Bērnu literatūras jaunumi III

Bērnu literatūras jaunumi

Plūdonis,Vilis. Rūķīši un Mežavecis

Kas notiek mežā, kad atnākusi ziema un uzsnidzis sniegs? Mežs kļūst kluss, brīnumains un noslēpumains. Bet tad no slēptuvēm izlien rūķīši – mazi mazītiņi vīriņi garām bārdām –, uzsāk nebēdnīgu draiskošanos un pamodina Mežaveci…

Lasi šo Viļa Plūdona balto ziemas stāstu jaunā izdevumā ar mākslinieces Agijas Stakas brīnišķīgām ilustrācijām.

Sigsawa. Keiichi. Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online

Karen Kohiruimaki always felt out of place in the real world. Due to her extreme height, she found it hard to make friends with other girls her age. Everything changes when she's introduced to VR and Gun Gale Online. In GGO, Karen is free to play the cute, chibi avatar of her dreams! Can Karen find friendship in this bullet-ridden MMO...?

Toilet-bound Hanako-kun
Vol. 9

That day, Nene went to school as usual, but found Hanako-kun acting like one of her normal classmates...!? She seems to be the only one who notices anything amiss, seeing as Hanako-kun was supposed to be a ghost...! Hunting for the truth, she heads to a mysterious tower. Fact and fiction clash in this Seven School Mysteries ghost story!

Izumi, Mitsu. Magus of the Library

In a lushly-detailed fantasy world reminiscent of Arabian Nights, the Great Library is the center of learning in the world, and its librarians are capable of magnificent feats of magic! In a small village far from the Library, a poor little elf boy struggles against bullies who call him 'knife-ears.' His only solace: the books he sneaks out of the village's tiny branch library, which he's not allowed in. When a librarian from the Great Library arrives, he's dazzled by her knowledge and glamour. Their meeting will change his life and begin the adventure he s always dreamed of having!

Fungarium. Laipni lūgti muzejā

Laipni lūgti Fungarium!

Šis muzejs ir vienmēr atvērts un var lepoties ar izcilāko sēņu kolekciju pasaulē. Sēnes ir visnoslēpumainākie un vismazāk izpētītie organismi uz Zemes – mikroskopiskas un milzīgas, spocīgas un fantastiski skaistas; tās ir visur un pasaule bez tām nebūtu tāda, kādu to pazīstam. Uzzini vairāk par sēņu apbrīnojamo daudzveidību, izsmalcinātajām formām, dzīvesveidu un svarīgo lomu mūsu dzīvē. Vai esi dzirdējis par zombijsēnēm, kas var ieperināties kukaiņu ķermenī un to kontrolēt? Kā sēnes izmanto medicīnā un pārtikas ražošanā? Kā tās vairojas un sadarbojas ar augiem?
Iepazīsti sēņu pasauli visā tās diženumā!

Olsene, Kristīne. Spoku mājiņas noslēpums

Tuvojas Ziemassvētki. Alba un viņas jaunākā māsa Ellena ir aizbraukušas uz Zvaigžņu ieleju apciemot tēvoci Baltsaru. Kādu dienu, kad gaudo vējš un virpuļo putenis, tēvocis parāda māsām vecu miniatūru mājiņu, kuru izgatavojis slavens galdnieks. Mājiņa Albu nobiedē. Naktīs viņa dzird balsis, kas čukst kaut ko par Kolekcionāru un to, ka Ziemassvētki esot visbīstamākais laiks gadā. Turklāt mājiņas mazajā krāsnī kāds ir iekūris uguni.

Tikmēr sniegavētra kļūst aizvien stiprāka un draud izolēt ciemu no ārpasaules. Neviens nevar turp aizbraukt, un neviens nevar tikt projām. Kas ir Kolekcionārs? Vai Ellenai draud briesmas? Un kuram Zvaigžņu ielejā Alba var uzticēties?

Zirgs svītrainā pidžamā. Bērnu anekdotes

Anekdošu krājuma "Čau, ko dari!" grandiozie panākumi pierādīja, ka pasaule ir izslāpusi pēc smiekliem un prasa tos vēl un vēl. Tāpēc, aicinot palīgā pieredzējušo anekdošu kolekcionāri Viju Vītiņu, apgāds ķērās pie darba, lai radītu vēl vienu spirdzinošu un spridzinošu joku izlasi "Zirgs svītrainā pidžamā".  Visvisādi temati – no šķības miegadziesmas mazulim līdz greizam rokkoncertam, visvisādi varoņi – no bērndārzniekiem līdz policistiem un Āfrikas un Indijas ziloņiem, visas jautrības gradācijas – no šķelmīgas vīpsnas līdz pat krišanai no kājām, asarām un gorillas cienīgiem rēcieniem. Patiks visiem – maziņiem, lieliem un arī veciem.

Gulbe, Evija.  Zaķēns kuram nebija vārdu

Pasaulē ir tik daudz vārdu! Bet Zaķēnam nav. Viņam ir draugi, kuri palīdz vārdus meklēt. Meža dzīvnieciņi atrod dažnedažādus vārdus, tomēr tie nav Zaķēna vārdi. Kad vārdu nav, runā ķepas, ausis un sirds.

Kad Zaķēns ierauga saullēktu, viņš grib izsacīt vārdos tās jūtas, kas pārplūdina mazo sirsniņu. Viņam gribas teikt kaut ko skaistu un mīļu, taču nav vārdu! Draugi tūlīt steidz palīgā. Pūkainā bariņā visi kopā – Zaķēns, Susuriņš, Vāverīte, Vilcēns, Lācenīte un vēlāk arī Bebrēns – nododas vārdu meklēšanai. Mežs, Vējš, Saule, Upe, koki, puķes un lietus sniedz daudz skaistu un mīļu vārdu, Zaķēnam tikai jāatrod savējie.

Šī ir grāmata mazuļiem, kas palīdzēs gan apgūt runātprasmi, gan iepazīties ar burtiem, dzīvniekiem un augiem, kā arī priecāties par latviešu valodas skanīgumu un mācīties izpaust to, kas dziļi sirsniņā. Arī tad, kad nav vārdu.

KATALOGĀ

Šodien, rīt, tagad un tūlīt

Izzinoša grāmata ar daudziem atveramiem atlokiem no sērijas Kādēļ? Kāpēc? Kā tā? (Juniors 2-4 gadi).
Grāmata sniegs atbildes uz bērnu neskaitāmiem jautājumiem.
Kad mums ir jāsteidzas?
Kā sauc nedēļas dienas?
Cik mēnešu ir gadā?

Pelēns Peksis. Lielā grāmata

Esiet sveicināti!
Mani sauc pelēns Peksis, un šajā lielajā grāmatā es stāstu par sevi un visu manu aizraujošo pasauli.
Te ir arī skaitāmpanti, daudz košu un krāsainu bilžu un mani īpašie ieteikumi.
Patīkamu lasīšanu!