Bērnu literatūras jaunumi decembris II

 Jaunākie izdevumi bērnu literatūrā

 

BĒRNU DAIĻLITERATŪRA

 

 

Taku Miki. Kurš būs stiprākais?

Genjiro Ito, 2022

 

Grāmatas mērķis ir draudzīgā un viegli saprotamā veidā iepazīstināt japāņus ar latviešu tautas folkloru, kas izlolota cauri senatnei, tādējādi padziļinot interesi un sapratni par Latvijas kultūru.

 Katalogā

 

Janno Peldmā. Izgudrotāju ciema stāsti

Zvaigzne ABC, 2022

 

Priekpilna atkalsatikšanās ar aizrautīgajiem Izgudrotāju ciema iemītniekiem! Šajā ciemā vienmēr kaut kas notiek: sunītei Lotei uz galvas mārītes būvē būdiņu; negaidīti uzzied zaķa Oto koka ausis; muša Juhans ar raķeti, kas taisīta no gurķu muciņas, lido uz Mēnesi, lai tur papeldētos šokolādes upē. Kādu dienu Izgudrotāju ciemā ierodas arī tāli ciemiņi – Austrālijas dzelzs pīle Paulīne un Zanzibāras tupeļknābis Fredijs. Ciema iedzīvotājiem tas nešķiet nekas īpašs. Visādi brīnumi ir Izgudrotāju ciema ikdiena.

Katalogā

 

Kristīna Olsone. Atgadījums ar mistisko saldumu spoku

Zvaigzne ABC, 2022

 

Laipni lūgti Spoku birojā! Šeit ierodas ļaudis, kuriem gadījies sastapt spokus un kuri vēlas, lai tie pārtrauktu spokoties. Spoku birojā darbojas Elsa un Kalle, kuri zina gandrīz visu par spokiem un spokošanos. Viņi dzīvo Dzeltenajā pilī kopā ar vectēvu Nikodēmusu – Miglas ielejas galveno spoku pavēlnieku, kurš mazbērniem ir iemācījis visu, ko prot. Cukurbellas saldumu bodīte ir pilnīgi tukša. Neviens tur vairs nevēlas pirkt kārumus, jo spoks aizkož saldumus un nomet tos uz grīdas. Ko šis saldumu spoks vēlas, un kāpēc tas spokojas tieši tagad? Vai Elsa un Kalle no Spoku biroja spēs palīdzēt Cukurbellai vai arī viņai veikals būs jāslēdz?

Katalogā

 

Ruta Svaža. Pelesdēls Gudrinieks

Zvaigzne ABC, 2022

 

Dziļmeža peļu ģimenē reiz vēlu rudenī gadījās prāvs pelēnu metiens, kurā starp dūšīgiem mazuļiem bija arī sīkaliņš. “Ko tāds dzīvē iesāks? Ne aku jaudās izrakt, ne malku ziemai sagādāt,” gaudās Pele Tēvs. “Ne mājas darbos kāds palīgs,” piebalsoja Pele Māte. Taču neskati peli no cepures! Pelēns, vārdā Pelesdēls Gudrinieks, aug ņiprs, zinātkārs un attapīgs, un, kad Dziļmežam draud briesmas, jo Baisma no Svešzemes ir pievācis visspožāko Saules Dimantu, tieši mazais Gudrinieks saņem visu dūšu un dodas pie Baismas, lai glābtu mājas.

Katalogā

 

Inguna Ula Cepīte. Emma un ekrāni. Lielā jautājumu spēle

Pētergailis, 2022

 

Klajā nākusi pirmā bērnu triloģijas “Emma un ekrāni” grāmata – stāsts “Lielā jautājumu spēle”, kam sekos “Emma un Košulis planšetkārbā” un “Emma un Dureklis Vieddīvānā”. Autore aplūkojusi problēmas bērnu vidē – vientulību, pieaugušo nespēju runāt ar bērnu vienā valodā pat it kā draudzīgā ģimenē. Stāsta šarms meklējams arī dažādu poētisko detaļu veiksmīgā izvēlē un akcentos. Nav noslēpums, ka bērnam viss absolūti nozīmīgais pieaugušo uztverē ir absolūti nebūtisks, bet tieši šķietami nebūtiskās epizodes kolorē stāsta koptēlu. Emmas vecāki ne vienmēr saprot Emmu, lai gan apgalvo, ka gandrīz visus meitas lietotos vārdus paši viņai iemācījuši.

Katalogā

 

Cilvēkspārns. Lugu krājums

Biedrība “Dramaturgu asociācija”, 2022

 

Biedrības “Dramaturgu asociācija” izdotais lugu krājums “Cilvēkspārns”- lugas bērniem 9+ un jauniešiem. Krājumā ir žūrijas izvēlētās 12 lugas, kā arī jaunieša sarakstīta luga, kas nepiedalījās konkursā.

Katalogā

 

 

Dace Krēsliņa. Pasaka par Princesi un Mēnessdēlu

Zvaigzne ABC, 2022

 

Kādai Princesei sensenos laikos iepatikās Mēnessdēls, un viņš arī bija iemīlējies meitenē. Taču, lai abi satiktos un paliktu kopā, Princesei bija jāveic trīs vienā naktī šķietami neiespējami uzdevumi.

Katalogā