Bērnu literatūras jaunumi janvāris II

Jaunākie izdevumi bērnu literatūrā

BĒRNU DAIĻLITERATŪRA

 

Dzintars Tilaks. Zlatas ceļš

Zvaigzne ABC, 2023

 

Grāmatas galvenā varone ir meitene, vārdā Zlata, kas mācās 7. klasē. Ir 2022. gada pavasaris, kad sākas karš Ukrainā. Skola un mācības paliek gluži vai citā dzīvē, nu jādomā par izdzīvošanu, par kaut ko tādu, kas liekas nereāls mūsdienās un šeit, Latvijā

KATALOGĀ

 

Oleksijs Čerepanovs. Meža sargātājs = Хранитель лісу

Alis, 2023

 

Vai koki spēj mūs dzirdēt? Vai tiem ir emocijas? Vai mūs saprot dzīvnieki? Bērni no sirds tic, ka tā tiešām ir, tāpēc bieži sarunājas ar tiem. Šī ir pasaka par Zēnu, kam laimējas sastapties ar Meža Sargātāju, kurš viņam atklāj acīm apslēpto, netveramo burvību. Šis brīnumskaistais piedzīvojums ļaus gan pieaugušajiem, gan bērniem iegremdēties dabas pārsteidzošajā pasaulē.

KATALOGĀ

 

Elizabete Lukšo-Ražinska. Lapsas dzimšanas diena

Ausma Media, 2022

 

Šī ir jau trešā grāmatiņa Lapsas kartona bilžu grāmatu sērijā. Sirsnīgā grāmata ar skaistajām ilustrācijām un bērnu iemīļotās varones Lapsas piedzīvojumiem saistīs kā lielākos, tā arī pašus mazākos lasītājus. Grāmata ik vakaru būs lielisks palīgs vecākiem, lai kopā ar Tutas draudzeni Lapsu čučēt noliktu savu mazuli. Tāpat biezās kartona lapas un izteiksmīgie akvareļu zīmējumi ļaus Lapsas pirms miedziņa stāstu atklāt arī bērnam patstāvīgi – bez vecāku palīdzības.

 KATALOGĀ

 

Ruta Svaža. Brīnumu diena

Latvijas Pasts, 2022

 

Latvijas Pasts turpina pasta nozares popularizēšanu bērniem, izdodot jau trešo pasta tematikai veltīto grāmatu “Brīnumu diena”. Pagalmā pie mājas, kurā dzīvo Monika un Morics, atgadās, kas ļoti neparasts. Ierodas dīvains rādījums un pagalma iemītnieku – suņa, kaķa un vārnas – dienu sagriež ar kājām gaisā… Piedzīvojumi seko cits citam! Dzīvnieki ir apņēmības pilni noskaidrot, kas īsti ir svešinieks un kāpēc tas ir ieradies pie viņiem

KATALOGĀ

 

Gunta Medne. Oto visu grib darīt pats!

Zvaigzne ABC, 2022

 

Visvairāk Oto patīk visu darīt pašam. Tad viņš saka: “Es Pats!” Bet dažreiz mamma un tētis par to nemaz nepriecājas. Ko iesākt? Varbūt ir vēl kāds veids, kā iemācīties darīt lielas lietas? “Es pats” periods ir lielisks brīdis, kad bērns mācās kļūt patstāvīgs, tomēr tas var būt arī ļoti izaicinoši. Grāmata atklāj, kā šo laiku piedzīvot mierpilnāk. Tā ir pirmā grāmata sērijā “Oto aug liels”. Katra grāmata atspoguļos kādu nozīmīgu aspektu bērna attīstībā.

KATALOGĀ

 

 

Ingrīda Bērziņa. Vistu saimes noslēpumi

Ezerrozes grāmatas, 2022

 

Klusajā un mierpilnajā tumsiņā kūtiņas iemītnieki dusēja un izbaudīja naktsmieru. Reizēm kāds skaļi iekrācās un tad, nedaudz ieklepojies, apklusa. Reizēm dīvaina čabināšanās un grabināšanās atčaukstēja no kāda kakta, bet dažreiz klusa, noslēpumaina ķiķināšana lika iemītniekiem pavērt acis, bet apkārtklejojošā tumsa tās ātri aizspieda ciet, jo ko nu tumsā saredzēsi.

KATALOGĀ

 

Jevgēnija Karlina. Peļu stāsti

Jumava, 2022

 

Grāmatas galvenais varonis – Kaķis Arčibalds un 4 pelītes-draudzenītes, atšķirīgas gan izskata ziņā, gan raksturā, tomēr, neskatoties uz to, draudzīgas un spējīgas savstarpēji rast risinājumu neparastās situācijās, kādas mēdz būt jebkurās attiecībās. Viņas dzīvo Peļu pilsētā, viena ar otru satiekas, sacenšas, dodas ceļojumos, svin svētkus, iemīlas un dara vēl daudz ko citu. 

KATALOGĀ

 

 

Astrida Lindgrēne. Mio, manu Mio

Zvaigzne ABC, 2023

 

Vai kāds klausījās radio pagājušā gada piecpadsmitajā oktobrī? Vai kāds klausījās, ka tiek meklēts pazudis zēns? Lūk, ko viņi ziņoja: “Stokholmas policija meklē deviņgadīgo Bū Vilhelmu Ūlsonu, kurš kopš aizvakardienas pulksten astoņpadsmitiem vakarā ir pazudis no savām mājām – Uplandes ielas trīspadsmit. Bū Vilhelmam Ūlsonam ir gaiši mati un zilas acis, un pazušanas brīdī viņš bija ģērbies īsās, brūnās biksēs, pelēkā adītā svīterī, ar sarkanu cepurīti galvā. Ziņas par pazudušo lūdzam iesniegt policijas dežūrnodaļā.” Jā, tā viņi ziņoja. Bet par Bū Vilhelmu Ūlsonu nekad nepienāca nekādas ziņas. Viņš bija pazudis. Nekad neviens neuzzināja, kur viņš palicis…

KATALOGĀ

 

 

 

Jeļena Skuratova. Pasakas par Ezīti

Jumava, 2022

 

Pasakas veltītas svarīgām tēmām, ar kurām saskaras pirmskolas vecuma bērni – draudzība un atbildība, drošība un prasme ievērot noteikumus, sevis pieņemšana un centieni būt noderīgam. Lai šīs sirsnīgās un pamācošās pasakas jums palīdz ar bērniem pārrunāt svarīgas lietas! Labestīgās pasakas bērniem ne tikai palīdz izjust pasauli sev apkārt, bet arī māca izprast savu iekšējo pasauli, ļaujot apzināties paša vēlmes, noteikt mērķus un tos realizēt.

KATALOGĀ