Bērnu literatūras jaunumi. Maijs I

 BĒRNU DAIĻLITERATŪRA 

 

Signe Lūsiņa. Senā torņa noslēpums

Ezerrozes grāmatas, 2022

Stāsta galvenie varoņi ir trīs vienpadsmitgadnieki, kuri dzīvo Jelgavā. Pavisam nejauši viņi, rokot sliekas copei, atrod senu lādīti, un ar to arī sākas visi notikumi. Izrādās, ka Hugo, Silvestrs un Alberts ir atraduši to, ko meklē pats Kurzemes hercogs, kurš jau simtiem gadu ir miris. Viens mīklains notikums pēc otra, tie mudina puikas ātrāk atrisināt šo noslēpumu, lai pārtrauktu mistisko notikumu sēriju. Iesaistot noslēpuma atklāšanā arī pieaugušos, mīkla tiek atminēta, vismaz viņiem tā šķiet, un ēnas vairs mākoņus viņu ceļā neaizsegs.

KATALOGĀ

 

 

Vitalija Maksvīte, Marjus Marcinkevičs. Bete un lidojošā dzimšanas dienas dāvana 

Jāņa Rozes apgāds, 2022

Iepazīstieties ar Beti! Viņa nekad nenokar degunu. Pat savā dzimšanas dienā, kuru visi cenšas sabojāt: Bete nesaņem ilgi gaidīto dāvanu, viņai uzklūp nejaukā kaimiņiene, bet mamma aizliedz svētku pusdienas! Dzimšanas dienu izglābj dāvana, kas pati atlido pie Betes. Un tā nav parasta dāvana, bet lielā nelaimē iekļuvusi dāvana, kurai vajag palīdzību! Bete nekad neatstāj draugus nelaimē, top viltīgs glābšanas plāns. Jo tur, kur ir briesmas, tur ir arī Bete!

KATALOGĀ

 

Jaunie piedzīvojumi Muminielejā. Pēc Tūves Jānsones darbu motīviem

Zvaigzne ABC, 2022

Vai atceries trollīti Muminu un viņa sirsnīgo ģimeni? Šajā grāmatiņā uzzināsi, kā viņi iepazinās ar neredzamo bērnu, kādus neparastus notikumus trollītis piedzīvoja pašā ziemas vidū un kā viņiem veicās, izmeklējot kādu mīklainu pazušanu. Kaut arī dzīve Muminielejā ir pilna pārsteigumu, Mumini pret visiem izturas laipni un katru situāciju allaž uztver filozofiski un labvēlīgi.

KATALOGĀ

 

 

Ledus sirds. Olafa vienradzis

Story House Egmont, 2022

Olafs ir izlasījis pasaku par vienradzi, un nu viņa kvēlākais sapnis ir to atrast. Pievienojies Olafam, Elzai un Svenam aizraujošā ceļojumā cauri Apburtajam mežam, lai satiktu vienradzi.

KATALOGĀ

 

 

Paw Patrol. Kucēni glābj parādi

Story House Egmont, 2022

Piedzīvojumu līcī visi gatavojas pilsētas svētku parādei. Keitija piedalīsies ar mīluļu vannu uz riteņiem, kurai Alekss piesējis balonus. Bet, ak vai – baloni paceļ vannu gaisā! Un te ir darbs Ķepu patruļai!

 KATALOGĀ

 

Paw Patrol. Superķepu patruļa

Story House Egmont, 2022

Kad Piedzīvojumu līcī nokrīt meteorīts, Ķepu patruļas kucēni tiek pie īpašām spējām. Taču tad mērs Hamdingers ar savu radinieku Heroldu nolaupa meteorītu un sagūsta Raideru. Superķepaiņiem ir jāķeras pie darba, lai glābtu pilsētu! Kā Čeisa un pārējo kucēnu superspējas palīdzēs viņiem tikt galā ar šo uzdevumu? Neviens darbs nav par lielu, neviens superķepainis nav par mazu!

KATALOGĀ

 

 

 

 BĒRNU NOZARU LITERATŪRA