Bērnu literatūras jaunumi, jūlijs (II)

Jaunākā literatūra bērniem latviešu valodā.

 

 

 

 

 

Skati, tausti, jūti! Pirmā grāmata sajūtu pētīšanai

Šī ir īpaši izveidota grāmata, lai mazuļi, kas to kopā ar pieaugušajiem pārlapos, liktu lietā un attīstītu savas maņas, roku un acu koordināciju, kā arī kopīgas mācīšanās prasmes.  Katrs košais atvērums aicina ne tikai aplūkot attēlus, bet arī mudina uz interaktīvu darbošanos. Bērnam pieaugot, jūs kopā noteikti atradīsiet aizvien jaunus veidus, kā šo grāmatu lietot. 

KATALOGĀ

 

Glaudāmgrāmatiņa. Skripu skrapu, mazā mārīte!

 

Raibi koša un maigi pūkaina!
Spilgtas krāsas, lieli un izteiksmīgi zīmējumi, dažādas glaudāmvirsmas aicināt aicina pieskarties, pataustīt un noglāstīt.
Mazuļa pirmā mīļgrāmatiņa!
Tulkojusi Sarmīte Lomovceva. 

KATALOGĀ

 

 

 

Dipu dapu, mazais ponij! Glaudāmgrāmatiņa

 

Raibi koša un maigi pūkaina!

Spilgtas krāsas, lieli un izteiksmīgi zīmējumi, dažādas glaudāmvirsmas aicināt aicina pieskarties, pataustīt un noglāstīt.

KATALOGĀ

 

 

Gribu visu zināt. Dzīvnieki mežā

 

Krāšņi ilustrētā, izzinošā grāmata lieliski noderēs mazajiem un zinātkārajiem bērniem. Tajā varēs noskaidrot visu par meža iemītniekiem, viņu dzīvi un paradumiem.\

 

KATALOGĀ 

 

 

Postavna Tana. Kad es biju lapsa. 

 

Šī ir grāmata par bērnību un ticību brīnumiem, par iztēles spēku un par to, ka reizēm vectētiņš un vecmāmiņa var būt mammas un tēta vietā…
Reiz kopā ar vectēvu un vecmāmiņu dzīvoja maza meitene ar koši rudiem matiem. Kur ir viņas mamma un tētis, vectētiņš nezināja, jo savulaik bija atradis meitenīti mežā pie lapsas alas… Varbūt viņa īstenībā ir lapsa? 

KATALOGĀ

 

 

 

Aulmane,dzintra. Ežuks brauc ar auto

 

 

Kādu rītu Ežuks iznāk no savas mājiņas, pasaka “labrīt” kaimiņiem, iesēžas savā auto un dodas ceļā. Visu dienu Ežuks kopā ar draugiem dara labus darbus.

Grāmatā ir daudz ilustrāciju, maz teksta, līdz ar to bērnam ir daudz vietas iztēlei. Kopīga grāmatas lasīšana dos iespēju vecākiem ar bērnu parunāt par draudzību, izpalīdzību, dabas aizsardzību u.c. tēmām.

Nedaudzie rakstītie vārdi var mudināt bērnu “Ežuks brauc ar auto” izlasīt kā savu pirmo grāmatu.

KATALOGĀ

 

 

Pujāts, Marts. Zenīts

 

Dzejnieks Marts Pujāts reiz mācījās Rīgas Doma kora skolā un dziedāja slavenajā zēnu korī, bet ilustratore Rūta Briede tolaik bija audzēkne Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā. Dzīvo skolas sajūtu dzejniekam un māksliniecei izdevies saķert aiz astes un nepazaudēt. Marta klasesbiedrs Jānis Šipkēvics dzejoļus pārvērta muzikālā izrādē “Zenīts”. 

KATALOGĀ

 

 

 

Aska, Lēne. Tīģera burts ir D

 

Grāmata vēsta par lasīšanas un rakstīšanas grūtībām, pacietību un dusmošanos, ar ko jātiek galā daudziem bērniem un vecākiem. Nav viegli izpildīt mājasdarbus, ja burti salīp kopā un negrib veidot vārdus. Arī mammas pacietība sāk izsīkt, un no viņas izlaužas dusmīgs tīģeris.

 

KATALOGĀ

 

Konda, Kersti. Varžu ciems

 

Vardes ielēca savās ūdens mašīniņās, iedarbināja stilbu motoru, nokvākšķināja taurītes, un brauciens varēja sākties. Varžu ciems atrodas mazā dīķītī. Uz lielām ūdensrožu lapām iekārtotajās mājiņās dzīvo daudzas brašas vardes. Tās apciemo lielā, pūkainā draudzene Mincīte. Kaķenītei visu laiku nāk miegs, bet, kad viņa ir nomodā, ar prāmi dodas uz Gliemja kundzes veikalu nopirkt zivis. Vismazākā vardīte Mīkstulītis priecīgi lēkā augšā, lejā. “Kvāā!” viņš iesaucas. “Dodieties kopā ar mani piedzīvojumos!”

KATALOGĀ