvenais varonis ir zaļo vārnu pusis Korra.

KATALOGS

 

Dž. K. Roulinga. Harijs Poters un Filozofu akmens

Zvaigzne ABC, 2022

 

Harija Potera dzīve uz visiem laikiem izmainās viņa vienpadsmitajā dzimšanas dienā, kad milzis Rubeuss Hagrids nodod viņam vēstuli un pārsteidzošas ziņas: Harijs Poters nav vis parasts zēns, bet gan burvis. Un drīzumā sāksies neparasti piedzīvojumi… Pirmo Dž. K. Roulingas klasiskā fantāzijas stāsta ilustrēto izdevumu rotā izcilas krāsu ilustrācijas, kuras radījis mākslinieks Džims Kejs, Kate Greenaway Medal balvas laureāts. Šī ir nevis grāmata, bet drīzāk burvīgi svētki, kas savaldzinās gan grāmatas uzticamos fanus, gan tos, kuri to lasīs pirmo reizi.

 KATALOGS

 

Ingo Zīgners. Mazais pūķis Kokosrieksts viesojas akmens laikmetā

Jāņa Rozes apgāds, 2022

 

Mazais pūķis Kokosrieksts kopā ar draugiem Oskaru un Matildi ceļo uz akmens laikmetu, lai noskaidrotu, kā izcēlušies pūķi un vai leģenda, ka pūķu olas ir izdējis cilvēks, atbilst patiesībai. Taču akmens laikmetā dzīve ir skarba. Matildei tik tikko izdodas izbēgt no senā mednieka lamatām, un pēc tam kādā klintsalā draugi vaigu vaigā sastopas ar milzīgu alu lāci… Un tad kalnu ledājos atrod divas olas. Vai no tām tiešām izšķilsies pūķīši?

KATALOGS

 

Anastasija Volhovska. Melleņu lācis

Jāņa Rozes apgāds, 2022

 

Ja labi pacenšas, ik dienu var pārvērst svētkos. Melleņu lācis ar prieku kļūs par jūsu labāko draugu un atgādinās, ka garastāvokli uzlabo gan šļūkšana no slidkalniņa, gan krāsaina varavīksne debesīs, gan grāmata – atliek tikai to atvērt, un sākas brīnumi… Melleņu lācis dāvā maziem un lieliem sapņotājiem šo burvīgo kalendāru, kas ļaus piepildīt ikdienu ar interesantām nodarbēm, radīs gaišu noskaņojumu un atklās dažnedažādus noslēpumus. Piemēram, kurā dienā vislabāk stāstīt pasakas par pīlēm vai pētīt leduspuķes, kādu džemperi vilkt mugurā Oranžā noskaņojuma dienā, kā pareizi sasaukt mājup gājputnus un ko darīt Īkšķu virpināšanas dienā?

KATALOGS

 

Ida Mlakara Črniča. Tepat kaimiņos dzīvo meitene

Jāņa Rozes apgāds, 2022

 

Tepat kaimiņos dzīvo meitene, kura nav tāda kā mēs. Viņai nav blondu cirtu, nav skaistas kleitas un rožaina ponija. Viņa nemaz nelīdzinās princesei. Neviens ar viņu negrib runāties un spēlēties, neviens viņu neaicina ciemos, neviens viņu pat lāgā nepamana un neatceras, kā viņu sauc. Viņai nav draugu. Kad septembrī pēc vasaras brīvlaika viņa neatnāk uz skolu, nevienu neinteresē, kur viņa ir palikusi. Bet viņas skolas skapītī ir mape ar brīnumskaistiem zīmējumiem – vienā viņa uzzīmējusi sevi kā princesi. Un ja nu viņa īstenībā bija princese?

KATALOGS

 

Lēlo Tungala. Biedrs bērns. 2. un 3. grāmata

Latvijas Rakstnieku savienība, 2022

 

Romāns, kura darbība notiek pēckara gados padomju Igaunijā, uzrakstīts no mazas meitenes skatapunkta un atklāj sarežģītās izjūtas un ikdienu, kad varas iestādes apcietina un aizved viņas māti. Mazā Lēlo cenšas būt labs bērns, jo tic, ka tad mamma pie viņas atgriezīsies. Pēc triloģijas motīviem ir uzņemta režisores Monikas Sīmetsas spēlfilma, kas bija iekļauta Igaunijas simtgades filmu programmā.

KATALOGS